MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zniknęło stare torowisko na ul. Kosmonautów we Wrocławiu. W jego miejsce powstanie dwupasmowa jezdnia [ZDJĘCIA]

Magdalena Pasiewicz
Magdalena Pasiewicz
Z ulicy Kosmonautów zniknęło stare torowisko, zrobi ono miejsce dla budowy nowej dwupasmowej drogi pomiędzy Leśnicą a centrum miasta
Z ulicy Kosmonautów zniknęło stare torowisko, zrobi ono miejsce dla budowy nowej dwupasmowej drogi pomiędzy Leśnicą a centrum miasta Magdalena Pasiewicz/Polska Press
Budowa Osi Zachodniej to inwestycja Wrocławia, która poprawi komunikację w zachodniej części miasta. Trasa przede wszystkim przejmie ruch tranzytowy, omijając osiedle Leśnica. Droga przecinać będzie tory kolejowe, ale kierowcy pojadą nad nimi nowym wiaduktem. Przy okazji tej inwestycji wymieniono również torowisko tramwajowe do Leśnicy - po tym nowym szlaku tramwaje jeżdżą już od maja, a stare tory właśnie zniknęły. Teren przygotowywany jest do budowy 2,2 km drogi przez ulicę Kosmonautów. Zobaczcie najnowsze zdjęcia zdjęcia z budowy na na miejscu dawnego torowiska.

Głównym celem budowy Osi Zachodniej Wrocławia jest odciążenie Leśnicy od nadmiernego ruchu drogowego i skierowania ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę poprowadzoną poza Leśnicą. Trasa połączona będzie także z ul. Graniczną oraz Autostradową Obwodnicą Wrocławia. W tym celu powstanie tzw. Oś Inkubacji, Aleja Stabłowicka na odcinku od ulicy Granicznej do ul. Kosmonautów, a ul. Kosmonautów w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 94 zostanie przebudowana. Ważna część tej inwestycji już została ukończona, przystąpiono do kolejnego etapu.

"Priorytetem było dla nas skończenie budowy nowej trasy tramwajowej do Leśnicy. Po zakończeniu tego zadania, przenieśliśmy ruch tramwajowy już w maju. Teraz mogliśmy rozpocząć kolejny etap - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Dzięki budowie nowego torowiska i przeniesieniu ruchu tramwajowego na nowy szlak, powstało miejsce pod budowę dwupasmowej drogi po południowej stronie.

"Rozebraliśmy właśnie stare torowisko i przygotowujemy teren pod budowę nowej, dwupasmowej jezdni. Gdy południowa jezdnia, nad którą właśnie pracujemy, będzie gotowa, przerzucimy na nią ruch samochodowy z tej północnej, tak by zachować płynność komunikacji między Leśnicą a centrum miasta. To z kolei pozwoli nam na remont północnej jezdni. Całe zadanie mamy w planie ukończyć w trzecim kwartale 2023 r. - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Zobaczcie najnowsze zdjęcia z miejsca budowy:

Z ulicy Kosmonautów zniknęło stare torowisko, zrobi ono miejsce dla budowy nowej dwupasmowej drogi pomiędzy Leśnicą a centrum miasta

Zniknęło stare torowisko na ul. Kosmonautów we Wrocławiu. W ...

od 7 lat
Wideo

Gala Mistrzowie Motoryzacji 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska