Kierowcy utknęli w potężnych korkach na północy Wrocławia [ZDJĘCIA]

szZaktualizowano 
Pierwszy dzień roboczy na remontowanych ulicach na północy Wrocławia i od razu horror dla kierowców. Utknęli oni w potężnych korkach.

Przypomnijmy, że w weekend rozpoczęła się przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej. Obowiązuje tutaj nowa organizacja ruchu. Niestety, w pierwszy dzień roboczy kierowcy utknęli w potężnych korkach.

- To kpina co tu się dzieje, już rano był problem A teraz godzina stania – informuje nas czytelniczka Hania.

Po godz. 16 korek w tym miejscu miał ponad 4 km długości.

Przypomnijmy, że organizacja ruchu zastępczego na ul. Zajączkowskiej polega na zamknięciu połówkowym jezdni – strony zachodniej na odcinku od budynku przy ul. Zajączkowskiej 1 do budynku przy Zajączkowskiej 53. Ruch w rejonie odbywa się na zasadzie wahadeł z sygnalizacją świetlną.

Organizacja ruchu zastępczego na ul. Pęgowskiej z kolei polegała na zamknięciu połówkowym jezdni – strony zachodniej na odcinku od budynku Pęgowska 12 do skrzyżowania z ul. Mikory. Ruch w rejonie będzie odbywa się na zasadzie wahadeł z sygnalizacją świetlną.

Inwestor zaleca objazd do Obornik Śląskich i z Obornik przez S5/DK5. Ruch ciężarówek powyżej 3,5 tony będzie także odbywał się przez S5/DK5.

Na objeździe również tworzą się zatory i spowolnienia ruchu. Zwłaszcza w Krynicznie na światłach, bo wielu kierowców wybiera objazd przez Rogoż i Szewce.

Ruch autobusów MPK linii numer 105 i nocnego 246 będzie odbywał się na zasadach takich, jak ruch pojazdów osobowych. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną zlokalizowane w rejonie budynku przy ul. Zajączkowskiej 1 oraz w rejonie budynku przy ul. Pęgowskiej 2.

ZOBACZ TEŻ:

Duży remont na północy Wrocławia. Nowa organizacja ruchu

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 111

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Co wy z tym Sutrykiem macie, dopiero chłop się wdraża i zastał Wrocław jaki zastał a pretensje do niego jak by że trzy kadencje rządził. Od planowania i zezwoleń są odpowiednie komòrki UM, kompetentni" ludzie a nie prezydent - który wszystkiego sam nie ogarnia

G
Gość
2019-07-09T10:26:24 02:00, Ksiądz:

Kochani, będzie jeszcze gorzej na drogach, teraz to tylko przesmak tego co będzie, coraz więcej inwestycji w postaci osiedl a dróg nie przybywa tylko ratowane i remontowane są stare. Niedługo staniemy wszyscy w jednym wielkim korku i będzie coraz ale to coraz gorzej, brawo dla zarzadzajacych!:-)

Ciekawe co na to Sutryk?, jego ludzie wydają zezwolenie na takie rzeczy.! Ile dostał w łapę!

M
Małami
2019-07-08T23:25:49 02:00, Małami:

Miasto nie panuje nad pazernymi deweloperami co panoszą się w Lipie. Wycinają drzewa, betonują wszystko zgodnie z linią dupkiewicza i sepleniewicza. Szkoły brak, parkingów też. Podobnie w Świniarach stanęła wspaniała inwestycja bez garaży, parkingu i pełno samochodów zastawia ulicę. Czekamy na żniwa, kombajn to zweryfikuje buhahaha.

2019-07-09T09:45:37 02:00, hehe:

"Czekamy na żniwa, kombajn to zweryfikuje buhahaha."

O kur...cze - wyobraziłem sobie to ;) Chociaż w sumie zwykły traktor też wystarczy.

Myślę że wystarczy. Zwłaszcza że nie spodziewa się że auto stoi na prawym pasie...zaparkowane xddddd

G
Gość
2019-07-09T07:08:32 02:00, Miastowy:

Przecież macie pociąg, który z Szewc jedzie 15 minut na Mikołajów.

2019-07-09T08:46:45 02:00, Gość:

No i? co dalej na tym Mikołajowie? że tramwaj? kilka przesiadek, codziennie awarie?

Żartujesz?

2019-07-09T09:05:27 02:00, Kocur:

No i co w tym takiego złego - wiele osób pracuje w zagłębiu biurowców na Legnickiej i w okolicach pętli 23 (a będzie jeszcze więcej). Do "mordoru" (park technologiczny) też stamtąd całkiem blisko, a i pociągiem da się dojechać. Dojazd w okolice FAT-u (stacja Grabiszyn) jest tylko trochę bardziej utrudniony, ale i tu jest dojazd w ok. 40-60 minut. Pewnie, że nie załatwia to całego "ruchu przychodzącego", bo ludzie pracują w rożnych miejscach - wiadomo, że nie każdemu się w ten sposób dogodzi, ale nie taka jest tego rola.

2019-07-09T09:20:50 02:00, Gość:

Ale co ty tu wypisujesz??? Opisałes dojazd do jednej lokalizacji i myślisz że wszystcy w tym mieście pracują w korpobuiurach na ołpenspejsach klepiąc przez cały dzien prezentacje albo komórki w xls? Ogarnij się człowieku! A co z dojazdem na Tarnogaj, Curie, Psie Pole? Co z ludzmi pracującymi na Księżu Małym? Kurna, Wrocłąw nto nei tylko biurowce które powstay tu 10 lat wstecz i iznesowe lanczyki czy poranne daily. Tu sa tez osoby które zaczybnają prace o 6 rano, są nauczyciele którzy musza dojechać w różne miejsca Wrocławia, o prywatnych przedsiębiorcach nie wspominając (usługi: elektryk, hydraulik itepe)

2019-07-09T09:36:25 02:00, Kocur:

Uspokój się, wyluzuj i czytaj ze zrozumieniem. Przecież wprost napisałem, że to nie jest dojazd dla wszystkich, tylko dla pracujących w tych lokalizacjach. Akurat w tych opisanych pracują tysiące, będzie w sumie dobre kilkanaście tysięcy - chyba dawno się nie przyglądałeś, jak Wrocław się pod tym względem rozwija. To jest gros dojeżdżających do Wrocławia, a nie hydraulicy, czy elektrycy. Jeżeli ci, których pracą tak pogardzasz przesiądą się w części do pociągów, to wtedy ci elektrycy i nauczyciele będą sobie mogli spokojnie dojeżdżać samochodami z Obornik, czy Skokowej do pracy na Księżu Małym, lub Psiaku czy Tarnogaju.

2019-07-09T10:02:01 02:00, Gość:

Czytam ze zrozumieniem i zapewniam Cie że nawet po zakończeniu wszystkich budów w tamtym rejonie nie będzie to większośc pracujących w Wrocławiu.

Sama Politechnika Wrocławska ma na swoim utryzmaniu kilka tysięcy pracowników. Szpital na Borowskiej - to samo (licze wszystkich od portiera, po dyrektora, personel każdego pionu i szczebla). To że z klepiska na Mikołajowie nagle zrobiło się skupisko 10 biurowców nie oznacza że pracuje tam gro dojeżdzających do Wrocławia. Zresztą, skąd masz takie dane.

Nie uważasz więc że pisanie o "wiekszości" jest w tym przypadku nie na miejscu?

A kto ci każe wysiadać na Mikołajowie jak pracujesz an Borowskiej? Wysiądź sobie na Głównym i nie udawaj idioty uzależnionego od auta.

Jeszcze nie ma zakazu stania w korkach wiec jak lubisz auto to sobie nim jedź a raczej stój.

G
Gość
2019-07-09T11:31:52 02:00, Gość:

nie po to kupiłem auto i płacę ubezpieczenie żeby płacić za bilet kolejowy

To proponuję żeby się zwróciło na urlop do Grecji, Turcji czy Egiptu tym samochodem. Tydzień czasu w podróży i pięć razy drożej niż samolotem ale auto dobrze wyeksploatowane a jaka satysfakcja do tego :)

S
Snodog

Samochodziarze nigdy nie zmądrzeją, dla was stanie w korkach to komfort i luksus. Skuterek 125 i już po korkach, a pali 2,5-3 litry. Zamiast 3 godziny dziennie godzinka na dojazdy.

G
Gość

nie po to kupiłem auto i płacę ubezpieczenie żeby płacić za bilet kolejowy

G
Gość

Tak wojujecie z pedalarzami a zaraz sami będziecie zmuszeni do rowerów skuterów motorów i innych hulajnog

K
Ksiądz

Kochani, będzie jeszcze gorzej na drogach, teraz to tylko przesmak tego co będzie, coraz więcej inwestycji w postaci osiedl a dróg nie przybywa tylko ratowane i remontowane są stare. Niedługo staniemy wszyscy w jednym wielkim korku i będzie coraz ale to coraz gorzej, brawo dla zarzadzajacych!:-)

G
Gość
2019-07-09T07:08:32 02:00, Miastowy:

Przecież macie pociąg, który z Szewc jedzie 15 minut na Mikołajów.

2019-07-09T08:46:45 02:00, Gość:

No i? co dalej na tym Mikołajowie? że tramwaj? kilka przesiadek, codziennie awarie?

Żartujesz?

2019-07-09T09:05:27 02:00, Kocur:

No i co w tym takiego złego - wiele osób pracuje w zagłębiu biurowców na Legnickiej i w okolicach pętli 23 (a będzie jeszcze więcej). Do "mordoru" (park technologiczny) też stamtąd całkiem blisko, a i pociągiem da się dojechać. Dojazd w okolice FAT-u (stacja Grabiszyn) jest tylko trochę bardziej utrudniony, ale i tu jest dojazd w ok. 40-60 minut. Pewnie, że nie załatwia to całego "ruchu przychodzącego", bo ludzie pracują w rożnych miejscach - wiadomo, że nie każdemu się w ten sposób dogodzi, ale nie taka jest tego rola.

2019-07-09T09:20:50 02:00, Gość:

Ale co ty tu wypisujesz??? Opisałes dojazd do jednej lokalizacji i myślisz że wszystcy w tym mieście pracują w korpobuiurach na ołpenspejsach klepiąc przez cały dzien prezentacje albo komórki w xls? Ogarnij się człowieku! A co z dojazdem na Tarnogaj, Curie, Psie Pole? Co z ludzmi pracującymi na Księżu Małym? Kurna, Wrocłąw nto nei tylko biurowce które powstay tu 10 lat wstecz i iznesowe lanczyki czy poranne daily. Tu sa tez osoby które zaczybnają prace o 6 rano, są nauczyciele którzy musza dojechać w różne miejsca Wrocławia, o prywatnych przedsiębiorcach nie wspominając (usługi: elektryk, hydraulik itepe)

2019-07-09T09:36:25 02:00, Kocur:

Uspokój się, wyluzuj i czytaj ze zrozumieniem. Przecież wprost napisałem, że to nie jest dojazd dla wszystkich, tylko dla pracujących w tych lokalizacjach. Akurat w tych opisanych pracują tysiące, będzie w sumie dobre kilkanaście tysięcy - chyba dawno się nie przyglądałeś, jak Wrocław się pod tym względem rozwija. To jest gros dojeżdżających do Wrocławia, a nie hydraulicy, czy elektrycy. Jeżeli ci, których pracą tak pogardzasz przesiądą się w części do pociągów, to wtedy ci elektrycy i nauczyciele będą sobie mogli spokojnie dojeżdżać samochodami z Obornik, czy Skokowej do pracy na Księżu Małym, lub Psiaku czy Tarnogaju.

Czytam ze zrozumieniem i zapewniam Cie że nawet po zakończeniu wszystkich budów w tamtym rejonie nie będzie to większośc pracujących w Wrocławiu.

Sama Politechnika Wrocławska ma na swoim utryzmaniu kilka tysięcy pracowników. Szpital na Borowskiej - to samo (licze wszystkich od portiera, po dyrektora, personel każdego pionu i szczebla). To że z klepiska na Mikołajowie nagle zrobiło się skupisko 10 biurowców nie oznacza że pracuje tam gro dojeżdzających do Wrocławia. Zresztą, skąd masz takie dane.

Nie uważasz więc że pisanie o "wiekszości" jest w tym przypadku nie na miejscu?

h
hehe
2019-07-08T23:25:49 02:00, Małami:

Miasto nie panuje nad pazernymi deweloperami co panoszą się w Lipie. Wycinają drzewa, betonują wszystko zgodnie z linią dupkiewicza i sepleniewicza. Szkoły brak, parkingów też. Podobnie w Świniarach stanęła wspaniała inwestycja bez garaży, parkingu i pełno samochodów zastawia ulicę. Czekamy na żniwa, kombajn to zweryfikuje buhahaha.

"Czekamy na żniwa, kombajn to zweryfikuje buhahaha."

O kur...cze - wyobraziłem sobie to ;) Chociaż w sumie zwykły traktor też wystarczy.

G
Gość

W takich realiach za chwilę kawalerki na legnickiej" czy grabiszyńskiej będą po 500 tyś, już fajne nowe 2-pokojowe z wykończeniem i garażem podziemnym tyle kosztuje.

N
Nowa

Ciekawe kiedy Sutryk odwoła panią dyrektor Urbanek? To babsko od lat nam szkodzi.

K
Kocur
2019-07-09T07:08:32 02:00, Miastowy:

Przecież macie pociąg, który z Szewc jedzie 15 minut na Mikołajów.

2019-07-09T08:46:45 02:00, Gość:

No i? co dalej na tym Mikołajowie? że tramwaj? kilka przesiadek, codziennie awarie?

Żartujesz?

2019-07-09T09:05:27 02:00, Kocur:

No i co w tym takiego złego - wiele osób pracuje w zagłębiu biurowców na Legnickiej i w okolicach pętli 23 (a będzie jeszcze więcej). Do "mordoru" (park technologiczny) też stamtąd całkiem blisko, a i pociągiem da się dojechać. Dojazd w okolice FAT-u (stacja Grabiszyn) jest tylko trochę bardziej utrudniony, ale i tu jest dojazd w ok. 40-60 minut. Pewnie, że nie załatwia to całego "ruchu przychodzącego", bo ludzie pracują w rożnych miejscach - wiadomo, że nie każdemu się w ten sposób dogodzi, ale nie taka jest tego rola.

2019-07-09T09:20:50 02:00, Gość:

Ale co ty tu wypisujesz??? Opisałes dojazd do jednej lokalizacji i myślisz że wszystcy w tym mieście pracują w korpobuiurach na ołpenspejsach klepiąc przez cały dzien prezentacje albo komórki w xls? Ogarnij się człowieku! A co z dojazdem na Tarnogaj, Curie, Psie Pole? Co z ludzmi pracującymi na Księżu Małym? Kurna, Wrocłąw nto nei tylko biurowce które powstay tu 10 lat wstecz i iznesowe lanczyki czy poranne daily. Tu sa tez osoby które zaczybnają prace o 6 rano, są nauczyciele którzy musza dojechać w różne miejsca Wrocławia, o prywatnych przedsiębiorcach nie wspominając (usługi: elektryk, hydraulik itepe)

Uspokój się, wyluzuj i czytaj ze zrozumieniem. Przecież wprost napisałem, że to nie jest dojazd dla wszystkich, tylko dla pracujących w tych lokalizacjach. Akurat w tych opisanych pracują tysiące, będzie w sumie dobre kilkanaście tysięcy - chyba dawno się nie przyglądałeś, jak Wrocław się pod tym względem rozwija. To jest gros dojeżdżających do Wrocławia, a nie hydraulicy, czy elektrycy. Jeżeli ci, których pracą tak pogardzasz przesiądą się w części do pociągów, to wtedy ci elektrycy i nauczyciele będą sobie mogli spokojnie dojeżdżać samochodami z Obornik, czy Skokowej do pracy na Księżu Małym, lub Psiaku czy Tarnogaju.

m
mieszkaniec Psiaka
2019-07-08T22:13:45 02:00, Mieszkaniex:

To jest chore. Wrocław ciągle jest zak9rkowany.

2019-07-09T08:49:34 02:00, Gość:

A jaki ma być? Przecież każdy musi mieć po 2 fury a może nawet po trzy. Niedługo tylko będziecie patrzeć na swoje zabawki bo nigdzie nimi nie da się pojechać i zaparkować.

Typowa śpiewka lewaka, a prawda a jest taka ze korki są ponieważ w paru miejscach wystarczyłoby usprawnić to co już jest lub niewielkimi kosztami usprawnić newralgiczne skrzyżowania. Niestety tacy jak ty i tobie podobni siedzą w ratuszu i szczerze nienawidzą wrocławskich kierowców. Ne każdy może jechać 3 przystanki tramwajem do pracy.

Dodaj ogłoszenie