18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wrocław: Balustrady przy fosie miejskiej do remontu (ZDJĘCIA)

Marcin Hołubowicz
Udostępnij:
Trwa remont balustrady przy fosie miejskiej. Robotników można spotkać przy Podwala, na odcinku od ul. Oławskiej w kierunku ul. Kołłątaja. Koszt tegorocznych prac to 150 tys. zł.

Prace przy balustradach rozpoczęły się przed weekendem. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zamierza wyremontować cały ciąg wzdłuż Podwala aż do ul. Mostowej. - W tym roku odnowiony zostanie fragment od ul. Oławskiej w kierunku ul. Kościuszki – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM - Wymieniamy stare, zardzewiałe słupki. Natomiast ozdobne elementy przęseł poddawane są procesowi piaskowania, pokrywane są powłoką antykorozyjną i malowane. W przyszłym roku ruszymy z kolejnymi odcinkami w zależności od przyznanych na ten cel środków budżetowych - dodaje.

ZDiUM zajmuje się renowacją balustrady ciągnącej się wzdłuż chodnika. Po drugiej stronie za barierki odpowiedzialny jest Zarząd Zieleni Miejskiej. Jednak Jak tłumaczy Ewa Mazur, kolorystyka zatwierdzana jest przez miejskiego plastyka, więc nie będą się one różnić kolorami. Odnowiony fragment mieni się już świeżo pomalowaną farbą w odcieniu ciemnego grafitu.

Koszt wykonywanych prac to 150 tys. zł, jednak przyszłoroczne remonty pochłoną z pewnością znacznie większe sumy.

To nie jedyna renowacja, jaka odbywa się przy fosie miejskiej. Przy Narodowym Forum Muzyki trwa remont oraz oczyszczanie dna fosy na odcinku od ul. Krupniczej do ul. Świdnickiej.

Natomiast w bieżącym roku na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej został opracowany projekt zagospodarowania Promenady Staromiejskiej na odcinku od ul. Krupniczej do ul. Świdnickiej. Powstaną nowe nawierzchnie ścieżek, alejek i placyków. Pojawią się też nowe ławki, kosze na śmieci i klomby. Będzie też więcej drzew, krzewów ozdobnych, bylin i kwiatów. Realizacja inwestycji planowana jest na okres od III kwartału 2014 r. do III kwartału 2015 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tom
Kiedy w końcu nastąpi rewitalizacja, ścieżek, zieleni od ulicy Piotra Skargi do przejścia oławskiego, a także kiedy nastąpi remont kolumnady, a może i odbudowa wieży widokowej?
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie