Nocny półmaraton sparaliżował miasto. Korki i zablokowane tramwaje (ZDJĘCIA)

MAW
Udostępnij:
Centrum miasta było w sobotę wieczorem niemal zupełnie sparaliżowane. Kierowcy musieli radzić sobie z zamkniętymi ulicami i objazdami. Łatwego życia nie mieli również pasażerowie komunikacji miejskiej. Niektórzy wracali spod Hali Ludowej do domu nawet 3 godziny. Wszystko przez Nocny Wrocław Półmaraton i związane z nim zmiany w komunikacji.

CZYTAJ TEŻ: Nocny Wrocław Półmaraton (ZDJĘCIA, LIVE)

Zgodnie z przewidywaniami, wieczorno-nocne bieganie po Wrocławiu dało się we znaki zmotoryzowanym. O godz. 20.15. zamknięte zostały ulice, po których pobiegli uczestnicy półmaratonu. Policja apelowała do kierowców, żeby uważali na znaki i stosowali się do nich. Na niemal całej trasie tworzyły się jednak mniejsze i, znacznie częściej, większe korki. Te drugie były m.in. na wyjeździe z Wyspy Słodowej, od pl. Bema do ul. Drobnera, na ul. Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Szczytnickiej. Ciężko przejechać było również przez pl. Jana Pawła II w stronę mostu Sikorskiego.

- Trasa maratonu została tak poprowadzona, że przejechanie z jednego końca miasta na drugi jest niemal niemożliwe. Muszę się przebijać objazdami po jakichś bocznych uliczkach. To jakiś koszmar - narzekał pan Janusz Wartz, kierowca srebrnego VW golfa.

Potwierdzają to internauci, którzy wypowiadają się na naszym forum:
eV11 pisze:Maraton ok, niech sobie będzie - impreza znalazła entuzjastów. Zamknięcie ulic w porządku - skoro jest maraton to należy biegaczom zapewnić bezpieczeństwo. Ale dlaczego do jasnej cholery nie oznaczono w mieście objazdów w konkretnych kierunkach? Wystarczyłoby nawet oznaczyć objazd w kierunku północnym/południowym/itd. Próby wyjazdu z okolic Gdańskiej to 35 km i 1,5 h jeżdżenia "tropem maratonu", żeby znaleźć wyjazd z pułapki. Ponadto w okolicach placu społecznego za moimi plecami przez dobrą minutę stała karetka pogotowia której w żaden sposób nie mogłem ustąpić drogi (po lewej barierki maratonu, po prawej wysoki krawężnik... Rok temu było to samo i żadnych wniosków. Wstyd.

Tom dodaje: Obyś Mat kiedyś zaznał sytuacji, w której będziesz z 3 dzieci zmierzał do lekarza i nie wiedział gdzie jechać, bo jedyna droga do lekarza prowadzi przez drugi koniec miasta gdzie są gigantyczne korki. A wiesz dlaczego były takie korki? Po pierwsze zero oznaczeń drogowych, gdzie byś nie wjechał był wielki (...), mimo że nie było informacji, że nie ma przejazdu.

Narzekali także pasażerowie MPK. Na przystanku Stadion Olimpijski przy al. Różyckiego po godz. 21 zebrała się spora grupa osób czekających na tramwaj. Problem w tym, że ten nie nadjeżdżał, choć elektroniczne tablice odmierzały czas do przyjazdu kolejnych składów. Na przystanku była co prawda informacja o zmianach w komunikacji ze względu na maraton, ale bez żadnych szczegółów - skąd i jakim środkiem transportu zastępczego można się udać w dalszą podróż.

Mieszkaniec na forum pisze:Szczerze mówiąc, współczuję właśnie takim osobom. Sam miałem coś do załatwienia "na mieście", wracałem autem i mimo objazdów, dojechałem bez problemów, jednak osoby, które muszą korzystać z komunikacji miejskiej, mówiąc wprost - miały "przechlapane". W zasadzie każdy tramwaj stał. Zamiast wrócić z pracy do domu, o "normalnej porze", część ludzi po prostu siedziało i czekało w tramwajach... Masakra. Dziwne, że o nich nikt nie myślał.

