Nowy rzemieślniczy browar we Wrocławiu. Wkrótce otwarcie i...

  Nowy rzemieślniczy browar we Wrocławiu. Wkrótce otwarcie i zjazd browarników

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Joanna Urbaniec / Polskapresse

  Już w najbliższy wtorek we Wrocławiu, odbędzie się zjazd pracowników browarów dolnośląskich. Przy tej okazji zostanie także uruchomiony nowy browar w mieście. Do pięknej tradycji powróci Browar Stu Mostów.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Joanna Urbaniec / Polskapresse

  Wrocławianka Irena Galicka, która swoją karierę zawodową zaczynała jako browarnik, a doszła do stanowiska dyrektora i pracowała w Piaście oraz browarze w Lwówku Śląskim, zapewnia, że jeżeli tylko będzie miała możliwość, to na pewno będzie 5 sierpnia w Browarze Stu Mostów we Wrocławiu.

  Tego dnia o godz. 17 przy ulicy Długosza 2 zostanie odsłonięte serce browaru - warzelnia. Rzemieślniczy browar z duszą zamierza wskrzesić bogatą piwowarską tradycję Wrocławia i zachęcać do spotkań między ludźmi i kulturami. Pierwsza taka okazja to zjazd pracowników browarów dolnośląskich.

  - Pomysł jest naprawdę świetny. Myślę, że na to spotkanie przyjdzie wielu ludzi, którzy pracowali w browarach, choćby po to, by powspominać dawne czasy. Będzie okazja, by porozmawiać o planach, bo piwowarstwo wróciło do łask i jest dzisiaj bardzo modne - mówi Irena Galicka.

  Nowy browar we Wrocławiu, który zostanie otwarty jesienią, jest pierwszym polskim członkiem The Brewers Association, największej na świecie organizacji - istniejącej ponad 60 lat - skupiającej rzemieślnicze browary.

  Właściciel Stu Browarów Grzegorz Zieman podkreśla: - Bardzo nam zależy na pielęgnowaniu tradycji i stąd też wziął się nasz pomysł na zjazd pracowników dolnośląskich browarów. Nie ukrywam, że liczę na dobrą frekwencję - uśmiecha się Zieman.

  Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział pod nr. tel. +48 728 828 608. Do zobaczenia 5 sierpnia w Browarze Stu Mostów przy Długosza we Wrocławiu!

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Browar Mieszczański

  d112 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  na Hubskiej

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy dla autorki Kaczorowskiej język polski jest językiem ojczystym?

  czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Męczy się okrutnie...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Więcej browarów rzemieślniczych!

  Zerg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  Ludzie chyba się już poznali na korporacyjnych szcz.ynach pędzonych byle szybciej byle więcej. Do tego kłamliwe reklamy pokazujące beczki i kadzie, taa, chyba w ich izbie pamięci.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  popieram i się zgadzam

  minio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  szczochy koncernowe i kity w stylu chmielone, niepasteryzowane, tradycyjne nazwy ,którymi kompanie probują ratować rynek , choc nasi rodacy jeszcze ciągle piją masowo te sztuczne piwnopodobne...rozwiń całość

  szczochy koncernowe i kity w stylu chmielone, niepasteryzowane, tradycyjne nazwy ,którymi kompanie probują ratować rynek , choc nasi rodacy jeszcze ciągle piją masowo te sztuczne piwnopodobne popłuczyny,
  na szczęście są jeszcze prawdziwe browary na tym łez padolezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  byly prac. browaru zakrzow

  sul. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  niech napisza ile zostalo na dolnym slasku browarow 1 czy 2 z kilkunastu ktore jeszcze kilkanascie lat temu istnialy w tym kraju rzadza niszczyciele ktorzy dla wlasnych korzysci zniszczyli przemysl...rozwiń całość

  niech napisza ile zostalo na dolnym slasku browarow 1 czy 2 z kilkunastu ktore jeszcze kilkanascie lat temu istnialy w tym kraju rzadza niszczyciele ktorzy dla wlasnych korzysci zniszczyli przemysl Polski a ludzie poszli z torbami oddano za bezcen najlepsze browary dla likwidatorowzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  p

  Piotr Żyła (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  a ja bym się napił soczku :P z jabłka np.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzymam kciuki

  fd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 49

  Może w końcu będę mógł się napić prawdziwie wrocławskiego piwa, a nie jakichś szczynów, które jedyne co mają wspólnego z Wrocławiem, to ratusz nadrukowany na puszce.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  browar Mieszczański

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 2

  można byłoby jeszcze browar Mieszczański uruchomić

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  piękna składnia + CENZURA

  helllloooo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Dlaczego usunięto mój komentarz o treści:
  "Już w najbliższy wtorek we Wrocławiu, odbędzie się zjazd pracowników browarów dolnośląskich. Przy tej okazji zostanie także uruchomiony nowy browar we...rozwiń całość

  Dlaczego usunięto mój komentarz o treści:
  "Już w najbliższy wtorek we Wrocławiu, odbędzie się zjazd pracowników browarów dolnośląskich. Przy tej okazji zostanie także uruchomiony nowy browar we Wrocławiu."?
  Następnie pokątnie przeredagowano lead więc mam pytanie czy postkomunistyczni redaktorzy dalej tkwią w czasach cenzury? Chyba po to jest forum żeby pisać także krytykę, czyż nie?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no dokładnie, a to?

  Zuma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Cyt:"Wrocławianka Irena Galicka, która swoją karierę zawodową zaczynała jako browarnik, a doszła do stanowiska dyrektora i pracowała w Piaście oraz browarze w Lwówku Śląskim, zapewnia, że jeżeli...rozwiń całość

  Cyt:"Wrocławianka Irena Galicka, która swoją karierę zawodową zaczynała jako browarnik, a doszła do stanowiska dyrektora i pracowała w Piaście oraz browarze w Lwówku Śląskim, zapewnia, że jeżeli tylko będzie miała możliwość, to na pewno będzie 5 sierpnia w Browarze Stu Mostów we Wrocławiu"
  składnia jakaś dziwna i zdanie za dlugie;)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To sobie skróć- pisz na temat!

  Józef (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ....pamiętam tą panią jako technologa i była Wporzo :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Browary Wrocławskie

  Zbigniew (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15

  Bardzo dobrze iż otwieramy następny Browar we Wrocławiu. Jak będę mógł to przyjdę na to spotkanie byłych pracowników . Ja przepracowałem kilkanaście lat we Wrocławskich Zakładach Piwowarskich i...rozwiń całość

  Bardzo dobrze iż otwieramy następny Browar we Wrocławiu. Jak będę mógł to przyjdę na to spotkanie byłych pracowników . Ja przepracowałem kilkanaście lat we Wrocławskich Zakładach Piwowarskich i bardzo mile wspominam te lata. Były Kierownik Magazynów Centralnych przy ul. Jedności Narodowej.
  Zbigniew Szulczwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja zgłaszam!

  zed (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  A będzie się można piwa nażłopać?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo