Koszykówka. MKS lepszy od Ślęzy w derbach Dolnego Śląska

Rafał Bajko
MKS Polkowice zwyciężył w derbach Dolnego Śląska
MKS Polkowice zwyciężył w derbach Dolnego Śląska MKS Polkowice - facebook.com
Derby regionu dla MKS-u Polkowice. Podopieczne Vadima Czeczuro pokonały po dogrywce na własnym parkiecie Ślęzę Wrocław 65:62. To już dziewiąty triumf z rzędu polkowiczanek w Tauron Basket Lidze Kobiet.

Gospodynie przystąpiły do tego meczu osłabione brakiem kontuzjowanej Agnieszki Majewskiej i zawieszonej Miljany Bojović. Serbka została ukarana w związku ze swoim zachowaniem w meczu z Widzewem Łódź. W tej sytuacji za faworyta spotkania uchodziła Ślęza.

Wrocławianki zresztą w pierwszej połowie potwierdziły przedmeczowe spekulacje, bo na przerwę schodziły przy prowadzeniu 29:24. W drugich dwudziestu minutach MKS nie dawał za wygraną, choć to Ślęza mogła i powinna zakończyć mecz zwycięstwem. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa, po rzutach wolnych Sharnee Zoll, wygrywały na 25 sekund przed końcową syreną 56:53. Do dogrywki trzypunktowym trafieniem doprowadziła jednak Nicole Michael.

W niej, minimalnie lepsze okazały się gospodynie, które za sprawą skutecznych Nikki Greene i Andżeliki Stankiewicz przechyliły szalę na swoją korzyść. - Gratuluję wygranej MKS-owi. Nie mieliśmy swojego dnia w rzutach. Niski procent z gry był główną przyczyna porażki. Nie radziliśmy sobie z obroną strefową przeciwniczek. Mecz był bardzo dobry, pełen walki. Szóstym zawodnikiem była publiczność, która bardzo pomogła gospodyniom - powiedział opiekun Ślęzy Algirdas Paulauskas.

Tauron Basket Liga Kobiet

MKS Polkowice - Ślęza Wrocław 65:62 (14:9, 10:20, 11:10, 21:17, d: 9:6)
MKS: Michael 17 (2x3), Greene 12, Stankiewicz 11, Schmidt 9 (1), Nowacka 1 - Gala 12 (2), Kaczmarska 3.
Ślęza: Zoll 12, Leciejewska 10, Krężel 7 (1x3), Linkeviciene 3, Shegog 2 - Śnieżek 15 (1), Sulciute 10 (2), Mistygacz 3 (1).

Pozostałe wyniki XII kolejki: MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz 52:84, Pszczółka AZS Lublin - AZSGorzów Wlkp. 69:66, MKK Siedlce - Widzew Łódź 78:80, Basket Gdynia - Wisła Can-Pack Kraków 87:78, Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 54:46.