Nowa stacja kolejowa powstanie na Dolnym Śląsku

  Nowa stacja kolejowa powstanie na Dolnym Śląsku

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz / Polska Press

  Do połowy 2021 r. PKP PLK przebudują przystanek kolejowy Kłodzko Miasto. Już w tym roku wyremontowana zostanie stacja Kłodzko Główne. Obie inwestycje pochłoną ponad 80 mln złotych.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz / Polska Press

  Przystanek Kłodzko Miasto po remoncie stanie się stacją kolejową. Remont poprawi przede wszystkim przepustowość linii w kierunku Kudowy-Zdrój i Wałbrzycha. Na nowej stacji pociągi będą mogły rozpoczynać i kończyć jazdę. Wszystko dzięki nowemu peronowi, który zostanie wybudowany i modernizacji już istniejącego. Oba zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez budowę dwóch wind.

  PKP PLK ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę. Będzie on miał 32 miesiące na wykonanie inwestycji, która pochłonie 58 mln złotych.

  Cały czas trwa remont stacji Kłodzko Główne. Na stacji wymieniono już kilkaset metrów toru. Pojawił się już także peron trzeci. Pomiędzy peronami 1 i 3 wybudowane zostanie również nowe przejście dla pieszych, a istniejąca kładka zostanie odnowiona. Prace warte 22,5 mln złotych potrwają do końca roku.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo