MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ale krzywo na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu! Po tych chodnikach nie można chodzić. Kiedy obiecany remont?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Stan chodnika na ul. Prądzyńskiego pozostawia wiele do życzenia.
Stan chodnika na ul. Prądzyńskiego pozostawia wiele do życzenia. ZDiUM
Chodniki na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu są w fatalnym stanie - krzywe, dziurawe, z zapadniętymi płytami wymagają pilnej naprawy. Na remont mieszkańcy czekają od lat. Wydaje się, że w tej sprawie w końcu coś ruszyło.

Stare, granitowe płyty i kostka, z których zrobione są chodniki na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu od dawna czekają na remont. Ten został zapowiedziany przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka niemal 3 lata temu, dokładnie 23 sierpnia 2021 r.

Niestety, ogłoszony w 2021 roku przetarg został unieważniony. Firmy za przebudowę chodników chciały za dużo pieniędzy. Został ponowiony dopiero teraz. Na szczęście, w końcu udało się kogoś wybrać.

Wykonawcą remontu zostało konsorcjum spółek: Rotomat i Budrim, które za prawie 7,7 mln zł wyremontuje 3 fragmenty chodników na Przedmieściu Oławskim będących w katastrofalnym stanie:

  • na ul. Kościuszki: od Krakowskiej do Zgodnej (strona parzysta) i od Więckowskiego do Chudoby (strona nieparzysta);
  • na ul. Prądzyńskiego: od Komuny Paryskiej do nr 8 (strona parzysta).

- Zdemontujemy stare elementy nawierzchni i ułożymy nowe ciągi z kamiennych płyt i kostek, a fragment drogi rowerowej – z masy bitumicznej. Oczywiście postaramy się odzyskać jak najwięcej z zabytkowego materiału – opisuje inwestycję prezydent Sutryk.

Oprócz wymiany chodników, urzędnicy zaplanowali zabezpieczenie przejść dla pieszych płytkami stop, regulację urządzeń znajdujących się w chodnikach, montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego przy przejściach i skrzyżowaniach oraz wprowadzenie zwężenia wylotów przecznic. Przy okazji MPWiK przebuduje sieci wodociągowe i wyremontuje kanalizację.

- Na ul. Kościuszki powstanie droga rowerowa oddzielona od jezdni miejscami postojowymi - dodaje Tomasz Jankowski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, spółki nadzorującej remont.

Inwestycja rozpocznie się niedługo. Ma zakończyć się za około 6 miesięcy, więc jeszcze w tym roku.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska