Zderzenie dwóch tramwajów na Kazimierza Wielkiego. Są utrudnienia

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Zaktualizowano 
Na Kazimierza Wielkiego tuż przed placem Dominikańskim, a dokładniej ok. 100 metrów za Galerią Dominikańską, zderzyły się dwa tramwaje: 3 i 33. Oba jechały w stronę Świdnickiej i Rynku, jeden najechał na drugi. Stłuczka nie jest na szczęście poważna. Nie ma informacji o poszkodowanych. Pozostałe tramwaje jeżdżą objazdami.

- Dla linii 3, 10, 23, 33 kursujących w stronę Świdnickiej poprowadzono objazd przez Piotra Skargi, Teatralną i Widok bez pominięcia przystanków w stronę Rynku - mówi Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPK.

Na miejsce przyjechało pogotowie.

- Jedna osoba została przewieziona do szpitala, siedmiu innym pomocy medycznej udzielono na miejscu - mówi Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pewnej chwili zabrakło prądu. Tramwaj linii 33 jadący z przodu miał automatyczny hamulec. Jadąca za nim "trójka" - niestety nie. Tak doszło do najechania jednego na drugi.

polecane: Korytarz Życia

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

t
tak

Nowy Dwór też chce zderzeń tramwajów! Kiedy wreszcie je dostanie?!

d
dru

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pewnej chwili zabrakło prądu. - nie można mieć zatem do motorniczych pretensji.

J
Jean Claude
2019-08-22T16:44:18 02:00, Jean Claude:

Kolejny dowód na to, że tramwaje to przeżytek. Zaorać to cholerstwo i puścić tamtędy autobusy.

2019-08-22T16:51:48 02:00, Gość:

Zrób szpagat i spierdzielaj dziadu.

2019-08-22T17:52:01 02:00, Gość:

Mówicie temu kretynowi że jest pojebany a on nie ma co robić i peirdoli wieloktronie że jakby zlikwidować tramwaje to by można bylo zrobić pas dla jego autka

Weź przestan wyzywac, tylko myśl i czytaj - dla autobusow. Tańsze w utrzymaniu torowisko, jak i tabor, a jak się zepsuje to go kolejny wyminie, a nie cała ulica wyłączona z ruchu komunikacji zbiorowej.

J
Jean Claude
2019-08-22T16:44:18 02:00, Jean Claude:

Kolejny dowód na to, że tramwaje to przeżytek. Zaorać to cholerstwo i puścić tamtędy autobusy.

2019-08-22T16:51:48 02:00, Gość:

Zrób szpagat i spierdzielaj dziadu.

To merytoryka... Pomysł człowieku - jak autobus się zepsuje to kolejne ominą go chociażby jezdnią obok. Jak tramwaj się zepsuje to cała ulica wyłączona z ruchu. Nie wyzywaj, tylko myśl.

R
Redaktor traktor

A obok przejeżdżał sutryk na harleyu w dodatku w adidasach i sie z was śmiał, tluszczo wyborcza.

W
W

Za Sutryka Wrocław w ruinie!

G
Gość

Nie lubię mpk za to że jak tramwaj dojeżdża do skrzyżowania to zmieniają się światła nagle na skrzyżowaniu. To nie jest pogotowie przecież po za tym stwarza zagrożenie dla kierowców. Kierowca

G
Gość
2019-08-22T19:57:27 02:00, Breslauer:

Ludu mój ludu ! Za co Pan Bóg tak nienawidzi MPK Wrocław ???

2019-08-22T20:14:56 02:00, Gość:

Jazda na zderzaku w wydaniu tramwajowym. Jakby zachował odstę nie byłoby kolozji. Napiszcie dla czego nie mógł hamować? bo jak prądu nie ma te złomy nie mają jak hamować

za to ze lud glosowal na KO i inne 2?gyh(fcvhbju

G
Gość

Sutryk zaplaciles za prąd? czy to awaria Pana super MPK?

G
Gość
2019-08-22T19:57:27 02:00, Breslauer:

Ludu mój ludu ! Za co Pan Bóg tak nienawidzi MPK Wrocław ???

Jazda na zderzaku w wydaniu tramwajowym. Jakby zachował odstę nie byłoby kolozji. Napiszcie dla czego nie mógł hamować? bo jak prądu nie ma te złomy nie mają jak hamować

B
Breslauer

Ludu mój ludu ! Za co Pan Bóg tak nienawidzi MPK Wrocław ???

j
ja też
2019-08-22T16:44:18 02:00, Jean Claude:

Kolejny dowód na to, że tramwaje to przeżytek. Zaorać to cholerstwo i puścić tamtędy autobusy.

2019-08-22T16:51:48 02:00, Gość:

Zrób szpagat i spierdzielaj dziadu.

2019-08-22T17:52:01 02:00, Gość:

Mówicie temu kretynowi że jest pojebany a on nie ma co robić i peirdoli wieloktronie że jakby zlikwidować tramwaje to by można bylo zrobić pas dla jego autka

tylko czekać do jesieni i pisać o przeprowadzenie odwołania Prezesa MPK a Potem tego pseudo Prezydenta Miasta

b
bucu
2019-08-22T17:41:04 02:00, Wr:

Ale że w tak wyspecjalizowaną komunikacja mogłoby dość do czołówki w tramwajach? Toż to komunikacja rangą Berlina. Metro itp

2019-08-22T18:38:54 02:00, Gość:

Nie czołówka tylko najechanie - czytaj tramwaj z tyłu uderzył w tramwaj przed nim. I nie było większych szkód, poza pasażerami (kilku się uderzyło w wyniku gwałtownego hamowania/zderzenia).

Bywa..

tylko czekać do jesieni i pisać o przeprowadzenie odwołania Prezesa MPK a Potem tego pseudo Prezydenta Miasta

n
nasz wola

tylko czekać do jesieni i pisać o przeprowadzenie odwalania Prezesa MPK a Potem tego pseudo Prezydenta Miasta

d
domysły

wczoraj rana na świdnickiej wyleciał z torów ? zastanawiam się kto prowadzi te tramwaje ?

Dodaj ogłoszenie