MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking w woj. dolnośląskim. Gdzie iść w weekend 15 - 16 czerwca. TOP 3 trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. dolnośląskim da się trenować w wielu miejscach. Jednak zachęcamy do wybrania ścieżek, które zostały sprawdzone przez innych. Wspólnie z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 ciekawe trasy nordic walking w woj. dolnośląskim. Co tydzień proponujemy Wam nowy zestaw ścieżek do wyboru. Zobacz, jakie ścieżki przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy nordic walking w woj. dolnośląskim

Które trasy nordic walking w woj. dolnośląskim lubią mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo mamy dla Was 3 popularne szlaki nordic walking w woj. dolnośląskim. Znajdź najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 15 czerwca w woj. dolnośląskim ma być od 13°C do 27°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 55%. W niedzielę 16 czerwca w woj. dolnośląskim ma być od 15°C do 24°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 1% do 62%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: W krainie dzikich zwierząt - Wyspa Bolko

  • Początek trasy: Bierutów
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 17,71 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 32 min.
  • Przewyższenia: 44 m
  • Suma podejść: 511 m
  • Suma zejść: 515 m

Mar.now poleca tę trasę

Wyspa Bolko to centrum sportu i rekreacji Opola. Tu do późnych godzin wieczornych i od bladego świtu można spotkać biegaczy, rowerzystów i amatorów nordic walking, którzy do parku wokół zoo i na nadodrzańskie okolice dojeżdżają z wszystkich dzielnic Opola.
Z roku na rok miasto rozbudowuje infrastrukturę rekreacyjną i upiększa teren, mimo iż prawdopodobieństwo zalania z kolejnym wysokim stanem rzeki jest tu naprawdę wysokie.
Turyści zjeżdżają w te okolice tłumnie do jednej z największych atrakcji miasta czyli opolskiego zoo, w którym nie sposób się nudzić. To świetne miejsce także na spacery pośród ciakwie zaprojektowanych ogrodów w alejkach.
Trasa prowadzi 4 km pętlą wokół ogrodu zoologicznego na obrzeżach – południowo-zachodnim krańcu wyspy Bolko, gdzie dziki żyją sarny, dzikie króliki, lisy, bażanty, a wokół rozpościera się łąka, kwitnąca wiosną makami i rumianami, daleko wzdłuż nurtu Odry. Tu właśnie swoja trasę ma największa biegowa impreza w mieście – Bieg Opolski na 10 km (2 pętle wokół wyspy + ul. Parkowa). Rozpoczynając przebieżkę dogodnym wałem nadrzecznym przy moście od ul. Wrocławskiej, przebiegamy obok starego cmentarza ewangelicko-augsburskiego po lewej stronie Kanału Ulgi Odry w stronę Zdzieszowic i ul. Krapkowickiej przez kolejny most na Spychalskiego, do mostu Kolejowego (trasa prowadzi dołem pod mostem, wzdłuż szpaleru ogródków działkowych, nad którymi wyłaniają się wieże najstarszych opolskich kościołów oraz majestatyczna Wieża Piastowska). Mijamy kolejny most, prowadzący do Wójtowej Wsi na krańcach miasta i skręcamy w lewo razem z trasą, biegnąc nad ścieżką zdrowia – kolejnymi przyrządami usytuowanymi wzdłuż trasy dla miłośników gimnastyki i rozciągania się. Można skorzystać tu m.in. z równoważni, drążków do podciągania się, wiszących kładek i wielu innych przyrządów, atrakcyjnych nawet dla profesjonalistów.
Po przebiegnięciu 3 km od parkingu na końcu drogi asfaltowej za mostem mijamy budynki administracyjne zoo, a za nimi stację obsługi śluz na Odrze i cały czas biegniemy wzdłuż ogrodzenia zoo. Gdybyśmy nie odstępowali ogrodzenia i obiegli ogród zoologiczny przy samym południowym ogrodzeniu możemy z bliska przyjrzeć się sowom, puszczykom, czaplom, a nawet bawołom, zazwyczaj pasącym się w cieniu przy samym ogrodzeniu. Biegnąc dalej wokół wyspy, chcąc „domknąć pętlę” na wale dobiegamy do parkingu zoo i ponownie biegniemy wałem, kierując się na północ w stronę miasta i widocznych z dala wieżowców oraz oświetlenia mostu przy ul. Spychalskiego.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Świniary

  • Początek trasy: Wrocław
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 11,7 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 6 min.
  • Przewyższenia: 51 m
  • Suma podejść: 737 m
  • Suma zejść: 731 m

Darzbor poleca tę trasę

Trasa ze Świniar przez Las Rędziński do Rędzina przy ul. Żużlowców.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Trasa biegu Tower Triathlon pierwsza z dwóch pętli

  • Początek trasy: Międzybórz
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 2,53 km
  • Czas trwania marszu: 35 min.
  • Przewyższenia: 36 m
  • Suma podejść: 101 m
  • Suma zejść: 76 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Mag.blacha

Pierwsza z dwóch pętli trasy biegowej Tower Triathlon.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jakie korzyści przynosi nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Nordic Walking w Dolnośląskim Krajobrazie

Dolny Śląsk to nie tylko bogata historia i malownicze miasta, ale także wyjątkowe tereny do uprawiania nordic walking. W Karkonoszach, zdobądź Śnieżkę, a w Górach Stołowych odkryj fascynujące formacje geologiczne, zwane Błędnymi Skałami. Nie przegap Krainy Wygasłych Wulkanów, z majestatyczną Ostrzycą Proboszczowicką. Bory Dolnośląskie, największy kompleks leśny w Polsce, to doskonałe tereny do nordic walking. Dla miłośników spacerów nad wodą, Stawy Milickie stanowią urokliwą destynację.

Dolnośląskie krajobrazy czekają, abyś odkrył je z kijkami nordic walking w rękach. Przygotuj się na niesamowite wrażenia i aktywną przygodę!

Mogą zainteresować Cię ciekawostki o Karkonoszach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska