Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski aquapark na Borowskiej będzie mieć nowe zjeżdżalnie. Jak będą wyglądać i kiedy je zamontują?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Zobacz w galerii wstępne koncepcje, jak będą wyglądać nowe zjeżdżalnie w Aquapark Wrocław. Na razie to rysunki techniczne. Aquapark zdecydował, że wizualizacje nowych ślizgawek zaprezentuje wrocławianom dopiero w połowie marca, po rozstrzygnięciu przetargu.
Zobacz w galerii wstępne koncepcje, jak będą wyglądać nowe zjeżdżalnie w Aquapark Wrocław. Na razie to rysunki techniczne. Aquapark zdecydował, że wizualizacje nowych ślizgawek zaprezentuje wrocławianom dopiero w połowie marca, po rozstrzygnięciu przetargu. Paweł Relikowski / Polska Press
Wrocławski aquapark przy ul. Borowskiej jeszcze w tym roku zastąpi trzy stare zjeżdżalnie: pontonową, niebieską i turbo, nowymi. Jedną już udało się kupić. Trwa poszukiwanie firmy, od której będzie można nabyć kolejne. Jak będą wyglądać i kiedy nimi zjedziemy?

Spis treści

Pierwszy zakup już jest. Kiedy zjedziemy na zjeżdżalni Infinity?

Zakupiona już, kręta zjeżdżalnia o owalnym kształcie nazywa się Infinity, będzie miała 136 metrów długości. Jej wymiary to 2,1 m szerokości i 1,4 m wysokości, na zakrętach będzie poszerzona o 40 centymetrów. Z dostępnych w przetargu dokumentów można wywnioskować, że zostanie zamontowana prawdopodobnie w miejscu zjeżdżalni turbo.

W rozmowie z nami, rzecznik prasowy aquaparku Adrianna Pawlicka nie potwierdziła jednak tej informacji. Nie powiedziała też, która zjeżdżalnia zastąpi którą. Ślizgawka Infinity została kupiona za 2 miliony i 91 tysięcy złotych od spółki Pol-Glass, która zajmie się również jej montażem. Zostanie zainstalowana i oddana do użytku do 28 czerwca 2024 r.

Aquapark chce wymienić jeszcze dwie zjeżdżalnie. Na jednej będzie można się ścigać!

Do 28 czerwca 2024 r. zamontowana zostanie również kolejna ze ślizgawek - CazyCone, zakończona rożkiem. Podobny jest w niedawno otwartej różowo-zielonej zjeżdżalni Watermelon. Różnica polegać ma na tym, że będzie on zamknięty. Ma być to zjeżdżalnia, po której zjedziemy pontonami. Z dokumentów przetargowych wynika, że zastąpi ona niebieską zjeżdżalnię Black Hole. Długość całkowita ma mieć nie mniej niż 82,6 m, a średnica 1,2 m.

Najwyżej położoną będzie zjeżdżalnia Duo Racer, z wyżłobionymi wzdłuż dwoma torami - prawdopodobnie dla chcących się pościgać. Klienci aquaparku będą rywalizować ze sobą na długości 124,9 m (choć długość całkowita ślizgawki wyniesie 133,5 m). Według ustaleń Gazety Wrocławskiej, zastąpi dotychczasową zjeżdżalnie Magic Eye, czyli pontony. Wstępny plan aquaparku jest taki, że zostanie zamontowana do 30 listopada 2024 r.

Przetarg na kupno dwóch zjeżdżalni: CazyCone i Duo Racer jeszcze trwa. W ogólnodostępnych dokumentach przetargowych można zobaczyć, jak wszystkie trzy nowe zjeżdżalnie będą wyglądały. Na razie to rysunki techniczne. Aquapark zdecydował, że wizualizacje nowych ślizgawek zaprezentuje wrocławianom dopiero w połowie marca, po rozstrzygnięciu przetargu.

Zobacz też:

To nie pierwsza tego typu inwestycja w ostatnim czasie

Przypomnijmy, że w czerwcu zeszłego roku Aquapark Wrocław zastąpił zjeżdżalnię multimedialną tzw. Algidę dwoma innymi:

  • różowo-zieloną zjeżdżalnią Watermelon o średnicy 1,2 m i długości ślizgu 97 m, wraz z rożkiem i wanną służącą do hamowania;
  • szybką zjeżdżalnią Cactus o średnicy 800 mm i długości 88 m.

Inną zastąpioną ślizgawką była "skocznia", znajdująca się przy wejściu na wieżę. Wymieniona została na podwójną zjeżdżalnię Wroc-Love z powodu skarg klientów i ich kontuzji: kości ogonowej oraz pleców. Z podobnych zjeżdżalni zrezygnowano w aquaparkach na terenie całej Europy.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska