Nazywana jest prestiżową częścią miasta. Skąd tak duża popularność tej dzielnicy?

Dzielnicę Krzyki zamieszkuje około 169 tysięcy osób, czyli 26 procent mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Krzyki mają 54,3 kmkw. powierzchni. Stanowią 18 proc. całkowitej powierzchni Wrocławia. Zdecydowanie większe są osiedla Fabryczna i Psie Pole. Ale to na Krzykach powstaje obecnie najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych.

Wiele parków
Krzyki uważane są przez wielu za najbezpieczniejszą i zieloną dzielnicę. Jest tu wiele parków między innymi: Tarnogajski, Skowroni, Południowy, Brochowski, Generała Władysława Andersa i Kleciński).

Krzyki są również przyjazne kierowcom. Inwestycje w tej dzielnicy są położone blisko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i autostrady A4, a dzięki temu bez problemu można dostać się na lotnisko czy stadion.
Dużą rolę odgrywają dwie główne ulice Krzyków, które łączą je z centrum miasta - Powstańców Śląskich oraz Ślężna. Dzielnica ma wiele połączeń autobusowych i tramwajowych.
W Krzykach znajduje się 10 placówek szpitalnych. Są to m.in. Dolnośląskie Centrum Onkologii, Uniwersytecki Szpital Kliniczny UM we Wrocławiu, czy Szpital Specjalistyczny im. A Falkiewicza. Mieszkańcy mają do dyspozycji ponad 10 przychodni zdrowotnych.
Zakupy? W dzielnicy tej znajdują się m.in. galeria handlowa Sky Tower, Arkady Wrocławskie, Wroclavia, Centrum Handlowe Krzyki, Ferio Gaj, Centrum Handlowe Gaj i Centrum Handlowe Borek. Mieszkańcy nie narzekają też na brak siłowni i klubów fitness. Krzyki to też bogata oferta edukacyjna - około 100 szkół elementarnych.

Co wpływa na prestiż dzielnicy?
Dzielnicy prestiżu dodają m.in. Sky Tower, najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, jeden z trzech torów wyścigowych , czyli Partynice oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Na Krzykach znajduje się także Aquapark Wrocław oraz Stary Cmentarz Żydowski.
Południowa część Wrocławia jest bogata w nowoczesne i okazałe apartamenty, ale nie brakuje tu również pięknych kamienic.
– Krzyki od lat jest najczęściej wybieraną dzielnicą wśród poszukujących nowych mieszkań we Wrocławiu. Południowa część miasta cieszy się popularnością ze względu na sprzyjający odpoczynkowi charakter oraz bogate zaplecze handlowo-usługowe – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A. – Wśród najchętniej wybieranych inwestycji znajdują się te, które tak jak Róży Wiatrów, oferują widoki na rozległe tereny zielone. Wrocławianie poszukują również kompleksowo zagospodarowanych osiedli, gdzie najważniejsze sprawy – jak dostęp do sklepów, klubów fitness czy miejsc odpoczynku – są zawsze pod ręką, dlatego rosnącą popularnością cieszą się osiedla społeczne – podkreśla Tomasz Sujak.

Krzyki to wyjątkowo atrakcyjne miejsce do zamieszkania we Wrocławiu. Tarnogaj, na którym powstają kolejne etapy osiedla Lokum di Trevi, jest położony w pobliżu centrum, niedaleko głównych arterii miasta, ulic Bardzkiej i Armii Krajowej.
– Doskonała lokalizacja zapewnia wszelkie udogodnienia, świetny dojazd do różnych części stolicy Dolnego Śląska, zarówno samochodem, jak i komunikacją autobusową oraz tramwajową – uważa Grzegorz Marchel, dyrektor ds. marketingu Lokum Deweloper. – W najbliższym otoczeniu jest szeroka oferta handlowo-usługowa, znajduje się tu wiele placówek edukacyjnych oraz medycznych. Ponadto mieszkańcy Tarnogaju mogą cieszyć się liczną zielenią, wybrać się na spacer do pięknego Parku Wschodniego, czy do nowopowstałego Parku Tarnogajskiego – dodaje Grzegorz Marchel. – Ta część Krzyków to świetnie miejsce dla osób ceniących spokojne mieszkanie w przyjaznym miejscu, ale w bezpośredniej bliskości centrum miasta.

Ceny mieszkań na Krzykach
Na osiedlu Lokum di Trevi, mieszkania aktualnie dostępne są od 5990 zł/mkw. do 7979 zł/mkw. Mają metraże od 33 do 97 mkw., a zainteresowani mogą wybrać dogodne dla siebie lokum. – Pary, singli i inwestorów przekonają komfortowe 2 pokoje z aneksem kuchennym, natomiast rodziny znajdą świetną alternatywę dla domu w funkcjonalnych mieszkaniach 3- i 4-pokojowych – zaznacza Grzegorz Marchel.
– Mieszkanie 2-pokojowe z dużym balkonem na osiedlu Cztery Pory Roku można nabyć już za 224 tys. zł. Poszukujący układów 3-pokojowych mogą zamieszkać w 53-metrowym mieszkaniu już za 300 tys. zł. – wskazuje Tomasz Sujak.
Klienci poszukujący mieszkań na Krzykach bardzo chętnie wybierają również osiedle Księżno przy ul. Opolskiej. 2-pokojowe „M” na osiedlu kupimy już od 257 tys. zł, a 3-pokojowe od 327 tys. zł.
Dużą popularnością wśród wrocławian cieszy się również osiedle Róży Wiatrów. W samym sercu Krzyków powstaje II etap inwestycji, w którym mieszkanie 2-pokojowe z obszernym balkonem można mieć już od 294 tys. zł, a ustawną „trójkę” już od 389 tys. zł.

Dlaczego deweloperzy budują osiedla na Krzykach?
Inwestorów przyciągają na Krzyki te same elementy, które przyciągają klientów. Zagospodarowana dzielnica zapewniająca dostęp do zaplecza handlowo-usługowego, duża ilość zieleni w okolicy i sprawnie działająca komunikacja miejska.
Według Tomasza Sujaka dla deweloperów istotna jest również dostępność gruntów umożliwiająca realizację zarówno kameralnych inwestycji, jak i wieloetapowych osiedli społecznych, takich jak Księżno czy Cztery Pory Roku.