MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Letnie remonty torowisk we Wrocławiu. Główne ulice miasta są nieprzejezdne i rozkopane

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
W weekend ruszyły letnie remonty torowisk na najważniejszych drogach miasta.
W weekend ruszyły letnie remonty torowisk na najważniejszych drogach miasta. Paweł Relikowski / Polska Press
W weekend ruszyły letnie remonty torowisk na najważniejszych drogach miasta. Wiąże się to z objazdami dla kierowców i tramwajów, więc w efekcie reorganizacją całej komunikacji.

We Wrocławiu, tradycyjnie już wraz z rozpoczęciem wakacji wystartowały również letnie remonty torowisk. W tym roku prace obejmą kilka kluczowych dla komunikacji w mieście ulic. Prace mają potrwać dwa miesiące, tak aby już we wrześniu tramwaje mogły wrócić na swoje trasy. Jednak do tego czasu mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zarówno pasażerowie jak i kierowcy.

12 milionów złotych na nowe tory

- Wybór terminu nie jest przypadkowy. Okres wakacyjny to najbezpieczniejszy moment na zamknięcie skrzyżowań, które wpływają na komunikację w całym mieście. To właśnie ostatni dzwonek szkolny, zwiastuje rozpoczęcie urlopów i zmniejszony ruch samochodów, a to oznacza, że remont odczuje zdecydowanie mniejsza liczba pasażerów – mówi Daria Rek z MPK Wrocław.

Na modernizacje torowisk miejski przewoźnik wyda ponad 12 milionów złotych:

  • remont w ulicy Powstańców Śląskich - wartość 4 399 911,72 zł brutto,
  • modernizacja torowiska i wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego – Szewska - wartość 3 431 700 zł brutto,
  • modernizacja torowiska na ulicy Szczytnickiej - wartość 4 857 270 zł brutto.

Utrudnienia i objazdy na Powstańców Śląskich

MPK wyremontuje torowisko od ulicy Piłsudskiego do Zaolziańskiej. Dla kierowców newralgicznym miejscem jest przejazd ulicą Swobodną przez Powstańców Śląskich. Jadąc od dworca Swobodną i chcąc skręcić w kierunku Sky Tower można jechać Komandorską i Wielką lub przeciąć Powstańców Śląskich i pojechać w lewo Gwiaździstą.

Do centrum od strony Zielińskiego czy Gwiaździstej również kierowcy będą musieli przejechać przez Powstańców, następnie skręcić w Komandorską, a z niej w Nasypową i w lewo w Powstańców.

Zamknięta ulica Szczytnicka

Ulica ta znajduje się na osiedlu Plac Grunwaldzki i będzie całkowicie wyłączona z ruchu - od skweru Bocheńskiego na wysokości ul. Piwnej. Objazd jest bardziej skomplikowany, choć możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Dla jadących od strony Wyszyńskiego wytyczono objazd ulicą Sępa-Szarzyńskiego, Piwną (jednokierunkowa do Miłej), Miłą (jednokierunkowa) i Ładną (jednokierunkowa). W przeciwnym kierunku należy jechać Reja (jednokierunkowa), Benedyktyńską (dwukierunkowa) i Sępa-Szarzyńskiego wrócić do otwartego fragmentu Szczytnickiej.

Ulica Kazimierza Wielkiego będzie otwarta, ale…

Ruszyła wymiana odcinaka 200 metrów torów na ulicy Kazimierza Wielkiego, rozjazdu w kierunku ulic Widok i Szewskiej i fragmentu torowiska w ulicy Szewskiej. Przez prace w tym rejonie samochody na Kazimierza Wielkiego zostaną czasowo przekierowane z dwóch na jedną jezdnię.

Z Kazimierza Wielkiego nie będziemy mogli wjechać w Szewską. Aby do niej dotrzeć, musimy zrobić przejażdżkę ul. Wierzbową, Teatralną i Widok po czym pojechać prosto do Szewskiej przeciąć Kazimierza Wielkiego.

W weekend ruszyły letnie remonty torowisk na najważniejszych drogach miasta.

Letnie remonty torowisk we Wrocławiu. Główne ulice miasta są...

***
Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska