Mistrzowie Motoryzacji 2019 - finał plebiscytu! Najlepsi dolnośląscy mechanicy, instruktorzy, OSK i warsztaty w jednym miejscu!

nnb
Ponad 120 osób zostało laureatami w plebiscycie Gazety Wrocławskiej Mistrzowie Motoryzacji 2019. Warsztaty samochodowe i mechanicy, ośrodki szkolenia kierowców i instruktorzy, korporacja taksówarskie i taksówkarze, salony samochodowe ale także pasjonaci motocykli i samochodów, właściciele ślubnych limuzyn - czytelnicy wybrali najlepszych, najuczciwszych i najbardziej rzetelnych w swoich kategoriach!

Wręczenie nagród odbyło się w Pałacu w Krobielowicach. Zwycięzców przywitał Arkadiusz Franas, redaktor Gazety Wrocławskiej. - Nie powinienem przyznawać się do tego głośno ale nie jestem zbyt dobrym kierowcą, zwłaszcza w takim towarzystwie obawiam się, że słabo wypadłbym na tle zgromadzonych. Zdecydowanie wolę być pasażerem. Mimo wszystko jazda to wielka frajda, do której jednak trzeba podchodzić z rozwagą i życzyłbym sobie, by wszyscy jeździli odpowiedzialnie - wspominał w swojej przemowie do laureatów. Anna Bijak, Dyrektor Marketingu dodaje, że był to niesamowity konkurs. - Okazuje się, że każdy z nas ma swojego ulubionego mechanika, Pana Kubę czy Michała, do którego potrafi jeździć przez lata wraz ze zmienianym autem. Przywiązanie do rzetelnych mechaników odbiło się w wyniku głosowania, na najlepszych oddano setki głosów - opowiada. Bardzo dużego dobrego można było także usłyszeć o nominowanych przez kursantów instruktorach nauki jazdy, którzy swoją cierpliwością i zaangażowaniem w pracę zaskarbiają serca swoich uczniów. Dzięki temu plebiscytowi stworzona została mapa warsztatów i szkół jazdy, do których warto się wybrać na Dolnym Śląsku - dodaje.

Trzy najlepsze warsztaty na Dolnym Śląsku to Andan Auto Naprawa Anna i Daniel Bizoń z powiatu dzierżoniowskiego, HLP Serwis Aut Ciężarowych z Wrocławia oraz zwycięzca - HighWay Serwis z powiatu wrocławskiego. Najlepszymi mechanikami wybrani zostali: Adrian Grajewski z powiatu trzebnickiego, Kamil Strzała z powiatu strzelińskiego a niekwestionowanym zwycięzcą jest Michał Małachowski z Rak-Auto Mechanika Pojazdowa we Wrocławiu.

Mianem najlepszego instruktora na Dolnym Śląsku może natomiast szczycić się Pan Jacek Michalik z Legnicy. Drugie miejsce przypadło Pani Elwirze Cybulskiej z Wrocławia a trzecie Panu Kamilowi Koniecznemu. Tymczasem najlepsze ośrodki szkolenia kierowców znajdziemy w Świdnicy - PĘKAŁA Świdnicki Zakład Doskonalenia Zawodowego. Kursy Prawo jazdy oraz Wózki Widłowe, w Legnicy - Ośrodek Szkolenia Kierowców DOMINO a najlepszy OSK na Dolnym Śląsku - w Głowie, Nauka Jazdy Goman.

Ogromną niespodzianką była ilość głosów oddana na najlepszego taksówkarza oraz korporację taksówarską. Wrocławianie najbardziej zaufali firmie Radio Taxi Serc, Wałbrzych korzysta z usług Tanie Taxi Wałbrzych, z Legnicy przyjechali przedstawiciele Lider Taxi a z Jeleniej Góry - Taxi Sudety. Najlepszym wrocławskim taksówkarzem okazał się Pan Mariusz Olankiewicz z Disco Taxi Wrocław, z Wałbrzycha Piotr Jarzębowski z korporacji Śnieżka Taxi; z Legnicy Adam Szpałek z Taxi Lider Adam Szpałek oraz z Jeleniej Góry, Krzysztof Skibiński - A&A Sudety Jelenia Góra.
Najlepszym Salonem Samochodowym okazał się Salon Auto Forte.pl z Wałbrzycha.

Fanom pięknych maszyn wrażeń dostarczyły trzy kategorie: Motocykl Roku, Bryka Roku oraz Samochód Ślubny Roku. Tę ostatnią kategorię wygrał pan Marcin Staniecki, właściciel Jaguara F-PACE SUV. Jeszcze przed rozpoczęciem gali parking przed Pałacem w Korbielowicach zapełnił się cudownymi maszynami - zabytkowymi autami, których właściciele sami dokonują renowacji; drogimi, ekskluzywnymi limuzynami, które każdy z chęcią by poprowadził ale także codziennymi autami, o które właściciele dbają z całego serca. Dlatego w konkursie Gazety Wrocławskiej obok Cadillaca Eldorado Convertible z 1972 roku (właśc. Damian Kaczyk), który zdobył zaszczytne pierwsze miejsce, mianem Super Bryki uhonorowane zostały także takie auta jak VW GOLF MK 1 (Michał Pietrus) i BMW E39 (Małgorzata Koleżyńska).

Sponsorami nagród dla właścicieli tych cudownych maszyn byli Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Studio Tatuażu Dudi Ink Tattoo Studio, Pan Tort, firma Salea i restauracja Vertigo we Wrocławiu. Głównym Partnerem przez cały okres trwania plebiscytu pozostawał I'M Inter Motors Wrocław, największy salon motocyklowy na Dolnym Śląsku, którego dyrektor, Pan Michał Kuśmirski wręczył nagrody właścicielom zwycięskich motocykli. Pierwsze miejsce wśród laureatów zdobyła Pani Izabela Gałek, właścicielka Hondy Shadow Aero 750 z 2009 roku. Kolejno na podium stanęli Dawid Rubin, właściciel sportowego Kawasaki ER6-f z 2016 oraz Paweł Milewski z Kawasaki Z 1000sx.

Podczas gali była możliwość obejrzenia zwycięskich maszyn, które dzięki uprzejmości Dyrekcji Pałacu w Krobielowicach, zostały wystawione przed wejściem do obiektu. Galę uświetnił występ fantastycznego Dąbrowski Trio, który zagrał w składzie: Jarosław Dąbrowski, Szymon Sandura i Michał Kuźnicki.

Wideo