Na Poznańskiej wreszcie parking zamiast klepiska

Marcin KrukZaktualizowano 
Na Szczepinie podczas wakacji ZDiUM chce wykonać kilka prac budowlanych. Szczególnie zadowoleni będą kierowcy parkujący przy Poznańskiej. Doświetlone też będzie przejście dla pieszych i odświeżony teren koło MOPS-u na Zachodniej.

Auta na Poznańskiej już nie będą parkowały na klepisku, w którym dziury zasypywane są gruzem. ZDiUM szuka wykonawcy parkingu na odcinku tej ulicy pomiędzy ulicami Zachodnią i Czarnieckiego. Mają powstać 33 miejsca parkingowe o wymiarach 2,5x4,5 m każde i nawierzchni z betonowych płyt ażurowych.

Czytaj także:Ciemno na Hubskiej: miasto nie ma umowy na prąd

Będzie także przebudowane kilkadziesiąt metrów chodnika wzdłuż tego miejsca. Chodnik, z betonowych płyt, będzie miał 2 m szerokości.

Cała zieleń w rejonie prac ma zostać zachowana lub odtworzona. Wyjątek stanowi jedyna rosnąca tam czereśnia, która obsycha i jest przeznaczona do wycinki sanitarnej. Odtworzone trawniki i tereny zielone mają być zabezpieczone przed parkowaniem podniesionymi krawężnikami.

Czytaj także:Pierwsze Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Kiedy będzie i kto może się o nie starać?

W tym samym czasie na obu przejściach dla pieszych na ul. Poznańskiej na skrzyżowaniu z ul. Czarnieckiego zostaną zamontowane pod dwie latarnie.

W ramach tego samego zadania ZDiUM chce przeprowadzić remont chodnika i wybudować pochylnię dla niepełnosprawnych przy ul. Zachodniej koło MOPS-u.

Na wykonanie parkingu wykonawca będzie miał czas do listopada, a prace na Zachodniej powinny zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

Czytaj także:Nie szczepisz swoich dzieci? Dla nich nie będzie miejsca we wrocławskich żłobkach

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Liczę na powstanie większej ilości parkingów wielopoziomowych schowanych pod ziemią.

G
Gość
2019-07-11T06:31:46 02:00, Gość:

Zajeździli a potem narzucali tam gruzu aby zrobić z niego klepisko. trawnik.

Teraz w nagrodę dostają darmowy parking.ZDIUMowi glupio ze dba o interesy kierowców wobec znanego stanu chodników , trawników i torowisk więc pod płaszczykiem próbuje naprawić chodnik aby nie był krytykowany z każdej ze stron ze robi po znajomości.Poznanska to jedna z najszerszych wrocławskich ulic i z najmniejszym ruchem a mało aut tam parkuje na jezdni.Koło sądu chodnik naprawiali latając dziury asfaltem aby jak najmniej zrobić.tylko płacimy za nowe słupki zamiast karać tych co niszczą zieleń

2019-07-11T09:12:57 02:00, Gość:

Dlaczego zioniesz nienawiścią?

na łeb upadliście z tym nazywaniem wszystkiego mową nienawiści? Gdzie w komentarzu powyżej jest jakiś hejt albo odrobina nieprawdy? Tak to się odbywa zawsze...dzicz najpierw rozjeżdża trawnik, potem twierdzi, że można tu parkować bo to nie trawnik, potem się robią dziury i nierówna nawierzchnia i jest stękanie, że parking brzydki, i cyk ze wspólnej kasy ładniutki parking dla samochodziarzy, a przestrzeń wspólna uboższa o kolejny skrawek zieleni. Prawda która cię uwiera to nadal prawda a nie nienawiść

G
Gość
2019-07-11T06:31:46 02:00, Gość:

Zajeździli a potem narzucali tam gruzu aby zrobić z niego klepisko. trawnik.

Teraz w nagrodę dostają darmowy parking.ZDIUMowi glupio ze dba o interesy kierowców wobec znanego stanu chodników , trawników i torowisk więc pod płaszczykiem próbuje naprawić chodnik aby nie był krytykowany z każdej ze stron ze robi po znajomości.Poznanska to jedna z najszerszych wrocławskich ulic i z najmniejszym ruchem a mało aut tam parkuje na jezdni.Koło sądu chodnik naprawiali latając dziury asfaltem aby jak najmniej zrobić.tylko płacimy za nowe słupki zamiast karać tych co niszczą zieleń

Dlaczego zioniesz nienawiścią?

G
Gość

Zajeździli a potem narzucali tam gruzu aby zrobić z niego klepisko. trawnik.

Teraz w nagrodę dostają darmowy parking.ZDIUMowi glupio ze dba o interesy kierowców wobec znanego stanu chodników , trawników i torowisk więc pod płaszczykiem próbuje naprawić chodnik aby nie był krytykowany z każdej ze stron ze robi po znajomości.Poznanska to jedna z najszerszych wrocławskich ulic i z najmniejszym ruchem a mało aut tam parkuje na jezdni.Koło sądu chodnik naprawiali latając dziury asfaltem aby jak najmniej zrobić.tylko płacimy za nowe słupki zamiast karać tych co niszczą zieleń

G
Gość
2019-07-10T20:06:59 02:00, Gość:

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

2019-07-10T20:11:21 02:00, Gość:

Jest też sporo samochodów z rejestracją ze wsi warszawa.

Co Wy ciągle z tą komuną i przypinaniem rejestracji do miejsca zamieszkania? Dorośnijcie...

G
Gość
2019-07-10T22:12:13 02:00, Gość:

Jezdnie by zrobili a nie parkingi, ul.Poznańska prowadzi do ZDiUM, piękna wizytówka urzędu od dróg.

planują łatać dziury, są obrysowane na zieono

G
Gość
2019-07-10T20:06:59 02:00, Gość:

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

2019-07-10T20:52:10 02:00, Gość:

marudzisz. mam 3 nieruchomości we Wrocławiu, jestem 4. pokoleniem a mam już "wieśniacką" rejestrację. Bo mam dosyć płacenia co roku o 50% więcej chociaż wypadku na koncie nie mam. Mogę mieć taką rej bo prawo do 4 nieruchomości mam w innym mieście. Płacę tu podatki. Płace tyle podatku mies ile wielu ludzi nie zarabia. Co jeszcze powiesz o wiesniackiej rejestracji?

2019-07-10T21:22:13 02:00, Gość:

Wow... Nie dosyć że wieśniacka rejestracja to jeszcze typowy Janusz... Mam prawo do 4 nieruchomości... Ha ha ha ha .. place tyle podatku mies??? ile wielu ludzi nie zarabia... Padłem Haha ha ha aha... Ja jebie co za ludzie....

co cię tak w tym zdziwiło, wystraszyło? chciałeś błysnąć, że ktoś jest biedakiem z wiochy i nie płaci tu podatków? Tymczasem wystarczy krótki zarys sytuacji i aż przysiadłeś z wrażenia? Tymczasem bywa bardzo różnie. Nie oceniaj pochopnie. I tak, wielu ludzi w Pl nie zarabia miesięcznie 6 tys na rękę, ba nawet brutto wielu tyle nie ma. A ode mnie fiskus niestety tyle musi dostać. Wrocławski fiskus SM. I kto płaci za parkingi?

G
Gość

A kiedy jazdnia na tej ulicy zamiast offroadowego poligonu?

G
Gość

Jezdnie by zrobili a nie parkingi, ul.Poznańska prowadzi do ZDiUM, piękna wizytówka urzędu od dróg.

G
Gość
2019-07-10T20:06:59 02:00, Gość:

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

2019-07-10T20:11:21 02:00, Gość:

Jest też sporo samochodów z rejestracją ze wsi warszawa.

W 98% to lizingi dla korposzczurów ..

G
Gość
2019-07-10T20:06:59 02:00, Gość:

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

2019-07-10T20:52:10 02:00, Gość:

marudzisz. mam 3 nieruchomości we Wrocławiu, jestem 4. pokoleniem a mam już "wieśniacką" rejestrację. Bo mam dosyć płacenia co roku o 50% więcej chociaż wypadku na koncie nie mam. Mogę mieć taką rej bo prawo do 4 nieruchomości mam w innym mieście. Płacę tu podatki. Płace tyle podatku mies ile wielu ludzi nie zarabia. Co jeszcze powiesz o wiesniackiej rejestracji?

Wow... Nie dosyć że wieśniacka rejestracja to jeszcze typowy Janusz... Mam prawo do 4 nieruchomości... Ha ha ha ha .. place tyle podatku mies??? ile wielu ludzi nie zarabia... Padłem Haha ha ha aha... Ja jebie co za ludzie....

G
Gość
2019-07-10T20:06:59 02:00, Gość:

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

marudzisz. mam 3 nieruchomości we Wrocławiu, jestem 4. pokoleniem a mam już "wieśniacką" rejestrację. Bo mam dosyć płacenia co roku o 50% więcej chociaż wypadku na koncie nie mam. Mogę mieć taką rej bo prawo do 4 nieruchomości mam w innym mieście. Płacę tu podatki. Płace tyle podatku mies ile wielu ludzi nie zarabia. Co jeszcze powiesz o wiesniackiej rejestracji?

G
Gość
2019-07-10T20:06:59 02:00, Gość:

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

Jest też sporo samochodów z rejestracją ze wsi warszawa.

G
Gość

Pieniądze Wrocławia a większość aut na parkingu to wiesniackie rejestrację. Najlepiej po zrobieniu parkingu zrobić opłaty powyżej godziny i będzie spokój

Dodaj ogłoszenie