MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bodnar królową Jagodna, Sutryk rządzi na zachodzie. Oto wrocławskie bastiony obojga kandydatów na prezydenta Wrocławia

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jacek Sutryk zmierzy się z Izabelą Bodnar w II turze wyborów na urząd prezydenta Wrocławia. Aktualny włodzarz ubiega się o reelekcję z wynikiem 34,33 proc. w I turze. Kandydatka Trzeciej Drogi zdobyła we Wrocławiu 29,80 proc. głosów. W mieście są jednak osiedla, na których chętniej głosowano nad jednego bądź drugiego kandydata. Sprawdź bastiony Jacka Sutryka i Izabeli Bodnar we Wrocławiu!

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, Jacek Sutryk otrzymał 80 585 głosów, co przełożyło się na 34,33 proc. poparcia. Izabela Bodnar uzyskała 69 954 głosy, co dało jej 29,80 proc. poparcia.

Izabela Bodnar króluje na Jagodnie

Wyniki te znacznie różnią się od tych cząstkowych, które padły m.in. na wrocławskim Jagodnie. Z 7078 uprawnionych do głosowania osób aż 55 proc. wybrało się do wyborczych urn.

1 676 głosujących zdecydowało się postawić krzyżyk przy nazwisku Izabeli Bodnar. Uzyskała więc 42,42 proc. poparcia! Jacek Sutryk nie zdobył tu nawet 30 proc. głosów.

Jacek Sutryk rządzi w zachodnich "sypialniach"

W "drugą" stronę, pośród wyników obojga kandydatów, aż tak dużej różnicy nie zobaczymy. Izabela Bodnar nie przekroczyła jednak 30 proc. zdobytych głosów na wielkich wrocławskich osiedlach. Mowa tu m.in. o Nowym Dworze, Muchoborze Małym, Pilczycach czy Kuźnikach. Zachód miasta zdecydowanie poparł Jacka Sutryka, który ma tu 36-38 proc. poparcia.

Frekwencja wyniosła we Wrocławiu 50,57 proc.

Te osiedla to bastiony Izabeli Bodnar i Jacka Sutryka:
W galerii znalazło się kilkanaście osiedli, na których różnica między głosami na kandydata lub kandydatkę była największa. Sprawdź!

Druga tura to dla Sutryka nowość

Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy) startował z poparciem Nowej Lewicy, choć od tej kandydatury zdystansowała się partia Razem. Sutryk zabiegał też o poparcie Koalicji Obywatelskiej, która wsparła go w wyborach w 2018 roku. Ostatecznie uzyskał jedynie poparcie Platformy Obywatelskiej.

Posłanka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar została poparta m.in. przez byłego wieloletniego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. W wyborach samorządowych w 2018 roku Dutkiewicz wspierał Sutryka, ale wycofał się z tego i na łamach prasy przyznał, że popełnił błąd, apelując jednocześnie do byłego podwładnego, aby ten wycofał się z wyborów.

W 2018 roku wybory w pierwszej turze wygrał Jacek Sutryk zdobywając 50,2 proc. głosów. Dla prezydenta Wrocławia to będzie pierwsze w karierze podejście do drugiej tury. Jak wypadnie w dogrywce kampanii?

Oto bastiony kandydatów na prezydenta Wrocławia:

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej Jacek Sutryk otrzymał 80 585 głosów, co przełożyło się na 34,33 proc. poparcia. Izabela Bodnar uzyskała 69 954 głosy, co dało jej 29,80 proc. poparcia.Te osiedla najmocniej wsparły Sutryka i Bodnar w niedzielnych wyborach >>>>

Bodnar królową Jagodna, Sutryk rządzi na zachodzie. Oto wroc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska