reklama

Hutmen stoi po zderzeniu tramwaju z osobówką. Ruch na Oporów z utrudnieniami

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
fot. czytelniczka
To zderzenia doszło koło przystanku Hutmen na ul. Grabiszyńskiej. Skręcający w lewo SUV wjechał pod tramwaj.

Do zderzenia tramwaju linii 24 z autem osobowym doszło kilkanaście minut po godz. 19 na wysokości przystanku Hutmen na ul. Grabiszyńskiej. Kierujący SUV-em próbował skręcić w lewo w al. Pracy i wjechał pod tramwaj jadący w stronę Oporowa. Przejazd dla tramwajów zablokowany.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 60

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marych

Na zdjęciu widać Corta Verone.Jest tam parking podziemny. I tam teź grasuje burak w wielkim aucie. Organiazacja ruchu w garaźu wskazuje zakaz skretu w prawo a burak to ignoruje a na zwroconą uwage odpowiada : "no i co z tego"... nie dziwi ze na ulicach buraki zachowuja sie tak samo.

g
gdada

Kolejny kierowca z prawo jazdy znalezionym w czipsach, który generuje problemy. Całe szczęście tramwaj zbytnio nie ucierpiał.

B
Bruk Gazeta

Pisma..kowi z bruko..wca stoi

G
Gość

HUTMEN STOI BUMAR LEŻY

O
Osse
2019-08-09T07:03:55 02:00, Hutmen stoi?:

W Hutmenie przerwano pracę?! Och, nie!

Też się zastanawiałem jaki wpływ na pracę w Hutmenie ma kolizja auta z tramwajem. Chyba, że wszyscy pracownicy wyszli obejrzeć to zdarzenie. Kogo oni zatrudniają w tej gazecie?

G
Gość
2019-08-08T23:19:31 02:00, Ksnxnxndnx:

A po co są znaki poziome i pionowe? Po co lusterka w aucie? Po to żeby nie wjeżdżać pod 34 tonowe pojazdy szynowe! A że muzyka gra w aucie l telefon przy uchu wisi to mały szczegół a jednak! Następnego wieśniaka mniej na wrocławskich ulicach.......

Eee pikuś .. mała prędkość. Gorzej wypadają zawodnicy zmieniając pasy ruchu bez używania lusterek na Autostradzie przy 130 km/h .. albo taki kierowca zawodowy które robi wszystko tylko nie patrzy co się dzieje przed nim i posyła do Św. Piotra cała rodzinę.

G
Gość

Ludzki błąd ... a że ktoś projektując to liczył na nieomylność człowieka .. to MPK teraz postoi.

Te układ torowisk to już do muzeum się nadaje we Wrocku ... bo tam nie "wchodzą" nowoczesne tramwaje ... Wrocław musi specjalnie kupować zabytkowy tabor.

G
Gość
2019-08-08T23:19:31 02:00, Ksnxnxndnx:

A po co są znaki poziome i pionowe? Po co lusterka w aucie? Po to żeby nie wjeżdżać pod 34 tonowe pojazdy szynowe! A że muzyka gra w aucie l telefon przy uchu wisi to mały szczegół a jednak! Następnego wieśniaka mniej na wrocławskich ulicach.......

2019-08-09T03:12:08 02:00, Kiero:

On tego nie wie do czego służą te kreski, dziwne kształty na jezdni i te taice o różnych kolorach przy drodze.

Kraje cywilizowane na tak ruchliwych ulicach nie tworzą takich pułapek ... bo jakoś to mało bezpieczne.

W tych krajach oznaczenia poziome jakoś dziwnie ale potrafią przerwać dłużej niż 3 miesiące, no i niebywałe dla nas jak jest mokra jezdnia to dalej je widać :) .... już nie wspomnę o zalegającym śniegu .. acha i pasy są odblaskowe. A my dalej malujemy farbą jak za komuny ... na odczepnego.

G
Gość
2019-08-08T22:51:40 02:00, Gość:

Przy okazji niedawnego remontu Grabiszyńskiej trzeba było przełożyć tory tramwajowe bliżej krawężnika i wytyczyć ten buspas przy skraju jezdni. Obecnie codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to Pan Kierowca Autobusu bezczelnie zajeżdża drogę innym użytkownikom, aby wbrew wszelkim przepisom dostać się do zatoczki przystankowej w sytuacji, gdy nikt nie ma żadnego obowiązku wpuszczenia go tam. Przepisy mówią wyłącznie o wyjeżdżaniu z zatoki oraz o tramwajach, mających pierwszeństwo na tej samej drodze.

2019-08-09T07:28:52 02:00, Stop ludzkiej głupocie:

Skoro próbujesz być "mądry" na forum, to doczytaj, ze zrozumieniem, co jest napisane w art. 18.1 ust. prawo o ruchu drogowym, a może wtedy zrozumiesz, że prawo jazdy nie jest dla ciebie, bo nic a nic nie pojmujesz. Więc żeby nie narobić nieszczęścia oddaj prawko do wydzialu komunikacji i przesiądź się do komunikacji. Zobaczysz, jak będąc pasażerem autobusu, wkurwi@ją tacy jak ty, na drodze. Sam przepisów nie znając, próbujesz ciemnym ludziom wmawiać głupoty. Naród i tak otumaniony przez tvp i tvn, a tu jeszcze samozwańczy drogowy tuman, przekonuje, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Drodzy kierowcy, autobusy mają monitoring, więc polecam ku rozwadze... to kosztuje 200zł i 2pkt.

2019-08-09T08:04:04 02:00, Gość:

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Mowa tu o wyjeżdżaniu z zatoki i włączaniu się do ruchu. O zatrzymywaniu na przystanku lub wciskaniu z buspasa na zatoczkę nie ma.

Dużo ludzi w czasie remontu krytykowało że układu torowiska nie zmienili ... że to głupota nie wydzielić torowiska. Na dodatek koło lidla świateł tam nasrali jak diabeł gwoździ i przez to ten jeden pas nie ma szansy się szybko opróżnić ... no nic Polska to jednak bogaty kraj ... ile litrów spali się w tym korku w powietrze ... a alternatywą jest padające MPK ( dalej siedzące w latach 70).

Jak chcą aby ludzie się przesiedli na publiczny transport wzorem zachodu to musi on być tak sprawny jak na zachodzie .. albo dajcie taki socjal jak na zachodzie że w gruncie rzeczy można żyć z niego i nie pracować.

Jak stosować wzory zachodnie to nie tylko "na pokaz" najtańszy wycinek, kopiowanie wycinka nic nie wnosi a wręcz odwrotnie.

G
Gość
2019-08-08T22:51:40 02:00, Gość:

Przy okazji niedawnego remontu Grabiszyńskiej trzeba było przełożyć tory tramwajowe bliżej krawężnika i wytyczyć ten buspas przy skraju jezdni. Obecnie codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to Pan Kierowca Autobusu bezczelnie zajeżdża drogę innym użytkownikom, aby wbrew wszelkim przepisom dostać się do zatoczki przystankowej w sytuacji, gdy nikt nie ma żadnego obowiązku wpuszczenia go tam. Przepisy mówią wyłącznie o wyjeżdżaniu z zatoki oraz o tramwajach, mających pierwszeństwo na tej samej drodze.

2019-08-09T07:28:52 02:00, Stop ludzkiej głupocie:

Skoro próbujesz być "mądry" na forum, to doczytaj, ze zrozumieniem, co jest napisane w art. 18.1 ust. prawo o ruchu drogowym, a może wtedy zrozumiesz, że prawo jazdy nie jest dla ciebie, bo nic a nic nie pojmujesz. Więc żeby nie narobić nieszczęścia oddaj prawko do wydzialu komunikacji i przesiądź się do komunikacji. Zobaczysz, jak będąc pasażerem autobusu, wkurwi@ją tacy jak ty, na drodze. Sam przepisów nie znając, próbujesz ciemnym ludziom wmawiać głupoty. Naród i tak otumaniony przez tvp i tvn, a tu jeszcze samozwańczy drogowy tuman, przekonuje, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Drodzy kierowcy, autobusy mają monitoring, więc polecam ku rozwadze... to kosztuje 200zł i 2pkt.

2019-08-09T08:04:04 02:00, Gość:

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Mowa tu o wyjeżdżaniu z zatoki i włączaniu się do ruchu. O zatrzymywaniu na przystanku lub wciskaniu z buspasa na zatoczkę nie ma.

Prawda .... a tak to zmiana pasa ruchu ... i jak ktoś poluje na kasę ze stłuczki ( bo nie masz obowiązku naprawy z ubezpieczenia auta) to takie zachowanie kierowcy MPK to robi okazje.

G
Gość
2019-08-08T22:51:40 02:00, Gość:

Przy okazji niedawnego remontu Grabiszyńskiej trzeba było przełożyć tory tramwajowe bliżej krawężnika i wytyczyć ten buspas przy skraju jezdni. Obecnie codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to Pan Kierowca Autobusu bezczelnie zajeżdża drogę innym użytkownikom, aby wbrew wszelkim przepisom dostać się do zatoczki przystankowej w sytuacji, gdy nikt nie ma żadnego obowiązku wpuszczenia go tam. Przepisy mówią wyłącznie o wyjeżdżaniu z zatoki oraz o tramwajach, mających pierwszeństwo na tej samej drodze.

2019-08-09T07:28:52 02:00, Stop ludzkiej głupocie:

Skoro próbujesz być "mądry" na forum, to doczytaj, ze zrozumieniem, co jest napisane w art. 18.1 ust. prawo o ruchu drogowym, a może wtedy zrozumiesz, że prawo jazdy nie jest dla ciebie, bo nic a nic nie pojmujesz. Więc żeby nie narobić nieszczęścia oddaj prawko do wydzialu komunikacji i przesiądź się do komunikacji. Zobaczysz, jak będąc pasażerem autobusu, wkurwi@ją tacy jak ty, na drodze. Sam przepisów nie znając, próbujesz ciemnym ludziom wmawiać głupoty. Naród i tak otumaniony przez tvp i tvn, a tu jeszcze samozwańczy drogowy tuman, przekonuje, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Drodzy kierowcy, autobusy mają monitoring, więc polecam ku rozwadze... to kosztuje 200zł i 2pkt.

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Mowa tu o wyjeżdżaniu z zatoki i włączaniu się do ruchu. O zatrzymywaniu na przystanku lub wciskaniu z buspasa na zatoczkę nie ma.

G
Gość
2019-08-08T20:06:29 02:00, Gazeta Bru.kowiec:

Hutmen stoi po zderzeniu... tzn wg pism.aka Hutmen zatrzymałnprodukcję, bo było zderzenie tramwaju z samochodem. Hmmm ciekawe

Też tak to odebrałem. Tytuł z d...

S
Stop ludzkiej głupocie
2019-08-08T22:51:40 02:00, Gość:

Przy okazji niedawnego remontu Grabiszyńskiej trzeba było przełożyć tory tramwajowe bliżej krawężnika i wytyczyć ten buspas przy skraju jezdni. Obecnie codziennie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kiedy to Pan Kierowca Autobusu bezczelnie zajeżdża drogę innym użytkownikom, aby wbrew wszelkim przepisom dostać się do zatoczki przystankowej w sytuacji, gdy nikt nie ma żadnego obowiązku wpuszczenia go tam. Przepisy mówią wyłącznie o wyjeżdżaniu z zatoki oraz o tramwajach, mających pierwszeństwo na tej samej drodze.

Skoro próbujesz być "mądry" na forum, to doczytaj, ze zrozumieniem, co jest napisane w art. 18.1 ust. prawo o ruchu drogowym, a może wtedy zrozumiesz, że prawo jazdy nie jest dla ciebie, bo nic a nic nie pojmujesz. Więc żeby nie narobić nieszczęścia oddaj prawko do wydzialu komunikacji i przesiądź się do komunikacji. Zobaczysz, jak będąc pasażerem autobusu, wkurwi@ją tacy jak ty, na drodze. Sam przepisów nie znając, próbujesz ciemnym ludziom wmawiać głupoty. Naród i tak otumaniony przez tvp i tvn, a tu jeszcze samozwańczy drogowy tuman, przekonuje, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Drodzy kierowcy, autobusy mają monitoring, więc polecam ku rozwadze... to kosztuje 200zł i 2pkt.

G
Gość
2019-08-08T22:37:43 02:00, Gość:

A suv to nie auto

2019-08-08T22:50:56 02:00, tomo:

SUV to jest połączenie wad samochodu osobowego z wadami pojazdu rolniczo-tereniwego...

2019-08-09T01:23:12 02:00, Sutryk ma kota:

Dlatego Dutkiewicz wjechał w tramwaj.

W miejscu gdzie samochodem zawracać nie wolno było :D

H
Hutmen stoi?

W Hutmenie przerwano pracę?! Och, nie!

Dodaj ogłoszenie