Sparta – Włókniarz: Minimalna porażka WTS-u deszczowym ćwierćfinale PGE Ekstraligi [WYNIK, RELACJA]

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Betard Sparta Wrocław w pierwszym ćwierćfinale PGE Ekstraligi przegrała na Stadionie Olimpijskim 44:46. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na niedzielę (godz. 19:15).

Kibice Sparty, którzy w niedzielny poranek spojrzeli za okno, stwierdzili zapewne: „dziś żużla nie będzie”. W nocy Wrocław nawiedziła potężna ulewa. Opady około południa straciły na intensywności, co mogło dawać nadzieję, że mecz dojdzie do skutku w pierwotnie planowanym terminie. Sam WTS uspokajał kibiców, a o godz. 19:45 prezenter Jacek Dreczka przekazał wiadomość od sędziego: „jedziemy normalnie”.

Lepiej w pierwszy ćwierćfinał PGE Ekstraligi weszli żużlowcy z Częstochowy. W pierwszym biegu Kacper Woryna i Leon Madsen pomknęli po cztery punkty, a w wyścigu juniorskim zielona-energia.com Włókniarz wywalczył podwójne zwycięstwo. Mistrzowie Polski nie pozostali dłużni. Chwilę później para liderów Betardu Sparty – Maciej Janowski i Tai Woffinden – pokonała Fredrika Lindgrena i Bartosza Smektałę w stosunku 5:1.

Gonitwy po pierwszej przerwie na kosmetykę toru miały dość wyrównany przebieg. Na półmetku rywalizacji – po siódmym biegu – cztery punkty Daniela Bewleya i Gleba Czugunowa pozwoliły „Spartanom” na wyrównanie stanu rywalizacji (21:21). Prędkością imponował zwłaszcza Janowski. Kapitan WTS-u po trzech startach miał na koncie komplet punktów.

W drugiej połowie zawodów „Lwy” wyprowadziły dwa mocne ciosy. Najpierw w dziewiątym biegu Leon Madsen i Bartosz Smektała przywieźli za swoimi plecami Bewleya i Czugunowa. Podobnie wyglądał scenariusz 13. wyścigu. Najlepsi tego dnia we wrocławskiej drużynie Bewley i Janowski nie potrafili nawiązać walki z Fredrikiem Lindgrenem i Woryną. Przed nominowanymi zielona-energia.com Włókniarz prowadził 42:36.

W 14. wyścigu Bewley i Janowski w doskonałym stylu zrehabilitowali się za słaby występ kilkanaście minut wcześniej. Para Betardu Sparty doskonale ruszyła spod taśmy i z dużą przewagą wpadła na metę przed Smektałą i Lindgrenem. W ostatniej odsłonie niedzielnej rywalizacji padł remis, a cały mecz zakończył się porażką WTS-u 44:46. Wrocławianie do rewanżu w Częstochowie przystąpią ze stratą dwóch punktów. Wspomniane starcie zaplanowano na niedzielę o godz. 19:15.