reklama

Rządowe Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Jak je dostać?

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
Koncepcja projektu wrocławskiego osiedla Mieszkanie Plus mat. B2 Studio
469 mieszkań powstanie we Wrocławiu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus przy ul. Kolejowej. Dziś została podpisana umowa z biurem projektowym. Budowa ma zacząć się w czerwcu 2020 r. Kto może się starać o mieszkanie z niskim czynszem, ile to kosztuje i kiedy złożyć wniosek?

Mieszkanie Plus to program dla tych, którzy nie mogą dostać kredytu hipotecznego na mieszkanie, ale jednocześnie mają dochody i nie mogą otrzymać lokalu komunalnego.

Mieszkanie socjalne we Wrocławiu dla jednej osoby może otrzymać ten, kto zarabia poniżej 1650 zł brutto, a o lokal komunalny do remontu na własny koszt można starać się jeśli miesięczny zarobek nie przekracza 3300 zł brutto. Na przydzielenie mieszkania po złożeniu wniosku czeka się kilka lat. Ci, którzy zarabiają więcej mają szansę na Mieszkanie Plus.

Wnioski będą przyjmowane w urzędzie miasta. Urzędnicy będą je weryfikować i przydzielać lokale. Aby zakwalifikować się, nie można być właścicielem innej nieruchomości, preferowane będą rodziny wielodzietne o niskich dochodach.

Ile zapłacimy za Mieszkanie Plus we Wrocławiu? Tego na razie nie wiadomo. Nie wiadomo też, kiedy będzie można składać podania o lokal.

Rząd na starcie programu zapowiadał, że czynsze w „Mieszkaniach Plus” będą wynosiły 9 – 12 zł za metr kwadratowy. Szybko okazało się jednak, że osiągnięcie takiej stawki jest niemożliwe - ceny budowy bloków są wyższe niż szacowano. W Wałbrzychu, gdzie oddano już takie mieszkania do użytku, średni czynsz wynosi 25 zł za metr.

Stawka dla mieszkań przy Kolejowej może być obliczona dopiero po zakończeniu projektowania, kiedy będzie znany dokładny kosztorys inwestycji.

Najbiedniejsi będą mogli liczyć na dodatkowe dopłaty. Podstawą obliczenia, czy rodzinie należy się dopłata będzie wysokość przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w województwie brutto. Wg GUS za 2017 r. dla Dolnego Śląska ta kwota wynosiła 4400 zł. Jeśli o dopłatę do czynszu będzie starała się osoba mieszkająca sama, musi zarabiać mniej niż 4400 zł. Za każdą kolejną osobę w rodzinie do stawki 4400 dodaje się 40 procent z tej kwoty. Np. aby dostać dopłatę, dwuosobowa rodzina nie będzie mogła zarabiać łącznie powyżej 6160 zł, a dochód rodziny czteroosobowej nie będzie mógł przekroczyć 9680 zł. Przeciętne wynagrodzenie, które jest podstawą obliczenia czy rodzinie przysługuje dopłata do czynszu może się zmienić. Jego wysokość jest podawane każdego roku przez GUS.

Działkę, na której powstanie wrocławskie osiedle, przekazała Poczta Polska. Na tym terenie zostanie zrealizowana koncepcja krakowskiego biura projektowego B2. Prace budowlane powinny zacząć się w czerwcu 2020 r. a pierwsi najemcy mogą wprowadzać się do nowych mieszkań na przełomie 2022 i 2023 r.

Aquapark będzie większy. Powstaną nowe baseny [ZOBACZ]

FLESZ: Zmiany przepisów: pierwszeństwo pieszych przed przejściem

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 31

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kuba

chcę, a kto mnie poprze?

G
Gościu nie od parady

Mi się takie mieszkanie po prostu należy.

K
Kapral
2019-07-05T14:24:15 02:00, Gość:

ten kraj skonczy jak wenezuela...

2019-07-05T23:13:06 02:00, Kapral:

Brednie o Wenezueli albo Grecji krążą od 4 lat po całej Polsce.Powtarzają je ludzie mniej samodzielnie myślący i ograniczeni w wiedzy ekonomicznej.Prawdopodobnie ten fałszywy news został spreparowany przez antyrządowe media typu TVN lub Onet,WP.Elektorat PO jest niedouczony w kwestiach historycznych i ekonomicznych.

2019-07-05T23:20:03 02:00, Gość:

Kiedy wybierali Chaveza w 2010, lewactwo piało z zachwytu, podobnie jak teraz pislam pieje na lewackie reformy swojego guru. Potrzeba było 19 lat żeby z kraju bogatego w ropę zrobić bankruta.

Ty myślisz, że to się stanie z dnia na dzień? Nie, to są zmiany społeczne i ekonomiczne, które będą trwały latami, a których odwrócić nie będzie się dało. w 2050 polski już nie będzie, kaczystowskiej służbie zdrowia dzięki, że tego nie dożyję.

Śmieszne te wywody antyPisowsców.Chcą być mądrzejsi od fachowców z rządu.Od pewnego czasu obserwują śmieszne zjawisko,że zwykli ludzie,którzy ogólnie mało wiedzą ale są antyPIS bawią się w znawców ekonomi i wygłaszają jakieś ekonomiczne teorie-te katastroficzne.Porównywanie Polski do Wenezueli to jak porównanie kasety do kasetonu.

K
Kapral
2019-07-05T23:31:49 02:00, Kapral:

We Francji takie mieszkania za darmo dają murzynom w ramach socjalu a w Polsce PO jebani ludzie narzekają,że dostanie takie Polak.Za Tuska jak kradli setki miliardy to elektorat PO czuł się w miarę dobrze i nic im nie przeszkadzało teraz kiedy kasa zamiast do złodziei idzie do ludzi to POkemony sraczki dostają.Nigdzie w Europie nie ma tylu kretynów.

2019-07-06T00:18:23 02:00, stefek:

kto kradl te miliardy i czemu ziobro nikogo nie wsadzil? moze to zwykla sciema dla ciemnego ludu zeby ukryc swoje walki?

Nie wsadzili bo w sądach siedzi taki sam komuszy beton,Który natychmiast ich uniewinni-dlatego PIS chciał zmian w sądownictwie.Zostało trochę zahamowane ale po wyborach zrobią z nimi porządek tj.wymienią tych ludzi na nowych i wtedy będzie wsadzać POpaprańców za kraty.

G
Gość
2019-07-05T16:14:56 02:00, Gość:

nie budują- źle, budują- teź źle. Ludzie ogarnijcie się...

2019-07-05T23:15:17 02:00, Kapral:

Może POwskie głąby z anty PIS obsesją w końcu zmądrzeją.Na czele z tępą Dulkiewicz z Gdańska.

Zgadza się, debilom z po ciężko coś wytłumaczyć

G
Gość
2019-07-05T23:31:49 02:00, Kapral:

We Francji takie mieszkania za darmo dają murzynom w ramach socjalu a w Polsce PO jebani ludzie narzekają,że dostanie takie Polak.Za Tuska jak kradli setki miliardy to elektorat PO czuł się w miarę dobrze i nic im nie przeszkadzało teraz kiedy kasa zamiast do złodziei idzie do ludzi to POkemony sraczki dostają.Nigdzie w Europie nie ma tylu kretynów.

2019-07-06T00:18:23 02:00, stefek:

kto kradl te miliardy i czemu ziobro nikogo nie wsadzil? moze to zwykla sciema dla ciemnego ludu zeby ukryc swoje walki?

Ty jesteś głupi czy tylko udajesz? Kto kradł (Amber Gold) czy wyprzedał za 1 pln majątek narodowy? To robota Popaprańców ale ciemnota dalej na nich głosuje. Ten elektorat debili chciał ściągnąć do Polski uchodźców z Syrii by żony, matki, siostry tych debili miały ruch w interesie

s
stefek
2019-07-05T23:31:49 02:00, Kapral:

We Francji takie mieszkania za darmo dają murzynom w ramach socjalu a w Polsce PO jebani ludzie narzekają,że dostanie takie Polak.Za Tuska jak kradli setki miliardy to elektorat PO czuł się w miarę dobrze i nic im nie przeszkadzało teraz kiedy kasa zamiast do złodziei idzie do ludzi to POkemony sraczki dostają.Nigdzie w Europie nie ma tylu kretynów.

kto kradl te miliardy i czemu ziobro nikogo nie wsadzil? moze to zwykla sciema dla ciemnego ludu zeby ukryc swoje walki?

G
Gość
2019-07-05T23:31:49 02:00, Kapral:

We Francji takie mieszkania za darmo dają murzynom w ramach socjalu a w Polsce PO jebani ludzie narzekają,że dostanie takie Polak.Za Tuska jak kradli setki miliardy to elektorat PO czuł się w miarę dobrze i nic im nie przeszkadzało teraz kiedy kasa zamiast do złodziei idzie do ludzi to POkemony sraczki dostają.Nigdzie w Europie nie ma tylu kretynów.

I nie widzisz ciągu przyczynowo-skutkowego, pomiędzy tworzeniem dzielnic biedy i twoich słynnych stref no-go, a skupianiem biedoty w dzielnicach socjalnych?

K
Kapral

We Francji takie mieszkania za darmo dają murzynom w ramach socjalu a w Polsce PO jebani ludzie narzekają,że dostanie takie Polak.Za Tuska jak kradli setki miliardy to elektorat PO czuł się w miarę dobrze i nic im nie przeszkadzało teraz kiedy kasa zamiast do złodziei idzie do ludzi to POkemony sraczki dostają.Nigdzie w Europie nie ma tylu kretynów.

G
Gość
2019-07-05T14:24:15 02:00, Gość:

ten kraj skonczy jak wenezuela...

2019-07-05T23:13:06 02:00, Kapral:

Brednie o Wenezueli albo Grecji krążą od 4 lat po całej Polsce.Powtarzają je ludzie mniej samodzielnie myślący i ograniczeni w wiedzy ekonomicznej.Prawdopodobnie ten fałszywy news został spreparowany przez antyrządowe media typu TVN lub Onet,WP.Elektorat PO jest niedouczony w kwestiach historycznych i ekonomicznych.

Kiedy wybierali Chaveza w 2010, lewactwo piało z zachwytu, podobnie jak teraz pislam pieje na lewackie reformy swojego guru. Potrzeba było 19 lat żeby z kraju bogatego w ropę zrobić bankruta.

Ty myślisz, że to się stanie z dnia na dzień? Nie, to są zmiany społeczne i ekonomiczne, które będą trwały latami, a których odwrócić nie będzie się dało. w 2050 polski już nie będzie, kaczystowskiej służbie zdrowia dzięki, że tego nie dożyję.

K
Kapral
2019-07-05T17:01:07 02:00, Gość:

Same plusy. Ale jak nie masz dzieci, nie pobierasz zasilku, doplat itd to cie dymaja ile wlezie. Piwo i socjal.

To zrób sobie dzieci i miej raj socjalny skoro wierzysz w takie bzdury.

K
Kapral
2019-07-05T16:14:56 02:00, Gość:

nie budują- źle, budują- teź źle. Ludzie ogarnijcie się...

Może POwskie głąby z anty PIS obsesją w końcu zmądrzeją.Na czele z tępą Dulkiewicz z Gdańska.

K
Kapral
2019-07-05T14:24:15 02:00, Gość:

ten kraj skonczy jak wenezuela...

Brednie o Wenezueli albo Grecji krążą od 4 lat po całej Polsce.Powtarzają je ludzie mniej samodzielnie myślący i ograniczeni w wiedzy ekonomicznej.Prawdopodobnie ten fałszywy news został spreparowany przez antyrządowe media typu TVN lub Onet,WP.Elektorat PO jest niedouczony w kwestiach historycznych i ekonomicznych.

K
Kapral
2019-07-05T19:40:44 02:00, qwe:

Darmowe mieszkanie w centrum miasta dla patoli....., wszystkiego już mi się odechciewa. Tracę motywację do pracy. Wiecie ile kosztuje metr nowego mieszkania w tej lokalizacji? 10 000 / m2

Sam jesteś platfonsiarskim patolem.Za Tuska wielkie gówno było,ludzie uciekali z tego kraju,zadłużali i wyprzedawali za grosze.To wtedy było dobrze????Większej ilości debili jak w Polsce którzy plują na dobre programy pro społeczne nigdzie się nie znajdzie w całej UE.

K
Kapral

Jak zwykle lemingi -elektorat PO dostaje wścieklizny bo rząd PIS śmie wdrażać programy pro społeczne takie same jak są w innych krajach UE.Tacy jesteście"europejscy"a sraczki dostajecie na 500 albo teraz na mieszkanie plus.Jesteście głupi i tępi jak Dulkiewicz w Gdańsku.

Dodaj ogłoszenie