Światła na Traugutta źle ustawione? Urząd nie widzi problemu

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
Sygnalizacja świetlna zdaniem czytelnika została zmieniona i na Traugutta zapanował chaos. Urząd twierdzi, że nie było znaczących modyfikacji, a utrudnienia wynikają z bardzo dużego natężenia ruchu na tej ulicy.

„Prosiłbym o zadanie pytania w ZDiUM czy musi tak być i czy piesi muszą czekać na możliwość przejścia przez ulicę 100 sekund, żeby potem mieć raptem 5 sekund na przejście” – napisał nasz czytelnik, pan Krzysztof. Jego irytację wywołało ustawienie czasów sygnalizacji świetlnej na ul. Traugutta od pl. Wróblewskiego do ul. Krakowskiej. Jego zdaniem zła synchronizacja praktycznie uniemożliwia dobiegnięcie do stojącego na przystanku tramwaju.

Czytaj także:Brakuje szczepionek przeciw nowotworowi szyjki macicy. Ministerstwo: nie brakuje. Urząd musi powtórzyć przetarg

Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej informuje, że nie było dużych zmian w ustawieniu świateł na tym odcinku. Jak twierdzi, ostatnia modyfikacja była związana z wydzieleniem torowiska na Traugutta. Urzędniczka przyznaje, że czas oczekiwania dla pieszych jest długi i zaznacza, że jest to związane z bardzo dużym natężeniem ruchu na tej ulicy.

- Niemniej jednak dla potrzeb komunikacji zbiorowej został uruchomiony priorytet, który każdorazowo przydziela pieszym zielone światło, gdy nadjeżdża tramwaj. Oznacza to w praktyce zielone na „żądanie”. Wprowadzane korekty polegały na nieznacznym wydłużeniu sygnału zielonego właśnie dla pieszych – wyjaśnia Elżbieta Maciąg.

Sprawdziliśmy i istotnie, podczas kilku cykli zielone dla samochodów było nieco krótsze niż sygnalizował czytelnik, a piesi mieli 12 sekund na przejście.

Pan Krzysztof zwracał także uwagę na blokowanie przejazdu tramwaju przez auta oczekujące na zielone światło na wydzielonym pasie do skrętu w lewo. - Z naszych obserwacji wynika, że relacje lewoskrętne nie są bardzo obciążone i nie wpływają istotnie na płynność ruchu komunikacji zbiorowej – odpowiada Maciąg.

ZOBACZ TEŻ:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
oficer hulajnogowy miasta

Przecież każdy wie że we Wrocławiu sa najwieksze korki pozmieniano ulice na jednopasmowe co powoduje brak przepustowosci co z tego ze innne ulice maja po 4 pasy ruchu skoro połączenia sa 1 pasmowe co generuje korki i smog w miescie. Ale to dobrze może w nastepnych wyborach znajdzie sie ktoś kto zaproponuje odkorkowanie miasta likwidację bus pasów powodującyh korki w mieście i udrożnienie ulic na dzień dzisiejszy mamy w Um wydział który należało by nazwać wydziałem ludzi z brakiem kompetencji albo wydziałem niepełnosprawnych intelektualnie. Niestety to wynika z polityki miasta a przedewszystkim Nowego Prezydenta bardzo NOWOCZESNEGO BO JEZDZI MOTOREM GDZIE SIE WSZEDZIE PRZECIŚNIE kto na niego głosował niech nie narzeka ja napewno nie głosowałem marze tylko zeby moj syn dorósł i wyniosę sie z dala od tego miasta do rejonów bardziej przyjaznych miekszkańcom

G
Gość

czyli zjebał się gamoń który się nie zna.

G
Gość
2019-05-20T23:49:53 02:00, Harley Sutryk:

Nie widzę problemu.

2019-05-23T15:52:03 02:00, hulajnogowy oficer miasta:

Panie Sutryk proponuje zaorać wszystkie ulice nie bedzie miał problemów

jak Pan bedzie sie poruszał po Wrocławiu MPK ja też , na dzień dzsiejszy łamie pan przepisy ruchu drogowego swoim harleyem na wyspie Słodowej a reszta " inteligietnych inaczej " usprawiedliwia pana.Bus pas na Traugutta szkodzi mieszkańcom kamienic smogiem i spalinami moze pan nie wie ale to wylotówka z Wrocławia i tam zawsze bedzie ruch. Ma pan szczescie że w tych kamienicach mieszkaja ludzie biedni nie wykształceni nie posiadający wiedzy prawniczej gdybym tam mieszkał dawno by pan skończył w sądzie za zatruwanie mieszkańców smogiem zresztą Wojewoda z Pis też nic nie robi w tej sprawie jeden warty drugiego

Nie rozumiem jednego ? jak Wrocławianie mogli głosować na Pana

trzeba zmienić hasło z Wrocław miasto spotkań

na Wrocław miasto inteligentnych inaczej

h
hulajnogowy oficer miasta
2019-05-20T23:49:53 02:00, Harley Sutryk:

Nie widzę problemu.

Panie Sutryk proponuje zaorać wszystkie ulice nie bedzie miał problemów

jak Pan bedzie sie poruszał po Wrocławiu MPK ja też , na dzień dzsiejszy łamie pan przepisy ruchu drogowego swoim harleyem na wyspie Słodowej a reszta " inteligietnych inaczej " usprawiedliwia pana.Bus pas na Traugutta szkodzi mieszkańcom kamienic smogiem i spalinami moze pan nie wie ale to wylotówka z Wrocławia i tam zawsze bedzie ruch. Ma pan szczescie że w tych kamienicach mieszkaja ludzie biedni nie wykształceni nie posiadający wiedzy prawniczej gdybym tam mieszkał dawno by pan skończył w sądzie za zatruwanie mieszkańców smogiem zresztą Wojewoda z Pis też nic nie robi w tej sprawie jeden warty drugiego

d
dziadek
2019-05-20T22:59:32 02:00, Raff:

Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynieri na zbity pysk tępą dzidę

Brak empatii i szacunku, 5 sek to ona sobie może......Pewnie ma zdrowe nogi i chory mózg.

F
Fak

Dokładnie, należy zlikwidować lewoskręty. Niech auta skręcają w lewo z prawego pasa. Dobrego wydłużyć wszystkie zielone dla pieszych do 2 minut. Tylko szybko, bo auta na Traugutta jeszcze trochę jadą, a mają całkowicie stanąć S miejscu! Plan przeciw kierowcom trzeba wdrażać jak najszybciej.

t
tubylec
2019-05-21T10:25:16 02:00, Normalny(nie urzednik):

Wolałbym codziennie mieć twarz smarowaną końkim łajnem niż zostać urzędnikiem. Ale cóż, rózni są ludzie i rózne cele w życiu...

Widocznie jesteś jeszcze gówniarzem.

N
Normalny(nie urzednik)

Wolałbym codziennie mieć twarz smarowaną końkim łajnem niż zostać urzędnikiem. Ale cóż, rózni są ludzie i rózne cele w życiu...

G
Gość
2019-05-21T05:25:27 02:00, Gość:

JAK ZWYKLE URZĘDASY NIE WIDZĄ SWOJEJ WINY!!! PATAŁACHY A PRZEZ ZASRANE MPK W OGOLE PIE.P RZ A SIE SWIATLA W CALYM MIESCIE

2019-05-21T08:20:03 02:00, Mirodziki:

Nie przez mpk tylko pomysł urzędowy za ponad 100 milionów na tzw ITS dla tramwajów. System generuje często "korki", powoduje chaos nawet po za godzinami szczytu. I często gęsto autobusy mpk zapchane ludźmi też tracą czas oczekując na przejazd prawie pustego tramwaju. Nie wycofają się z tego, bo musieliby się przyznać, że te ponad 100 baniek wywalili w błoto, więc wmawiają nam, że jest dobrze...

2019-05-21T08:46:07 02:00, Max:

To przesiądź się do komunikacji, dzbanie.

Przesiadłbym się gdyby przyjechała na czas lub było w niej miejsce. Smród niedomytych ludzi już jakoś wytrzymam.

M
Max
2019-05-21T05:25:27 02:00, Gość:

JAK ZWYKLE URZĘDASY NIE WIDZĄ SWOJEJ WINY!!! PATAŁACHY A PRZEZ ZASRANE MPK W OGOLE PIE.P RZ A SIE SWIATLA W CALYM MIESCIE

2019-05-21T08:20:03 02:00, Mirodziki:

Nie przez mpk tylko pomysł urzędowy za ponad 100 milionów na tzw ITS dla tramwajów. System generuje często "korki", powoduje chaos nawet po za godzinami szczytu. I często gęsto autobusy mpk zapchane ludźmi też tracą czas oczekując na przejazd prawie pustego tramwaju. Nie wycofają się z tego, bo musieliby się przyznać, że te ponad 100 baniek wywalili w błoto, więc wmawiają nam, że jest dobrze...

To przesiądź się do komunikacji, dzbanie.

M
Mirodziki
2019-05-21T05:25:27 02:00, Gość:

JAK ZWYKLE URZĘDASY NIE WIDZĄ SWOJEJ WINY!!! PATAŁACHY A PRZEZ ZASRANE MPK W OGOLE PIE.P RZ A SIE SWIATLA W CALYM MIESCIE

Nie przez mpk tylko pomysł urzędowy za ponad 100 milionów na tzw ITS dla tramwajów. System generuje często "korki", powoduje chaos nawet po za godzinami szczytu. I często gęsto autobusy mpk zapchane ludźmi też tracą czas oczekując na przejazd prawie pustego tramwaju. Nie wycofają się z tego, bo musieliby się przyznać, że te ponad 100 baniek wywalili w błoto, więc wmawiają nam, że jest dobrze...

r
rtw

Rozwiązanie na Traugutta to totalna porażka.Emisja spalin związana z

korkiem na prawym pasie w obu kierunkach a lewy pas puuuusty.Przecież walczymy ze smogiem i spalinami.

To jest chore.Czasem można się pomylić ale trzeba mieć odwagę i się z głupiego projektu wycofać.

G
Gość

A co ze światłami przy selgrosie na Krakowskiej odkąd zmienili to korek jest do świateł... A za światłami pusto... Czasami to korek od radwanic i armi krajowej stoji od tarnogajskiej

G
Gość

JAK ZWYKLE URZĘDASY NIE WIDZĄ SWOJEJ WINY!!! PATAŁACHY A PRZEZ ZASRANE MPK W OGOLE PIE.P RZ A SIE SWIATLA W CALYM MIESCIE

G
Gość

Jak to jest , że na ul Traugutta na wysokości Komisariatu Policji tramwaje i samochody od strony Krakowskiej do centrum mają wyświetlane światło zielone , a samochody w stronę Krakowskiej mają światło czerwone , nie dotyczy to MPK bo biały sygnalizator zezwala jazdę dla komunikacji miejskiej . . W tym samym czasie również piesi mają światło czerwone . Gdzie tu logika ? .

Dodaj ogłoszenie