Tymczasem ok. godz. 22.30. zupełnie zakorkowały się okolice mostu Zwierzynieckiego. W tym czasie bowiem w Hali Ludowej zakończył się spektakl operowy „Makbet”. Tysiące widzów ruszyły do centrum miasta, co błyskawicznie zapełniło ul. Mickiewicza i - jeszcze bardziej - Wróblewskiego. Od godz 20 do 24 wyjątkowo puszczono ruch w obie strony przez most (na co dzień, ze względu na remont, jest to możliwe tylko w stronę Wielkie Wyspy), ale nie rozładowało to sytuacji. Korki były również na Wybrzeżu Wyspiańskiego.

Mimo że uruchomiono komunikację zastępczą, wyjazd spod Hali Ludowej był bardzo utrudniony. Jednym z pasażerów komunikacji miejskiej po spektaklu był pan Jan (nazwisko do wiadomości redakcji). - Autobusy odjeżdżały rzeczywiście co 10 minut. Dojeżdżały do pl. Grunwaldzkiego i zawracały pod halę. Wydawało się, że dalej najpewniejszym środkiem transportu będzie tramwaj. Na linię 33 czekaliśmy chyba godzinę. Tramwaj miał jechać drogą okrężną przez ul. Wyszyńskiego i tam utknął. Dojechaliśmy do Pilczyc, skąd już pieszo o 1 w nocy musieliśmy iść na Maślice - żali się mężczyzna.

Dodaje, że gdyby wiedział, że tramwaje nie będą jeździć, na spektakl by w ogóle nie pojechał. - Nie było żadnej informacji - mówi.

O tym, że w sobotę miasto miało w nosie mieszkańców, a skupiło się tylko na biegaczach, przekonany jest również jeden z motorniczych. - Na co dzień powtarzają nam, że pasażerowie są święci i robimy dla nich wszystko. Wczoraj władze miasta pokazały, że pasażerowie w ogóle się w mieście nie liczą. Priorytetem byli maratończycy i to dla nich zorganizowano wczoraj komunikację. Tak, by mogli dojechać na stadion i wrócić po biegu - uważa pan Artur, motorniczy.

Jego zdaniem, choć zmieniono trasy tramwajów, nie zapobiegło to chaosowi komunikacyjnemu. - Nie tylko samochodów, ale i tramwajów nie wpuszczano tam, gdzie biegnie trasa maratonu - dodaje. Tramwaje utknęły na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Sienkiewicza. Podobnie było później, gdy tramwaje zjeżdżały już do zajezdni. - Wszystkie naraz. Zamiast o godz. 22, skończyłem pracę o 1 w nocy. Tylko, że mi za te trzy dodatkowe godziny zapłacą, a pasażerom nie - bulwersuje się motorniczy.


NOCNY PÓŁMARATON - OBJAZDY, ZAKAZY, ZAMKNIĘTE ULICE, KOMUNIKACJA - CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Oto trasa, którą od godz. 21 do 24 będą przebiegali zawodnicy:
Stadion Olimpijski, al. Paderewskiego (godz. 21.00-21.04), Różyckiego (21.02 - 21.08), Kochanowskiego (21.05 - 21.24), Brucknera (21.10-21.32), Kochanowskiego (21.12 - 21.48), plac Grunwaldzki (21.17 - 22.04), Traugutta (21.23 - 22.12),
Małachowskiego (21.26 - 22.20), Piłsudskiego (21.28 - 22.30), Podwale (21.32 - 22.36), Jagiełły (21.35 - 22.44), Drobnera (21.40 - 22.52), Sienkiewicza (21.43 - 23.00), Świętej Jadwigi (21.46 - 23.08), Oławska (21.49 - 23.16), plac Grunwaldzki (21.51 - 23.32), Różyckiego (21.57 - 23.40) - Brama Zachodnia Pergoli Stadionu.

Zobacz też: Nocny maraton - beztroski organizatorów ciąg dalszy

Zakaz zatrzymywania obowiązuje przez całą sobotę na ulicach:

1. Różyckiego od Paderewskiego do Chopina dla obu kierunków
2. Różyckiego od Chopina do Kochanowskiego po obu stronach w kierunku Kochanowskiego (ulica Różyckiego – jednokierunkowa)
3. Małachowskiego od posesji 12a do Dąbrowskiego
4. Piłsudskiego od Stawowej do Komandorskiej
5. Piłsudskiego od Komandorskiej do Świdnickiej
6. Dubois od Pomorskiej do Drobnera
7. Drobnera od Hotelu PLAZA do Probusa
8. Sienkiewicza od Świętokrzyskiej do Wyszyńskiego
9. Hlonda od pl. Katedralnego do Wyszyńskiego po obu stronach (ulica jednokierunkowa)
10. Plac Katedralny – Katedralna od Hlonda do m. Tumskiego

OBJAZDY
Od godz. 20.15 do 24 zamknięta będzie al. Różyckiego, a od godz. 20.15 do 22.00 - także aleja Paderewskiego. Wjazd z Wielkiej Wyspy do centrum możliwy będzie przez most Zwierzyniecki (od godz. 20 do 24 ruch wahadłowy), a od godz. 22 - także przez al. Paderewskiego i ul. Moniuszki (początkowo kierowcy będą musieli skręcić z Moniuszki w stronę mostów Jagiellońskich, ale gdy maratończycy przebiegną już al. Kochanowskiego, możliwy będzie przejazd także przez most Szczytnicki.

Utrudnień spodziewać można się jednak w całym mieście. Zobacz, którędy i kiedy przebiegną maratończycy: lista ulic i godziny [kliknij]
Szczegółowe zmiany w komunikacji miejskiej:

Zobacz też: W sobotę most Zwierzyniecki dwukierunkowy. Na chwilę

TRAMWAJE
TRAMWAJE 0L i 0P
Z uwagi na wyłączenie większej części trasy linii tramwajowej 0, po godzinie 20:30 zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowych 0L i 0P.

TRAMWAJ 2
(tramwaje kursują w skróconej relacji od godziny 20:45 do 22:00) Krzyki – Powstańców Śląskich - Świdnicka - Piłsudskiego - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - Wyszyńskiego - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie –pl. Grunwaldzki
Pl. Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza – Wyszyńskiego - most Pokoju - Wyszyńskiego - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich – Krzyki
Tramwaje linii 2 powrócą na swoją trasę do pętli Biskupin od godziny 22:00.

TRAMWAJ 6
Kowale – Kwidzyńska – Toruńska – Kromera – mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Drobnera - most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny - Świdnicka –
Powstańców Śląskich – Krzyki
W kierunku powrotnym bez zmian

TRAMWAJ 8
Tarnogaj - Tarnogajska - Armii Krajowej - Bardzka - Hubska - Gliniana - Borowska - Peronowa - Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki - Drobnera - pl. Bema - Poniatowskiego – Jedności Narodowej -
Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka – most Trzebnicki - Zawalna
Zawalna - most Trzebnicki – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka - Słowiańska – Jedności Narodowej – Poniatowskiego - pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Gliniana - Hubska - Bardzka - Armii Krajowej - Tarnogajska - Gazowa – Tarnogaj

TRAMWAJ 9
(tramwaje kursują w skróconej relacji od godziny 20:45 do 22:00)
Park Południowy - ŚlęŜna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki - Drobnera - pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Pl. Grunwaldzki
Pl. Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza - Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Dyrekcyjna - Ślężna – Park Południowy
Tramwaje linii 9 powrócą na swoją trasę do pętli Sępolno od godziny 22:00.

TRAMWAJ 10
(tramwaje kursują w skróconej relacji od godziny 20:45 do 22:00)
Leśnica – Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – Wyszyńskiego - most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Skłodowskiej-Curie –
pl. Grunwaldzki
Pl. Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza - Wyszyńskiego - most Pokoju - Wyszyńskiego – pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II – Legnicka - Lotnicza - Kosmonautów –
Średzka - Leśnica
Tramwaje linii 10 powrócą na swoją trasę do pętli Biskupin od godziny 22:00.

TRAMWAJ 11
Cmentarz Grabiszyński – Grabiszyńska – pl. Legionów - Piłsudskiego – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki - Drobnera - pl. Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera
Kromera – Kromera - mosty Warszawskie – Jedności Narodowej – Poniatowskiego – Bema – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja – Skargi - Piłsudskiego – pl. Legionów - Grabiszyńska – Cmentarz Grabiszyński

TRAMWAJ 14
FAT – Grabiszyńska - pl. Legionów – Piłsudskiego – pl. Orląt Lwowskich - Podwale – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – most Pomorski - Pomorska - pl. Staszica – Reymonta - most Osobowicki - Osobowicka – Osobowice
W kierunku powrotnym bez zmian

TRAMWAJ 17
(tramwaje kursują w skróconej relacji od godziny 20:45 do 22:00)
Klecina - Przyjaźni - Karkonoska - Powstańców Śląskich - Świdnicka – pl. Teatralny – Teatralna - Skargi - pl. Dominikański – Piaskowa – Grodzka – most Uniwersytecki - Drobnera - pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Pl. Grunwaldzki
Pl. Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza - Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny - pl. Dominikański - Skargi – Teatralna – pl. Teatralny - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Karkonoska - Przyjaźni – Klecina
Tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę do pętli Sępolno od godziny 22:00.

TRAMWAJ 20
Grabiszynek - Hallera - Powstańców Śląskich - Świdnicka – pl. Teatralny – Widok - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II – Legnicka - Lotnicza - Kosmonautów – Średzka - Leśnica
W kierunku powrotnym bez zmian

TRAMWAJ 23
Wrocławski Park Przemysłowy - Robotnicza - Śrubowa – Złotoryjska - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera - pl. Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej - mosty Warszawskie - Kromera
W kierunku powrotnym bez zmian

TRAMWAJ 24
Osobowice – Osobowicka - most Osobowicki – Reymonta - pl. Staszica – Pomorska – most Pomorski – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Świdnicka – Podwale – pl. Orląt Lwowskich - Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – FAT
W kierunku powrotnym bez zmian

TRAMWAJE31 i 32
Gaj – Świeradowska - Bardzka – Hubska - Gliniana - Borowska - Stawowa - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Stadion Wrocław i Kozanów
W kierunku powrotnym bez zmian

TRAMWAJ 33
(tramwaje kursują w skróconej relacji od godziny 20:45)
Pilczyce – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka - pl. Grunwaldzki
pl. Grunwaldzki – Piastowska – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza – Pilczyce

TRAMWAJ 71
Cmentarz Grabiszyński – Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka - pl. Grunwaldzki - Piastowska - Nowowiejska - Jedności Narodowej - Słowiańska -
Trzebnicka - pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka - most Trzebnicki - śmigrodzka - Marino
Marino - Żmigrodzka - most Trzebnicki - Trzebnicka - pl. Powstańców Wielkopolskich -
Trzebnicka - Słowiańska - Jedności Narodowej – pl. Bema – Sienkiewicza – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Piłsudskiego - pl. Legionów – Grabiszyńska – Cmentarz Grabiszyński

AUTOBUSY

AUTOBUS A
Koszarowa (Szpital) – Przybyszewskiego – pl. Daniłowskiego – Berenta – Boysśeleńskiego - Kromera - mosty Warszawskie – Wyszyńskiego (przejazd po torowisku na odcinku od Sienkiewicza do Szczytnickiej) - most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta -
Podwale - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Wielka - Krucza - InŜynierska – Aleja Pracy - Hallera - Grabiszyńska - Solskiego - Aleja Piastów – Aleja Piastów
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS C
Kozanów – Kozanowska – Pilczycka – Popowicka - Starogroblowa - Długa - Dmowskiego - most Mieszczański - Dubois – Pomorska – pl. Staszica – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska –
Piastowska – Rondo Reagana
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS D
Centrum Hurtu Giełdowa - Karmelkowa - Wałbrzyska – Krzycka - Powstańców Śląskich – Świdnicka – Kościuszki – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – bł. Czesława – przystanek za Galerią Dominikańską – Słowackiego – Podwale - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju – Szczytnicka – Rondo Reagana – Piastowska – Nowowiejska - Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera - Krzywoustego – Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego - Irkucka - Królewska - Osiedle Sobieskiego
Osiedle Sobieskiego - Królewska – Irkucka - Bora-Komorowskiego - Krzywoustego – Kromera – mosty Warszawskie – Wyszyńskiego (przejazd po torowisku na odcinku od Sienkiewicza do Szczytnickiej) – most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Podwale - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Krzycka –Wałbrzyska - Karmelkowa – Centrum Hurtu Giełdowa

AUTOBUS N
Dworzec Gł. PKP - Sucha – Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - bł. Czesława – przystanek za Galerią Dominikańską – Słowackiego – Podwale - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego – mosty Warszawskie - Kromera - Krzywoustego - Kiełczowska - Żmudzka – Litewska – Litewska (pętla)
Litewska (pętla) – Litewska - Żmudzka - Kiełczowska - Krzywoustego - Kromera – mosty Warszawskie - Wyszyńskiego (przejazd po torowisku na odcinku od Sienkiewicza do Szczytnickiej) – most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Kościuszki - Dworcowa - Małachowskiego - Sucha - Dworzec Gł. PKP

AUTOBUS 103
pl. Jana Pawła II – Legnicka - Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa – Starogroblowa – Popowicka - Pilczycka - Kozanowska - Pilczycka - Maślicka - Główna - Stabłowicka - Pracze Odrzańskie
Pracze Odrzańskie - Stabłowicka - Główna - Maślicka - Pilczycka - Kozanowska - Pilczycka – Popowicka – Starogroblowa – Długa – Poznańska – Zachodnia – Sikorskiego –
Podwale - Pl. Jana Pawła II (postój na przystanku przy „Cuprum”)

AUTOBUS 110
Dworzec Gł. PKP – Peronowa – Piłsudskiego (przejazd po torowisku lub przez Rejtana) – Stawowa - Borowska - Sucha - Hubska - Bardzka – Buforowa – Lamowice – Iwiny (Rondo)
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 113
Dworzec Gł. PKP – Peronowa - Piłsudskiego (przejazd po torowisku lub przez Rejtana) - Stawowa – Borowska - ŚlęŜna – Gliniana - Borowska - Grota-Roweckiego - Kurpiów - Strachowskiego - Zwycięska - Karkonoska – Wyścigowa – Waligórskiego - Krzyki
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 115 (zmiana trasy od godziny 20:30)
Wojnów (pętla) – Strachocińska – Swojczycka – mosty Chrobrego – Mickiewicza – Parkowa – Kochanowskiego (nawrót) - most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki (nawrót jak linia 131 na Reja)
pl. Grunwaldzki (odjazd z Ronda Reagana) – Skłodowskiej-Curie – Norwida – WybrzeŜe Wyspiańskiego - most Zwierzyniecki – Mickiewicza – mosty Chrobrego – Swojczycka – Strachocińska – Wojnów (pętla)

AUTOBUS 115 (zmiana trasy od godziny 21:10)
Wojnów (pętla) – Strachocińska – Swojczycka – mosty Chrobrego – Mickiewicza – Most Zwierzyniecki – Wybrzeże Wyspiańskiego – Smoluchowskiego – Norwida – Skłodowskiej- Curie - Rondo Reagana – pl. Grunwaldzki (nawrót jak linia 131 na Reja) pl. Grunwaldzki (odjazd z Ronda Reagana) – Skłodowskiej-Curie – Norwida – Wybrzeże Wyspiańskiego - most Zwierzyniecki – Mickiewicza – mosty Chrobrego – Swojczycka – Strachocińska – Wojnów (pętla)

AUTOBUS 116
pl. Grunwaldzki (postój na przystanku na ulicy Piastowskiej) – Piastowska – Nowowiejska – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera – Boya-Żeleńskiego – Kasprowicza – Przybyszewskiego – Czajkowskiego - Sołtysowicka – Redycka –
Sołtysowice
Sołtysowice - Redycka - Sołtysowicka – Koszarowa – Przybyszewskiego – Kasprowicza – Boya-Żeleńskiego - Kromera – mosty Warszawskie – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki (przystanek na Piastowskiej)

AUTOBUS 118
Rędzin – Wędkarzy – Osobowicka – ŁuŜycka – Bezpieczna – Obornicka – Broniewskiego – Kasprowicza – pl. Daniłowskiego – Berenta – Boya-śeleńskiego – Kromera –Krzywoustego – Kowalska – Miłoszycka – Swojczycka – mosty Chrobrego – Mickiewicza - Sępolno
Sępolno - Mickiewicza – mosty Chrobrego - Swojczycka - Miłoszycka - Kowalska - Krzywoustego - Kromera - Boya-Żeleńskiego - Berenta - pl. Daniłowskiego - Kasprowicz - Broniewskiego - Obornicka - Bezpieczna - ŁuŜycka - Osobowicka - Wędkarzy – Rędzin

AUTOBUS 122
Dworzec Gł. PKP - Sucha – Joannitów - Dyrekcyjna - Borowska - Swobodna - Zielińskiego - Piłsudskiego – Świdnicka – BoŜego Ciała – Widok – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - pl. Solidarności - Rybacka - Zachodnia -
Poznańska - Długa - Starogroblowa - Popowicka – Wejherowska - Legnicka - Na Ostatnim Groszu - Orlińskiego - Horbaczewskiego - Balonowa - Bystrzycka - Koszalińska - Kołobrzeska - Żernicka - Zemska - Rogowska - Chociebuska - Gubińska – Strzegomska - Rogowska - Nowy Dwór (pętla)
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 127
Park Południowy – Sudecka - Pułtuska - ŚlęŜna - Wiśniowa - Hallera - Gajowicka - Zaporoska – Szpitalna – Tęczowa - pl. Orląt Lwowskich – Nabycińska (dodatkowy przystanek) - Rybacka - Zachodnia - Poznańska - Długa - Starogroblowa - Popowicka
– Pilczycka – Kozanowska - Kozanów
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 128
Pilczyce – Lotnicza - Metalowców – Bystrzycka - Balonowa - Horbaczewskiego - Orlińskiego - Na Ostatnim Groszu - Legnicka - Wejherowska - Popowicka - Starogroblowa - Długa - Dmowskiego – most Mieszczański - Dubois – Pomorska – pl. Staszica – pl.
Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej - mosty Warszawskie – Kromera - Krzywoustego - Komorowskiego – Zakrzowska – Komorowskiego - Okulickiego – Zakrzów
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 131
pl. Grunwaldzki – Piastowska – Nowowiejska – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera - Krzywoustego – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska (pętla)
Litewska (pętla) – Żmudzka – Kiełczowska – Krzywoustego – Kromera – mosty Warszawskie - Wyszyńskiego (przejazd po torowisku na odcinku od Sienkiewicza do Szczytnickiej) – Szczytnicka – pl. Grunwaldzki

AUTOBUS 141
pl. Grunwaldzki – Piastowska – Nowowiejska – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera - Krzywoustego – Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego - Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego
Osiedle Sobieskiego – Królewska – Irkucka – Bora-Komorowskiego – Kromera – mosty Warszawskie - Wyszyńskiego (przejazd po torowisku na odcinku od Sienkiewicza do Szczytnickiej) – Szczytnicka – pl. Grunwaldzki

AUTOBUS 144
Kamieńskiego-pętla - Kamieńskiego - Żmigrodzka – most Trzebnicki - Trzebnicka - pl. Powstańców Wielkopolskich - Chrobrego - Łokietka - Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów - Piłsudskiego - Zielińskiego - Szczęśliwa - Gajowicka - Hallera - Wiśniowa - Sudecka – Wojszycka – Wojszycka
Wojszycka – Wojszycka - Sudecka – Wiśniowa – Hallera – Gajowicka - Szczęśliwa – Zielińskiego - Piłsudskiego – Świdnicka – Bożego Ciała – Widok – Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – most Pomorski – Pomorska – pl. Staszica - pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki - Żmigrodzka – Kamieńskiego – Kamieńskiego-pętla

AUTOBUS 145 (zmiana trasy od godziny 20:30)
Sępolno – Mickiewicza - Monte Cassino - Dembowskiego - Tramwajowa - Wróblewskiego – Mickiewicza – Parkowa – Kochanowskiego (nawrót) – most Szczytnicki – pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny – Traugutta - Podwale – Kołłątaja - Peronowa - Stawowa – Borowska - Ślężna – Gliniana – Borowska - Armii Krajowej – Tarnogajska – Gazowa - Tarnogaj
Tarnogaj – Tarnogajska - Armii Krajowej – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Kościuszki - Dąbrowskiego - Krasińskiego – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie – Norwida – WybrzeŜe Wyspiańskiego - most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Tramwajowa - Dembowskiego - Monte Cassino –
Mickiewicza – Sępolno

AUTOBUS 145 (zmiana trasy od godziny 21:10)
Sępolno – Mickiewicza - Monte Cassino - Dembowskiego - Tramwajowa - Wróblewskiego – Most Zwierzyniecki – Wybrzeże Wyspiańskiego – Smoluchowskiego – Norwida – Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny – Traugutta - Podwale – Kołłątaja - Peronowa - Stawowa – Borowska - Ślężna – Gliniana – Borowska - Armii Krajowej – Tarnogajska – Gazowa - Tarnogaj
Tarnogaj – Tarnogajska - Armii Krajowej – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Kościuszki - Dąbrowskiego - Krasińskiego – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie – Norwida – Wybrzeże Wyspiańskiego - most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Tramwajowa - Dembowskiego - Monte Cassino – Mickiewicza – Sępolno

AUTOBUS 146 (zmiana trasy od godziny 20:30)
Gaj-pętla - Świeradowska - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Kościuszki - Dąbrowskiego - Krasińskiego – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie – Norwida – Wybrzeże Wyspiańskiego
- most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Tramwajowa - Dembowskiego - Bacciarellego – Bartoszowice
Bartoszowice - Bacciarellego - Dembowskiego - Tramwajowa - Wróblewskiego – Mickiewicza – Parkowa – Kochanowskiego (nawrót) – most Szczytnicki – pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny –
Traugutta - Podwale – Kołłątaja - Peronowa - Stawowa – Borowska - Świeradowska – Gaj-pętla

AUTOBUS 146 (zmiana trasy od godziny 21:10)
Gaj-pętla - Świeradowska - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Kościuszki - Dąbrowskiego - Krasińskiego – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie – Norwida – Wybrzeże Wyspiańskiego
- most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Tramwajowa - Dembowskiego - Bacciarellego – Bartoszowice
Bartoszowice - Bacciarellego - Dembowskiego - Tramwajowa - Wróblewskiego – Most Zwierzyniecki – Wybrzeże Wyspiańskiego – Smoluchowskiego – Norwida – Skłodowskiej- Curie - Rondo Reagana – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny – Traugutta - Podwale – Kołłątaja - Peronowa - Stawowa – Borowska - Świeradowska – Gaj-pętla

AUTOBUS 149
pl. Grunwaldzki (przystanek na Rondzie Reagana na peronie 1) – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny – Traugutta - Podwale – pl. Orląt Lwowskich - Robotnicza - Strzegomska - Rogowska - Nowy Dwór (pętla)
Nowy Dwór (pętla) - Rogowska - Strzegomska - Robotnicza - Wagonowa - Fabryczna - Robotnicza – pl. Orląt Lwowskich - Podwale - Świdnicka - Kościuszki - Dąbrowskiego - Krasińskiego – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – Piastowska - pl. Grunwaldzki (przystanek na Rondzie Reagana)

AUTOBUS 435
Rędzińska – Rędzińska - Maślicka - Pilczycka - Popowicka - Starogroblowa - Długa - Poznańska - Zachodnia – Sikorskiego – Podwale - pl. Jana Pawła II
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 602
Dworzec Gł. PKP - Peronowa - Piłsudskiego (przejazd po torowisku lub przez Rejtana) - Stawowa – Borowska - Swobodna - Powstańców Śląskich - Karkonoska - Biskupice Podgórne LG Electronics
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 612
Dworzec Gł. PKP - Peronowa - Piłsudskiego (przejazd po torowisku lub przez Rejtana) - Stawowa - Borowska - ŚlęŜna - Gliniana - Borowska - Grota Roweckiego - Parafialna - Kutrzeby - Wysoka - Ołtaszyńska - Wojszycka - Wyścigowa -
Waligórskiego - Krzyki
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 701 (zmiana trasy od godziny 21:10)
Bartoszowice – Olszewskiego – Wróblewskiego – Most Zwierzyniecki – Wybrzeże Wyspiańskiego – Smoluchowskiego – Norwida – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) – Skłodowskiej-Curie – Reja (nawrót na skrzyżowaniu ulicy
Skłodowskiej-Curie i Polaka)
W kierunku powrotnym bez zmian

AUTOBUS 911
pl. Grunwaldzki (odjazd z przystanku przy ulicy Piastowskiej) – Piastowska – Nowowiejska – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera - Krzywoustego – Gorlicka – Szewczenki – Kiełczów
Kiełczów – Szewczenki – Gorlicka – Krzywoustego – Kromera – mosty Warszawskie - Wyszyńskiego (przejazd po torowisku na odcinku od Sienkiewicza do Szczytnickiej) – Szczytnicka – pl. Grunwaldzki – przejazd przez perony Ronda Reagana
(przystanek)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 342

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
polglowek
Tak a ty w tym momecie bedziesz musiał sobie pojezdzic po glownych ulicach we Wrocławiu madra głowo
n
nie biegajacy
Dlaczego jest tylu przeciwnikow imprez we Wroclawiu
t
ten co lubi sie lansowac
Widze ze twoj płytki tok myślenia nie ogarnia tego . Dowiedz sie o tego typu imprezach biegowych wiecej a później udzielaj sie na forach
b
biegacz
Pomyśl dlaczego wszystkie biegi odbywają sie w centrach miast
Z
Zyga
Mieszkańcy Wielkiej Wyspy nie blokujcie budowy mostu i obwodnicy bo corusz beda problemy komunikacyjne . Wielka Wyspa to tereny rekreayjne i bardzo ladny rejon miasta w tego typu biegach chodzi o to zeby pokazywać uroki miasta oprócz tego wiele turystow przyjezdza tu zeby obejzec hale stulecia fontanne zoo stadion olimpijski co rusz odbywaja sie tu imprezy sportowe targi . Wy blokujac budowe utrudniacie sami sobie zycie . Pomyscie o tym
m
m p
Obawiam się, że każda trasa zawsze będzie komuś nie na rękę:-)
B
Budda
ja nie hejtuje biegaczy bo to akurat mi się podoba mnie po prostu brakuje kogoś z mózgiem kto wie że Wyspa ma problem komunikacyjny i bez maratonu i przenosi jego trasę na inna część miasta w której faktycznie miejsce na obiazdy jest...
B
Budda
Z Marino do Centrum na przykład, czy to za mało medialna trasa i nie taki poklask?? No to proszę z Krzyków do Centrum, też za mało poklasku u postronnej masy?? Musi się biegać akurat po dzielnicy z której wyjazd i bez maratonu zajmuje od 20min do nawet i godziny??
.
Nie hejter za hejterem, tylko ludzie co wymagają myślenia od organizatorów. Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak kompromis?
.
Zastanawia mnie, dlaczego nie można tych biegów zorganizować na rogatkach miasta, po wałach itp. na miękkim podłożu. (każdy biegacz wie jak się biega po asfalcie i betonie) to raz, a dwa, wspomnienia z ostatniego maratonu, pilnie potrzebowałem dostać się na Lotniczą, a mieszkam na Kościuszki, w pewnym momencie próbowałem już nawet przez Krzywoustego, bez sukcesu, pytałem policjantów, ale odpowiadali, że nie są z Wrocławia lub nie mieli kompletnie pojęcia gdzie można przejechać, 3,5 h oraz 32 km z Kościuszki na Lotniczą, bo żadnemu bałwanowi nie chciało się zorganizować tabliczek z informacją, oraz tak zorganizować by wszyscy mogli korzystać z miasta, a nie tylko jedna grupa. Co następne, przejazd wózków inwalidzkich głównymi ulicami? Drogi magistracie jak już coś organizujecie to z głową, ale co ja wymagam od jednostek niezdolnych do samodzielnego myślenia!
M
Maksiu
Niektórzy muszą zasuwać do roboty po to żebyś Ty mógł swój tyłek przebiegać na jakimś zakichanym maratonie w swoim czasie wolnym. Tylko debil mógł wyrazić zgodę na tak wczesne jego rozpoczęcie.
m
m.p
Twoja postawa jest równie roszczeniowa
m
m.p
To może pobiegnij po tą pizzę następnym razem, a nie siedź i jedz parówki, parówko:-)
m
m.p
Może Ty staniesz się pomysłodawcą nowej trasy?:-)
m
m.p
Przyłącz się do tych, którzy uprawiają sport wspólnie, do tych, którzy lubią się ruszać i czerpią z tego ogromną radość i motywację.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie