MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa ścieżek rowerowych na Swobodnej pod znakiem zapytania

Andrzej Zwoliński
Skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej
Skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej Andrzej Zwoliński
Nowe, kilkusetmetrowe trasy rowerowe miały połączyć już istniejące wzdłuż ulic Ślężnej i Powstańców Śląskich. Teraz nie wiadomo, czy powstaną.

Budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Swobodnej zapowiadano już dwa lata temu. Z początkiem roku ogłoszono przetarg na jej zaprojektowanie i wykonanie. Wczoraj otworzono złożone oferty i okazało się, że wszystkie opiewają na kwoty znacznie przewyższające założony budżet inwestycji.

Kwota jaką zamawiający - Wrocławskie Inwestycje – zamierza przeznaczyć na budowę trasy rowerowej wzdłuż ulicy Swobodnej wynosi 1 959 837 zł. Do przetargu stanęły cztery firmy: Bickhardt Bau, Rotomat, PUB Brukpol i Elektrotim. Kwoty jakie zaoferowały wahają się od ponad 2,7 mln do blisko 3 mln złotych.

- Żadna z zaoferowanych kwot nie mieści się w założonym budżecie. Decyzja, co dalej, czy poszukać dodatkowych pieniędzy, czy może rozpisać nowy przetarg, należy teraz do miasta - powiedział nam Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Droga rowerowa wzdłuż ulicy Swobodnej miała liczyć ponad 300 metrów długości. Trasa miała połączyć istniejące już trasy na ul. Powstańców Śląskich i ul. Ślężnej. Według założeń Wrocławskich Inwestycji, miały zostać przebudowane obie jezdnie wlotu Powstańców Śląskich w Swobodną, miały tam powstać przejazdy rowerowe kosztem części wysp rozdzielających pasy ruchu.

Ścieżka miała być budowana poza jezdnią, ale kosztem miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Swobodnej. Jej wschodni koniec miał łączyć się z istniejącymi drogami rowerowymi na skrzyżowaniu ze Ślężną. Nowa trasa miała powstać do końca tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska