Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Majówka w Centrum Historii Zajezdnia. Dzieci tworzą herby i medale długopisami 3D. Wieczorami potańcówka i Silent Disco

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Dużą popularnością cieszyły się warsztaty z projektowania orderów za pomocą długopisu 3D czy z tworzenia drewnianych herbów według własnego pomysłu.
Dużą popularnością cieszyły się warsztaty z projektowania orderów za pomocą długopisu 3D czy z tworzenia drewnianych herbów według własnego pomysłu. Maciej Rajfur
Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej co roku organizuje rodzinną majówkę. Tym razem dużą popularnością cieszyły się warsztaty dla dzieci z tworzeniem herbów i medali, połączone z edukacją historyczną.

W długi weekend majowy w Centrum Historii Zajezdnia nie można się nudzić. W tym roku muzeum zorganizowało ciekawe zajęcia dla całych rodzin oraz imprezy towarzyszące.

- Naszym celem jest edukacja przez rozrywkę i dobrą zabawę. Dlatego postawiliśmy na warsztaty rękodzielnicze. Dzieci mogły zaprojektować herby czy medale i odznaczenia, które oczywiście zabierały na pamiątkę do domów. Zorganizowaliśmy drużynowy quiz historyczny. Wszystko to łączymy ze zwiedzaniem naszej wystawy głównej „Wrocław 1945–2016” - mówi Andrzej Jerie, pełniący obowiązki dyrektora CH Zajezdnia.

Majówka w tym miejscu to także rozrywka. Wieczorem 2 maja organizowana jest biało-czerwona potańcówka dla seniorów z polonezem, a wieczorem 3 maja chętni mogą wpaść na Silent Disco, czyli imprezę taneczną w słuchawkach.

- Staraliśmy się o zróżnicowane propozycje. Już 1 maja przez CH Zajezdnia przeszło ponad 500 osób. Chcemy pomóc młodemu odbiorcy, a nawet małemu dziecku, oswoić się z radosnym, pogodnym poznawaniem historii i świętowaniem. Sprawiamy, że dzieci wychodzą z muzeum z pozytywnym wrażeniem, że to nie jest przytłaczająca i ciężka instytucja. Sprawy związane z patriotyzmem, historią, tradycją można pokazywać w taki sposób, by zafascynować tych mniejszych i młodszych. Pokazujemy, że można się przy tym dobrze bawić - dodaje A. Jerie.

Podkreśla, że jak dziecko zostanie wychowywane w takim klimacie, łatwiej będzie je w późniejszych latach zainteresować poważnymi treściami.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty z projektowania orderów za pomocą długopisu 3D czy z tworzenia drewnianych herbów według własnego pomysłu.

- Długopisy 3D działają jak drukarka 3D. Do środka długopisu wkładamy kolorowy wkład i na zasadzie topionego plastiku tworzymy rysunki 3D czy nawet figurki. Przed warsztatami uczestnicy zwiedzają wystawę i tam pokazujemy im m.in. herb Wrocławia, godło Polski czy różne ordery i medale. Chcemy je w ten sposób zainspirować. Potem, przy własnych stanowiskach wykonują swoje autorskie projekty. To dla nich wielka frajda. A przy okazji możemy połączyć wiedzę i zabawę. Widzimy, że sprawia im to dużo radości - opowiada Martyna Kunecka, pracownik działu edukacji CH Zajezdnia.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska