Nocny Wrocław Półmaraton. Kenijczyk Muteti najszybszy (MNÓSTWO ZDJĘĆ, WYNIKI)

MAW
5200 zawodników stanęło na starcie II Nocnego Wrocław Półmaratonu, który wystartował w sobotę o godz. 21 spod Stadionu Olimpijskiego. Najszybszy, na 21-kilometrowej trasie, okazał się Kenijczyk Muindi Daniel Muteti, który dystans ten pokonał w czasie 1:02:27.

Pierwsi biegacze weszli na Stadion Olimpijski o godz. 20. Przywitała ich deszczowa pogoda. Na szczęście opady nie były zbyt intensywne. Za to przed samym biegiem wypogodziło się, a nad miastem pojawiła się nawet tęcza. Jak przyznawali sami zawodnicy, pogoda do biegania i bicia rekordów była idealna.

Daniel Menzel i Marek Stasik z Nowych Skalmierzyc k/Kalisza studiują we Wrocławiu. W biegu na tak długim dystansie startowali po raz pierwszy. - Chcemy się sprawdzić. Celujemy w czas 1:40 - mówili na pół godziny przed startem.

Następnie zawodnicy przystąpili do rozgrzewki, a ok. godz. 20.30. pierwsi z nich zaczęli ustawiać się przed linią startu. Na dziesięć minut przed startem było jasne, że bieg się odbędzie i nie będzie powtórki z zeszłego roku, gdy policja nie pozwoliła na zawody ze względu na źle zabezpieczoną trasę. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy trasy, dyrektor maratonu Marek Danielak mógł zgłosić wiceprezydent Wrocławia Annie Szarycz gotowość do startu półmaratonu.

Bieg, co było do przewidzenia, zdominowali Kenijczycy, których aż siedmiu znalazło się w pierwszej dziesiątce. Najlepszy z Polaków, Marcin Błaziński, zajął 10. miejsce. W sumie bieg ukończyła 4973 biegaczy.