MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ukrainiec planował podpalenia w kluczowych miejscach we Wrocławiu. Pracował dla Rosjan!

OPRAC.:
Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę działającego we Wrocławiu, na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę działającego we Wrocławiu, na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych ABW
Ukrainiec, który działał na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych, planował akcje dywersyjne na terenie Wrocławia! Według Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, miał zamiar podpalić obiekty, znajdujące się w bezpośredniej bliskości elementów infrastruktury strategicznej. Czy chodziło o okolice lotniska czy też autostrady lub kolei? Tego już służby nie zdradzają w swoim komunikacie. Wiadomo natomiast, że Ukrainiec został już aresztowany.

- Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę, który działając w zorganizowanej grupie przestępczej, na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych czynił przygotowania do podjęcia działań dywersyjnych i sabotażowych, polegających w szczególności na podpaleniu obiektów na terenie Wrocławia - czytamy w komunikacie ABW.

O akcji służb informuje także Tomasz Siemoniak, koordynator służb specjalnych:

ABW wyjaśnia, że obywatel Ukrainy, działając na zlecenie rosyjskich służb specjalnych, planował podjęcie na terytorium RP działań zmierzających do podpalenia obiektów na terenie miasta Wrocławia, które znajdują się w bliskiej odległości od elementów infrastruktury o znaczeniu strategicznym. Służby nie precyzują o jakie elementy tej infrastruktury chodziło.

ZOBACZ TEŻ:

Wiadomo natomiast, że funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Delegatury ABW w Poznaniu przeprowadzili czynności procesowe i zatrzymali obywatela Ukrainy oraz dokonali jego przeszukania. Sprawdzono również bagaż obcokrajowca, w którym znaleziono dowody planowanego przestępstwa.

- Czynności te skutkowały wszczęciem śledztwa, w którym zatrzymanemu przedstawiono zarzuty z art. 258 § 1 k.k. oraz z art. 130 § 7 i 8 k.k., tj. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, a także planowania na zlecenie rosyjskich służb specjalnych działań na terytorium RP o charakterze dywersyjnym i sabotażowym, które miałyby polegać na podpaleniu obiektów we Wrocławiu. Za zarzucone podejrzanemu czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia – na wniosek prokuratury – zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje ABW.

Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu Delegatury ABW w Poznaniu pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska