Osiedle Malownicze kończy 10 lat

km
Ryneczek, szerokie aleje, a do tego m.in. ścieżki rowerowe, kawiarniane ogródki i plac zabaw dla dzieci – tak zostało zaprojektowane Osiedle Malownicze. Małe miasteczko powstaje 1,5 km od centrum Leśnicy i w pobliżu największego wrocławskiego Lasu Mokrzańskiego.

W harmonii z otoczeniem i widokiem na las

Pierwszą łopatę na Osiedlu Malowniczym wbito w czerwcu 2005r. Obecnie inwestycja, której zakończenie planowane jest za 4 lata, jest gotowa w ok. 70 proc. Na 45 ha powstają wolnostojące domy jednorodzinne, bliźniaki i kameralne bloki mieszkalne.
– Mamy ofertę dla każdego. Budujemy funkcjonalne mieszkania w ramach dopłat rządowych „Mieszkanie dla Młodych”.
W ofercie są gotowe energooszczędne domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchniach od 117 – 162 m2 z garażami oraz z urządzonymi działkami.
Proponujemy także domy „szyte na miarę”, czyli klient wybiera działkę i razem projektujemy cały dom według indywidualnych życzeń.
Na sprzedaż lub wynajem znajdują się także lokale usługowe – wylicza Marcin Stępiński, szef sprzedaży w spółce Osiedle Malownicze i dodaje, że na osiedlu jest gotowy i urządzony dom modelowy.
– Przy budowie korzystamy jedynie z najlepszych materiałów i rozwiązań systemowych, a wysoki standard i dbałość o szczegóły to nasz znak rozpoznawczy – zaznacza Marcin Stępiński.
Jak podkreśla inwestor, Osiedle Malownicze zostało zaprojektowane jako niezależne małe miasteczko wypoczynkowe z szerokimi alejami, ścieżkami rowerowymi i ryneczkiem, który będzie miejscem spotkań mieszkańców przy okazji zakupów czy odpoczynku w kawiarnianych ogródkach. Teren osiedla jest w pełni uzbrojony we wszystkie media miejskie oraz światłowodową instalację internetową.

Atutem Osiedla Malowniczego jest położenie

Osiedle Malownicze przylega do największego wrocławskiego Lasu Mokrzańskiego. Bez wątpienia 600 ha lasu to doskonała propozycja dla amatorów spędzania wolnego czasu na łonie natury.

– Wielu wrocławian zna doskonale tą atrakcyjną, obfitą w zabytki i miejsca historyczne okolicę z weekendowych rowerowych wycieczek i pikników. Bezpośrednio przy Osiedlu Malowniczym jest też oznaczona trasa do Nordic Walking, która zimą świetnie nadaje się na biegówki oraz trasy turystyczne PTTK – mówi Marcin Stępiński.
Z Osiedla Malowniczego jest 1,5 km do centrum Leśnicy (ok. 2 minuty jazdy samochodem lub autobusem linii 123), gdzie znajdują się przedszkola, szkoły, przychodnie, apteki, restauracje, liczne sklepy i punkty usługowe, poczta oraz Centrum Kultury Zamek, gospodarz wielu ciekawych imprez, festiwali i jarmarków m.in. obchodów Nocy Świętojańskiej czy Jarmarku Jadwiżańskiego. W promieniu 5km znajduje się m.in. obwodnica autostradowa, stadion, lotnisko i nowy Szpital Wojewódzki.
W pobliżu osiedla planowane są nowe inwestycje drogowe. Z Osiedla Malowniczego do Leśnicy (wzdłuż ul. Marszowickiej do Parku Zamkowego) powstaje oświetlona 1,5 km ścieżka pieszo-rowerowa. Łatwiej też będzie dojechać do centrum Wrocławia dzięki planowanej Obwodnicy Leśnicy, która spowoduje, że mniejsze natężenie ruchu będzie na ul. Średzkiej i Kosmonautów.

www.osiedlemalownicze.wroc.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie