MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spływ Amazonką na otwarcie sezonu kajakowego we Wrocławiu. Zobaczcie, jak wygląda nowy szklak!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Wideo
od 16 lat
Już za kilka dni będziemy mogli przepłynąć kajakami zupełnie nową trasą prowadzącą Strzegomką i Bystrzycą. Z racji otaczającej bogatej przyrody, rzeki te często nazywane są dolnośląskimi lub wrocławskimi Amazonkami. Spływ organizuje Centrum Rekreacji Przystań Złotniki, właśnie rozpoczęły się zapisy! O szczegółach przeczytasz poniżej.

Trasa kajakowa Strzegomką i Bystrzycą (z Kątów Wrocławskich do Wrocławia) liczy około 15 kilometrów. Jest bardzo urokliwa, prowadzi bowiem przez Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy. Po drodze napotkamy ptactwo wodne, malownicze wodospady, a całość dopełnia bogata, dzika roślinność. Aż trudno uwierzyć, że takie miejsce jest blisko niemal milionowej metropolii.

Szlak kajakowy dostępny po 50 latach

Przed II wojną światową i w latach powojennych trasa była jednym z bardzo popularnych szlaków kajakowych na Dolnym Śląsku (Zwillingsschwestern Kanuweg). Niestety, zaniedbania i brak czyszczenia koryta rzeki sprawiły, że przez ostatnie 50 lat nie była dostępna dla szerokiego grona kajakarzy.

Przeszkodą było m.in. mnóstwo zwalonych drzew, zarówno w jednej, jak i w drugiej rzece. Ze szlaku tego korzystali więc jedynie wytrawni wioślarze. Sytuacja uległa poprawie po Powodzi Tysiąclecia we Wrocławiu, kiedy to największe powalone drzewa zostały przez wodę przemieszczone. Kilka lat temu szlak otrzymał tablice informacyjne, a w ostatnich latach został udrożniony przez zapaleńców i miłośników kajakarstwa. Teraz komercyjny spływ trasą został otwarty na nowo.

Gdzie się zapisać na spływ i ile to kosztuje?

Spływy kajakowe ruszają 27 i 28 kwietnia (sobota i niedziela). Potem organizowane są co weekend, w dni wolne od pracy oraz długie weekendy (dla osób indywidualnych). Dla grup minimum 16 osób – w dowolny dzień. Organizuje je Centrum Rekreacji Przystań Złotniki, które znajduje się w Leśnicy przy ul. Skoczylasa. Na start spływu zapewniony jest transport autobusem.

Ceny biletów:

  • bilet normalny 100 zł/os.,
  • bilet ulgowy 80 zł/os. (dzieci do 12. roku życia).

Na spływ przyjmowane są dzieci w wieku minimum 8 lat. Młodsze mogą popływać (oczywiście pod opieką rodziców) spływem pontonowym, który prowadzi trasą Jarnołtów – Przystań Złotniki (sezon tutaj rusza 1 maja). Trasa pontonowa ma długość około 5 kilometrów. Jest to spokojniejszy szlak, w rzece nurt występuje na całym odcinku, co sprawia, że spływ jest bardzo przyjemny i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Bilety są w cenie 77 zł/os. (normalny) i 58 zł/os. (ulgowy).

Więcej szczegółów i bilety dostępne są na stronie: https://travel-project.pl/.

Zobacz na zdjęciach, jak wygląda wrocławska Amazonka:

Nowy malowniczy szlak, rzeka w otoczeniu bujnej i dzikiej przyrody i kajaki. Zobacz, jak wygląda spływ wrocławską Amazonką na kolejnych slajdach >>>

Spływ Amazonką na otwarcie sezonu kajakowego we Wrocławiu. Z...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska