Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek [KARPACZ]...

  Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek [KARPACZ]

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tancerze, cyrkowcy i muzycy zdominowali w weekend ulice Karpacza. W sobotę i niedzielę trwał tu barwny Open Street Festival. Pojawiliśmy się tu z naszymi kamerami. Karpacz był kolejnym przystankiem naszej akcji „Dolny Śląsk z Wrocławską”.
  Dwudniowy Open Street Festiwal to dużo muzyki, pokazy cyrkowe, warsztaty, pokazy szkół tańca, występy teatrów ulicznych i wielki jarmark. W sobotę ulicami Karpacza przeszła wielka parada.

  - W Karpaczu trwa szczyt sezonu. Miasto jest pełne turystów. Chcieliśmy zachęcić ich do obcowania ze sztuką. Otworzyliśmy Karpacz na artystów , dla których sceną jest ulica - mówi Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza.

  Wszystkie atrakcje i warsztaty były dostępne za darmo. I wszystkie przyciągały tłumy. - To był pierwszy Open Street Festival. Ale po tym jak został przyjęty przez naszych gości, już wiemy, że nie był ostatni - mówi Kamila Cyganek.

  - Trzeba złożyć hołd artystom ulicy. Sam na studiach namówiłem kolegę, akordeonistę, abyśmy zagrali na ulicy w Kopenhadze,
  aby zarobić. Nie było łatwo. Trzeba umieć grać na ulicy, trzeba umieć złapać ten tłum, który jest czasami przypadkowy
  - mówił nam Czesław Mozil, który z zespołem Czesław Śpiewa był sobotnią gwiazdą festiwalu

  ZOBACZ CAŁE FILMY Z KARPACZA  Open Street Festival


  Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza


  Czesław Mozil przed koncertem


  Czesław Śpiewa - koncert w Karpaczu


  DOLNY ŚLĄSK Z WROCŁAWSKĄ  Gdzie jest najlepiej? To oczywiste! Na Dolnym Śląsku! Portal GazetaWroclawska.pl udowodni to przez wiosenne i letnie miesiące. Do końca czerwca ekipa naszego serwisu pojawi się z mobilnym studiem wideo w kilkudziesięciu miejscach w regionie. Akcja “Dolny Śląsk z Wrocławską” właśnie wystartowała!

  Z naszymi kamerami odwiedzimy najciekawsze zakątki regionu, pokazując wyjątkowe miejsca i nietuzinkowych ludzi z nimi związanych.

  Zajrzymy do dolnośląskich kurortów, pojawimy się na rynkach miast i miasteczek, ale odwiedzimy też miejsca które na co dzień znamy trochę mniej. Pojawimy się na gminnych świętach, odwiedzimy największe inwestycje, pokażemy to czym najbardziej chcą się pochwalić gospodarze miast, gmin i powiatów. No i oczywiście sami mieszkańcy.

  Do naszego plenerowego studia zaprosimy samorządowców, lokalnych artystów, sportowców, społeczników - wszystkich tych, którzy mogą być najlepszą żywą wizytówką swojej miejscowości.

  Ciągle czekamy na kolejne zaproszenia. Wystarczy napisać na adres dolnyslask@gazeta.wroc.pl - skontaktujemy się wówczas z Państwem, by porozmawiać o szczegółach

  Dolny Śląsk z Wrocławską - kliknij i przeczytaj więcej  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo