MPK sprawdzi czasy przejazdów tramwajów. Dlaczego w wakacje?

szZaktualizowano 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Weronika Skupin / Polska Press Grupa
MPK Wrocław oraz Departament Infrastruktury i Transportu UM przez tydzień będą testować prędkości przejazdu tramwajów. Internauci tymczasem kpią i pytają – dlaczego w wakacje?

Testy potrwają tydzień. Rozpoczną się w sobotę 13 lipca i będą trwały do piątku 19 lipca. Będą prowadzone codziennie d godzinach od 6 do 20. W tym czasie pracownicy MKP dokładnie sprawdzą ile czasu zajmują przejazdy poszczególnych linii. Ma to pozwolić na optymalizację rozkładów jazdy, by odpowiadały rzeczywistym czasom przejazdów.

Co to oznacza dla pasażerów?

MPK informuje, że:

  • tramwaje będą ruszały z przystanków startowych zgodnie z rozkładem jazdy, czas przejazdu będzie jednak dostosowany nie do ustalonego rozkładu jazdy, ale do możliwości trasy i pojazdu, jakości torowisk oraz natężenia ruchu,
  • oznacza to, że tramwaje będą mogły przyjechać wcześniej lub odjechać później,
  • informacje o aktualnych czasach odjazdów będą jednak pojawiały się na bieżąco na tablicach DIP.

O ile sam pomysł wydaje się sensowny, to internauci zastanawiają się, dlaczego będzie realizowany w czasie wakacji. Gdy natężenie ruchu w mieście jest mniejsze niż zwykle, co przekłada się również na kursowanie tramwajów, zwłaszcza tam, gdzie dzielą one jezdnię razem z samochodami. Ponadto w wielu miejscach prowadzone są remonty, co również może mieć wpływ czas jazdy tramwajów.

MPK tłumaczy, że po raz pierwszy w taki sposób będzie mierzyć czasy przejazdów tramwajów i wspólnie z miastem wybrało wakacje, bo jest to najmniej „inwazyjny okres”. MPK zastrzega jednocześnie, że jeśli będzie taka konieczność, to pomiary zostaną przeprowadzone również podczas niewakacyjnego rozkładu jazdy.

polecane: Flesz: Ceny owoców i warzyw niezmiennie na bardzo wysokim poziomie.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
B
Bartek

Jak zwykle kolejny objaw niekompetencji. A inaczej mówiąc kompromitacja. Tutaj nie ma ci sprawdzać.. A już na pewno nie w wakacje jak słoiki wyjechały. Wroclawskuemu MPK nic nie pomoże. Bo miasto ma w dupie drogi. Nie ma kasy na remonty i budowe nowych. Sprzedaje tereny deweloperom pod budowę klocków (takich jak w czasach komuny) a jednocześnie w dupie ma jak ludzie dojadę do pracy i czy będzie na osiedlu np. Przedszkole. Drodzy Wrocławianie tak sobie wybraliście. Jak banda cielaczków dajecie soba manipulowac tymi opowiastkami o strasznym PIS. Teraz płaczcie Ale nie liczcie ze cis bedzie lepiej

m
mmm

No proszę, ci sami internauci, którzy oburzali się na letni rozkład jazdy pisząc, że w lato jest taki sam ruch jak w pozostałe miesiące. Teraz nagle stwierdzają, że lato jest niemiarodajne, bo jest mniejszy ruch. No proszę jak pięknie się zmienia punkt widzenia w zależności od sytuacji. Banda hipokrytów.

G
Gość

no debil debila debilem pogania;

po co im ITS za miliony zł, bazy danych BigData z wszystkich przejazdów z różnych okresów w roku.

a wymyslili żeby badac jeszcze to ręcznie kiedy widać gołym okiem, że rozkład korków jest inny gdy nie pracują uczelnie i szkoły, a wogóle to rozkład jazdy jest wakacyjny okrojony...

t
tak tylko pytam...

Czyżby dworscy dymaniczni nie wierzyli wskazaniom ITS za ponad 200 mln?

G
Gość
2019-07-11T21:45:31 02:00, Równy Szczurowaty:

Piszecie o bzdurach, a gdzie jest relacja z marszu, upamiętniającego ofiary brutalnie wyrżnięte na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - polskie kobiety, starszych ludzie i dzieci, przez przodków naszych dzisiejszych ukraińskich przyjaciół?

Czy Robotnicza sądzi, że jak o czymś nie napisze, to ten temat nie istnieje?

2019-07-12T06:17:05 02:00, Gość:

Bzdury to wypominanie jakiegos marszu....to bylo dawno temu. Nie interesuje mnie to

2019-07-12T06:28:04 02:00, Gość:

a mnie interesuje bo spadkobiercy tamtych luidzi teraz pchają się do Polski - bo śmieszni pracodawcy nie potrafili podnieść pensji Polakowi

2019-07-12T09:03:44 02:00, Wacek:

A dlaczego mieli podnieśc???? Bo co??? Bo ty tak chcesz???? Maluczki!!!! Wolny rynek. A jak ci nie pasuje to czemu nie zalozysz firmy i nie zatrudnisz kogo chcesz??? Co za problem chyba tylko taki ze jestes zyciowym NIEUDACZNIKIEM!!!!

Dość wykorzystywania Polaków, dzbanie. Dlatego. Dlaczego nie założysz sobie firmy np. w Niemczech?

G
Gość

Co to za stare zdjęcie? Tych budynków za tym tramwajem już dawno nie ma. Wyburzono je, a w ich miejsce zbudowano.... a jakże biurowiec- kolos!

W
Wiadomo,

w mpk awangarda zawsze była w modzie.

W
Wacek
2019-07-11T21:45:31 02:00, Równy Szczurowaty:

Piszecie o bzdurach, a gdzie jest relacja z marszu, upamiętniającego ofiary brutalnie wyrżnięte na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - polskie kobiety, starszych ludzie i dzieci, przez przodków naszych dzisiejszych ukraińskich przyjaciół?

Czy Robotnicza sądzi, że jak o czymś nie napisze, to ten temat nie istnieje?

2019-07-12T06:17:05 02:00, Gość:

Bzdury to wypominanie jakiegos marszu....to bylo dawno temu. Nie interesuje mnie to

2019-07-12T06:28:04 02:00, Gość:

a mnie interesuje bo spadkobiercy tamtych luidzi teraz pchają się do Polski - bo śmieszni pracodawcy nie potrafili podnieść pensji Polakowi

A dlaczego mieli podnieśc???? Bo co??? Bo ty tak chcesz???? Maluczki!!!! Wolny rynek. A jak ci nie pasuje to czemu nie zalozysz firmy i nie zatrudnisz kogo chcesz??? Co za problem chyba tylko taki ze jestes zyciowym NIEUDACZNIKIEM!!!!

a
antybaran

Przecież te dane są znane MPK i UMW bo zbiera je ITS na podstawie geolokalizacji pojazdów. Wystarczy wyklikać numer linii i numer boczny pojazdu...

G
Gość
2019-07-11T21:45:31 02:00, Równy Szczurowaty:

Piszecie o bzdurach, a gdzie jest relacja z marszu, upamiętniającego ofiary brutalnie wyrżnięte na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - polskie kobiety, starszych ludzie i dzieci, przez przodków naszych dzisiejszych ukraińskich przyjaciół?

Czy Robotnicza sądzi, że jak o czymś nie napisze, to ten temat nie istnieje?

2019-07-12T06:17:05 02:00, Gość:

Bzdury to wypominanie jakiegos marszu....to bylo dawno temu. Nie interesuje mnie to

2019-07-12T06:28:04 02:00, Gość:

a mnie interesuje bo spadkobiercy tamtych luidzi teraz pchają się do Polski - bo śmieszni pracodawcy nie potrafili podnieść pensji Polakowi

Prawda, trzeba pamiętać, niestety tej armii, która dziś najechała Polskę w tym Wrocław, nie wyrzucimy już z Kraju. Oni się zbroją i szykują...

K
Kdndjdj

Dobrze, że coś się dzieje wogóle, bo czasy przejazdów tak tramwajów jak i autobusów są z taksówki, ktoś, kto to ustalał, pojęcia nie miał o jeździe autobusem czy tramwajem. Najlepszym przykładem jest linia 134/124.

G
Gość
2019-07-11T21:45:31 02:00, Równy Szczurowaty:

Piszecie o bzdurach, a gdzie jest relacja z marszu, upamiętniającego ofiary brutalnie wyrżnięte na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - polskie kobiety, starszych ludzie i dzieci, przez przodków naszych dzisiejszych ukraińskich przyjaciół?

Czy Robotnicza sądzi, że jak o czymś nie napisze, to ten temat nie istnieje?

2019-07-12T06:17:05 02:00, Gość:

Bzdury to wypominanie jakiegos marszu....to bylo dawno temu. Nie interesuje mnie to

a mnie interesuje bo spadkobiercy tamtych luidzi teraz pchają się do Polski - bo śmieszni pracodawcy nie potrafili podnieść pensji Polakowi

G
Gość
2019-07-11T21:45:31 02:00, Równy Szczurowaty:

Piszecie o bzdurach, a gdzie jest relacja z marszu, upamiętniającego ofiary brutalnie wyrżnięte na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej - polskie kobiety, starszych ludzie i dzieci, przez przodków naszych dzisiejszych ukraińskich przyjaciół?

Czy Robotnicza sądzi, że jak o czymś nie napisze, to ten temat nie istnieje?

Bzdury to wypominanie jakiegos marszu....to bylo dawno temu. Nie interesuje mnie to

G
Gość

To jasne trzeba dać komuś zarobić

G
Gość
2019-07-11T21:19:37 02:00, Gość:

Przecież to widać już teraz na busLive po co jeszcze komuś za to płacić ? Przecież tramwaje i autobusy mają GPS!!

Ale bus Live nie jest dostępne dla magistrackich obiboków ;

Dodaj ogłoszenie