Pijany tirowiec pod prąd na A4: "Obudziłem się i jakiś głos kazał mi jechać"!

Jerzy WójcikZaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
To mogło się skończyć tragedią. Na szczęście zakończy się prawdopodobnie utratą prawa jazdy na długi czas i karą finansową dla kierowcy tira. Mężczyzna próbował wjechać na A4... jezdnią zjazdową z autostrady. Był kompletnie pijany, a policjantom, którzy go zatrzymali, tłumaczył, że gdy się obudził, jakiś głos powiedział mu, że ma jechać...

Policjanci z Bolesławca zatrzymali na autostradzie pijanego kierowcę tira. 47-latek próbował ruszyć w trasę autostradą pod prąd. Był już na węźle, ale nie mógł go pokonać jadąc pod prąd.

W niedzielę po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymał informację, że na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia jedzie pod prąd samochód ciężarowy. We wskazany rejon skierowano patrol policyjny, który był na miejscu już po 4 minutach.

- Gdy funkcjonariusze zbliżali się do miejsca wskazanego w zgłoszeniu, zobaczyli samochód ciężarowy na pasie zjazdowym z autostrady - relacjonują policjanci. - Pojazd był ustawiony przodem w przeciwnym kierunku niż odbywał się ruch na drodze. Kiedy ciężarówka ruszył na wstecznym biegu mundurowi nie mieli wątpliwości, że kierowca nie wie co robi i jeden z policjantów szybko wyskoczył z radiowozu i pobiegł, aby powstrzymać prowadzącego przed kolejnymi manewrami.

ZOBACZ TAKŻE:

Kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który w organizmie miał 3 promile alkoholu. Mężczyzna twierdził, że dzień wcześniej spożywał alkohol i kiedy się przebudził jakiś głos powiedział mu, że ma jechać więc ruszył nie patrząc na to, że w złym kierunku.

Zatrzymany to zawodowy kierowca, który ma uprawnienia do kierowania prawie wszystkimi pojazdami. 47-latkowi grozi teraz utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata, kara pozbawienia wolności oraz surowe konsekwencje finansowe.

Źródło: KPP w Bolesławcu

Wideo

Materiał oryginalny: Pijany tirowiec pod prąd na A4: "Obudziłem się i jakiś głos kazał mi jechać"! - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

idiotow na drogach nie brakuje.ma rozum nie u gory,tylko na dole.

zgłoś
M
Małpa

Jakiś głos? Może z żoną przez komórkę gadał? Co to w ogóle za wymówka?

zgłoś
G
Gość

I nie na grożbach powinno się skończyć !, tylko wszystkie przypadki na najwyższym poziomie powinien zaliczyć, może by dosłyszał właściwy głos po tym wszystkim - NIE JEDŻ .

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T13:28:02 02:00, Anna:

Dożywotnio zabrać prawko , kara bezwzglednego wiezienia minimum 5 lat obowiazkowa praca w hospicjum lub z ludzmi ktorzy sa po wypadkach przez takich kretynów,pijany kierowca niczym nie rózni się od bandyty z nożem.

2019-05-21T18:04:49 02:00, Gość:

No proszę ,no sami abstynenci haha. A co weekend policja zatrzymuje ok 1 tyś pijanych kierowców osobowych aut. Zdechło byśmy z głodu gdyby nie oni, a jak który taki odważny ,niech sam siada na tira , toć ponoć małpę można nauczyć 😋😋😋

Czyli co mają jeździć po pijaku bo nie będę miał bułki w sklepie? Tu się jeb#ij... Dokładnie, prace społeczne dla wszystkich zatrzymanych. Świetny pomysł, że praca z ludźmi po wypadkach samochodowych spowodowanych przez pijanych kierowców... Tysiąc "wolontariuszy" w jeden weekend, piękna sprawa.

zgłoś
E
Eugeniusz
2019-05-22T07:16:48 02:00, Gość:

Kto to jest tirowiec?

Męska odmiana tirówki :)

zgłoś
G
Gość

Kto to jest tirowiec?

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T21:45:08 02:00, Gość:

ZUTYLIZOWAĆ SKURWYSYNA!!!

Nawet jakby zabił cały autobus dzieci, to nic by mu nie zrobili, bo Kaczyński i reszta PO-PISU ma w dupie Polaków.

zgłoś
C
CB Radio w telefonie!

"Zello Walkie Talkie" to aplikacja, która z Twojego telefonu, zrobi CB Radio!

Wystarczy się zarejestrować i wejść na któryś z kanałów poniżej, aby

dowiedzieć się gdzie są korki, wypadki, roboty drogowe i zaoszczędzić cenne godziny.

wroclaw112, bielsko112, bydgoszcz112, czestochowa112, gdansk112, gorzow112, inowroclaw112, jelenia112, katowice112, krakow112, kielce112, legnica112, lodz112, leszno112, opole112, pila112, poznan112, pyrzyce112, rzeszow112, radom112, szczecin112, srem112, torun112, tarnow112, wawa112, walbrzych112, zg112, zlotoryja112, zakopane112, boleclawiec112, polska112 itd...

Są też kanały stworzone tylko dla dróg szybkiego ruchu oraz autostrad. A1-PL, A2-PL itd. S1-PL, S2-PL itd. Więc jeżeli śmigasz tymi drogami to możesz też nasłuchiwać tych kanałów i wiedzieć, czy nie ma przed Tobą jakiegoś zatoru, aby zaoszczędzić cenne godziny. :)

Jakie są możliwości:

- Możesz informować innych uczestników o utrudnieniach na drodze,

- Słyszysz komunikaty innych uczestników,

- Służby informują Nas na kanale, gdzie należy zrobić "korytarz życia",

- Możesz zrobić zdjęcie kolizji, pożaru itp i wysłać na kanał, wtedy wszyscy zobaczą zdjęcie.

- Aplikacji można użyć do poszukiwania osób lub np. skradzionego samochodu (wysyłasz zdj. i dajesz komunikat.)

- Możesz aplikację "wyciszyć", a komunikaty nadal się nagrywają, dla późniejszego odsłuchania.

Dołącz do nas! Nasłuchuj i nadawaj!

zgłoś
G
Gość

ZUTYLIZOWAĆ SKURWYSYNA!!!

zgłoś
e
elos
2019-05-21T13:28:02 02:00, Anna:

Dożywotnio zabrać prawko , kara bezwzglednego wiezienia minimum 5 lat obowiazkowa praca w hospicjum lub z ludzmi ktorzy sa po wypadkach przez takich kretynów,pijany kierowca niczym nie rózni się od bandyty z nożem.

2019-05-21T18:04:49 02:00, Gość:

No proszę ,no sami abstynenci haha. A co weekend policja zatrzymuje ok 1 tyś pijanych kierowców osobowych aut. Zdechło byśmy z głodu gdyby nie oni, a jak który taki odważny ,niech sam siada na tira , toć ponoć małpę można nauczyć 😋😋😋

Można a wkrótce będą autonomoczne ;)

zgłoś
G
Gość

Tiry na tory

zgłoś
M
MadMaxSyndrom.
2019-05-21T18:05:19 02:00, Beti:

Osobiście znam 3 alkoholików którzy jeżdżą cięzarówkami,jeden się wychwalał jak to piją do nieprzytomności na przerwach.W ciężarówkach powinny być wbudowane alkomaty.

Tak piją i więcej nic nie robią, ja słyszałem, że można jeździć 180km/h przez miasto, bo dwóch moich znajomych chwali się, że codziennie tak jeżdżą... po placu Solnym. Weź poczytaj policyjne statystyki, dowiesz się, w której grupie jest więcej alkoholików za kółkiem.

Kto powoduje więcej wypadków, kiedy jest ich najwięcej i kiedy w tych wypadkach jest najwięcej zabitych.

Niestety ludziom z prawem jazdy kat.B wydaje się, że są panami na drodze i wszyscy zjeżdżać do rowu, bo jedzie "miszcz". Ostatnio jakiekolwiek szkolenie mieli przed egzaminem w ośrodku egzaminacyjnym. Ludzie z ciężarówek, musieli zdać co najmniej dwie lub trzy kategorie prawa jazdy, ci zdolniejsi mają autobus i motor, do tego dochodzi kurs kwalifikacyjny, który jest odnawiany co pięć lat, więc choćby to jest powodem większej znajomości przepisów, ustaw itp. niż zwykły Kowalski w swoim oplu astrze. Czasami zdarzają się czarne owce, ale to tak jak we wszystkich grupach zawodowych.

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T18:07:46 02:00, Gość:

No tak jeżdżą tymi tirami kto popadnie i są skutki

Kto popadnie nie ma uprawnień do kierowania prawie wszystkimi pojazdami.

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T18:52:35 02:00, Gość:

Coraz więcej amatorów za kółkiem siedzi myśląc że to łatwa kasa i nie wytrzymują psychicznie .

Amatorów ? Ty czytasz w ogóle?

zgłoś
G
Gość

Coraz więcej amatorów za kółkiem siedzi myśląc że to łatwa kasa i nie wytrzymują psychicznie .

zgłoś
Dodaj ogłoszenie