Ten przejazd blokuje zachód Wrocławia. Dlaczego?

  Ten przejazd blokuje zachód Wrocławia. Dlaczego?

  Karolina Banaszkiewicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ten przejazd blokuje zachód Wrocławia. Dlaczego?
  1/4
  przejdź do galerii
  Dlaczego przejazd kolejowy nieopodal Wrocławskiego Parku Przemysłowego jest zamykany aż na kilkanaście minut? To pytanie zadała nam Czytelniczka Magdalena Górniak. Sprawą zajęła się reporterka portalu GazetaWroclawska.pl - Karolina Banaszkiewicz.
  Przejazd przy ul. Robotniczej, który dalej przecina ul. Strzegomską, służy głównie pociągom towarowym. Ich prędkość poruszania jest dużo mniejsza, od składów osobowych. - Przejazd zamykany jest czasem na kilkanaście minut, zwłaszcza w godzinach szczytu - zwraca uwagę pani Magdalena.

  To trasa, z której korzysta kilkuset kierowców dziennie, którzy chcą dostać się do centrum od strony Muchoboru i Nowego Dworu.

  - Znamy problem tego przejazdu - potwierdza Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. - Przejazd pociągów towarowych z reguły jest dłuższy. Czasami w krótkim czasie składy jadą w obie strony. Przejazd nie jest wtedy otwierany, bo z doświadczenia wiemy, że niecierpliwi kierowcy wjeżdżają pod częściowo opuszczone rogatki.

  Przedstawiciele PKP podkreślają, że synchronizują rozkład jazdy tak, aby był on jak najmniej uciążliwy dla kierowców. - Część składów kierowana jest w godzinach nocnych - mówi Mirosław Siemieniec.

  Sprawdziliśmy i przejazd przy ul. Robotniczej nie zamknął się ani razu między godzinami 11-13. Z kolei z relacji osób pracujących nieopodal, które przebywają tam od rana do godzin popołudniowych wynika, że najwięcej kursuje ich po godz. 15.

  - Są takie pociągi, które muszą dotrzeć w dzień – tłumaczy Mirosław Siemieniec. - Pociągi przejeżdżają tamtędy nie tylko w godzinach szczytu, które trwają tam obecnie cały dzień. Ruch w tym miejscu jeszcze kilka lat temu nie był tak wzmożony.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo