Dawid pochodzi z Dolnego Śląska, walczy o prawa LGBT. Razem z mężem stworzył nowy teledysk

Mateusz Różański
O Jakubie i Dawidzie pisaliśmy już nie raz. Panowie po raz kolejny postanowili zamanifestować poprzez muzykę. Ponad setka osób zaangażowała się w ten projekt.

- 140 osób z największymi postaciami polskiego LGBT na czele, stworzyło wyjątkowe nagranie, aby słowami Taylor Swift powiedzieć polskim homofobom: Opanujcie się! - czytamy na stronie Jakuba i Dawida.

W teledysku zobaczymy m.in. znane ze świata polityki twarze - Roberta Biedronia, czy Pawła Rabieja. Obaj występują oczywiście z partnerami. Są tez nagrania nadesłane przez widzów. Wszyscy znakomicie się bawią w rytm muzyki Taylor Swift.

Na końcu filmu czytamy również komunikat następującej treści: "Polska, w której żyje około 2 miliony osób LGBTQ+, jest jednym z najbardziej homofobicznych krajów Europy. W 2019 roku władze samorządowe, inspirowane przez konserwatywny rząd, uchwaliły utworzenie stref wolnych od ideologii LGBT. W tym samym czasie ogólnopolska gazeta dotowana przez władze rozpowszechnia naklejki służące do oznaczenia stref wolnych od LGBT. To pierwszy raz od II wojny światowej i czasów nazistów, kiedy w Europie powstają strefy wykluczające dostęp do nich wybranej grupie społecznej".

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to najsłynniejsza para polskich gejów. Rodzina Jakuba pochodzi z woj. podlaskiego, Dawid pochodzi z Lubina. Para pobrała się w czerwcu 2018 roku na Maderze.

Wideo

Komentarze 158

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-01T13:50:17 02:00, Gość:

Serio katolików obraża ten teledysk ?

Słaba ta wasza wiara :-)

2019-08-01T15:27:19 02:00, W punkt !!!!!!!!!!!!!!!:

W punkt !!!!!!!!!!!!!!!

serio nazywanie was pedofilami was obraża? słabe te wasze lgbt! buhaahahha

G
Gość

rzygam jak widzę części rowerowe

G
Gość

a może nie chce ogdądać obrazków panów , trzymających sie za rączki....Aguapark we wrocku , lub jakiś pochlastańców wchodzących do kościoła i pragnących wziąść ślub w Szczecinie , nie musze a nawet Nie chce .......

O
Osse

Dewianci seksualni powinni zostać poddani przymusowemu leczeniu.

G
Gość

proponuje by panowie stworzyli cos na potrzeby eurowizji, z pewnoscią zostaną docenieni

G
Gość
2019-08-01T16:08:15 02:00, Gość:

Nie macie o czym pisać? Tylko o takich świństwach? Nawet słowa nie ma o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamiast tego proponujecie jakiś zboczeńców. Niemiecki rynsztok!

2019-08-01T16:30:27 02:00, Gość:

Dokładnie!

W całej gazecie jeden temat? Bez przesady... Poza tym ci panowie robią dobrą robotę i to nie jest ich wina, że nie każdy czai.

G
Gość

Nie macie o czym pisać? Tylko o takich świństwach? Nawet słowa nie ma o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zamiast tego proponujecie jakiś zboczeńców. Niemiecki rynsztok!

G
Gość
2019-08-01T14:34:14 02:00, Atom:

Brawo- swoim zachowaniem doprowadziliście do tego,ze mnóstwo osób, które tolerowało gejowstwo dzisiaj staje ostro na barykadzie frontu walki z lgbt. Swoją nachalnością i chamstwem udało wam sie osiągnąć to,że tacy ludzie jak ja zrobią wszystko, by przynajmniej do końca mojego życia nie było żadnych szczególnych praw dla was.

2019-08-01T14:46:32 02:00, Gość:

A cóż takiego strasznego jest w tym teledysku?

2019-08-01T14:51:30 02:00, Gość:

Nie chodzi tylko o teledysk. Tylko o całokształt

2019-08-01T15:01:17 02:00, Gość:

jaki całokształt?

2019-08-01T15:15:30 02:00, Gość:

No własnie jaki? Skąd miałbyś to wiedzieć ? Dowiesz się po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych jesienią ...

2019-08-01T15:22:36 02:00, Gość:

A co wprowadzisz szariat?

2019-08-01T15:43:05 02:00, Gość:

Tak to wygląda. Pato-prawica niby tak islamem gardzi, a ciągle powołuje się na Arabię Saudyjską, z rozrzewnieniem wspomina kamienowanie czy egzekucje gejów. Gdzieś te ciągoty za fundamentalizmem religijnym ciągle wybrzmiewają

Opacznie to zboczeńcy pojmują. Mógłbym napisać -gdybym był złośliwy. Że lgbt tak bardzo nienawidzi kościoła i świętych, ale to nie przeszkadza cytować Biblię. Mało tego, lgbt nie wie co to tolerancja, a sama się jej domaga. Idzmy dalej. Lgbt mówi o nietolerancji Polaków, ale nikt nie wiesza i nie kamieniuje homosiów w Polsce. W odróżnieniu od muzułmanów. A przecież to nie kto inny niż lgbt chce ich tu sprowadzać. Takiej hipokryzji, obłudy i cynizmu, nienawiści jak prezentują sobą lgbt nie ma nawet wśród komunistów w Korei Północnej

G
Gość
2019-08-01T14:34:14 02:00, Atom:

Brawo- swoim zachowaniem doprowadziliście do tego,ze mnóstwo osób, które tolerowało gejowstwo dzisiaj staje ostro na barykadzie frontu walki z lgbt. Swoją nachalnością i chamstwem udało wam sie osiągnąć to,że tacy ludzie jak ja zrobią wszystko, by przynajmniej do końca mojego życia nie było żadnych szczególnych praw dla was.

2019-08-01T14:46:32 02:00, Gość:

A cóż takiego strasznego jest w tym teledysku?

2019-08-01T14:51:30 02:00, Gość:

Nie chodzi tylko o teledysk. Tylko o całokształt

2019-08-01T15:01:17 02:00, Gość:

jaki całokształt?

2019-08-01T15:15:30 02:00, Gość:

No własnie jaki? Skąd miałbyś to wiedzieć ? Dowiesz się po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych jesienią ...

2019-08-01T15:22:36 02:00, Gość:

A co wprowadzisz szariat?

Tak to wygląda. Pato-prawica niby tak islamem gardzi, a ciągle powołuje się na Arabię Saudyjską, z rozrzewnieniem wspomina kamienowanie czy egzekucje gejów. Gdzieś te ciągoty za fundamentalizmem religijnym ciągle wybrzmiewają

w
wyborca
2019-08-01T15:36:14 02:00, Gość:

Że się nie wstydzą tak obnosić ze swoją ułomnością ...

Ktoś zainwestował duże pieniądze w invitro, promują teraz pedalski styl życia i hodują swoją grupę docelową. Im więcej zboczeńców i związków gejowskich tym mniej normalnych rodzin.

Pojawia się pytanie :

Jeśli nie ma na to przyzwolenia społecznego to dla kogo pracują i do czego dąża niektorzy politycy w tym kraju...

G
Gość

Że się nie wstydzą tak obnosić ze swoją ułomnością ...

G
Gość
2019-08-01T13:50:17 02:00, Gość:

Serio katolików obraża ten teledysk ?

Słaba ta wasza wiara :-)

2019-08-01T15:27:19 02:00, W punkt !!!!!!!!!!!!!!!:

W punkt !!!!!!!!!!!!!!!

Degenerat o wierze. Takie coś jak ty nie ma o tym pojęcia

G
Gość
2019-08-01T13:50:17 02:00, Gość:

Serio katolików obraża ten teledysk ?

Słaba ta wasza wiara :-)

2019-08-01T15:27:19 02:00, W punkt !!!!!!!!!!!!!!!:

W punkt !!!!!!!!!!!!!!!

2019-08-01T15:30:34 02:00, Gość:

Napisał zboczeniec, który nie wierzy w nic ...

Dokładnie. Co za zboki ...

G
Gość
2019-08-01T14:34:14 02:00, Atom:

Brawo- swoim zachowaniem doprowadziliście do tego,ze mnóstwo osób, które tolerowało gejowstwo dzisiaj staje ostro na barykadzie frontu walki z lgbt. Swoją nachalnością i chamstwem udało wam sie osiągnąć to,że tacy ludzie jak ja zrobią wszystko, by przynajmniej do końca mojego życia nie było żadnych szczególnych praw dla was.

2019-08-01T14:46:32 02:00, Gość:

A cóż takiego strasznego jest w tym teledysku?

2019-08-01T14:51:30 02:00, Gość:

Nie chodzi tylko o teledysk. Tylko o całokształt

2019-08-01T15:01:17 02:00, Gość:

jaki całokształt?

2019-08-01T15:15:30 02:00, Gość:

No własnie jaki? Skąd miałbyś to wiedzieć ? Dowiesz się po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych jesienią ...

2019-08-01T15:22:36 02:00, Gość:

A co wprowadzisz szariat?

Doedukuj się amebo

G
Gość
2019-08-01T13:50:17 02:00, Gość:

Serio katolików obraża ten teledysk ?

Słaba ta wasza wiara :-)

2019-08-01T15:27:19 02:00, W punkt !!!!!!!!!!!!!!!:

W punkt !!!!!!!!!!!!!!!

Napisał zboczeniec, który nie wierzy w nic ...

Dodaj ogłoszenie