MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykarze Śląska z brązowym medalem! Tak świętowali w Hali Stulecia (ZDJĘCIA)

Koszykarze Śląska Wrocław z brązowym medalem mistrzostw Polski! Podopieczni Miodraga Rajkovicia w drugim meczu o trzecie miejsce pokonali w Hali Stulecia PGE Spójnię Stargard 87:85. To 41. krążek w historii WKS-u oraz czwarty sezon z rzędu na podium. Zobaczcie zdjęcia z celebracji brązowego medalu!

Śląsk przez niemal cały sezon zasadniczy znajdował się „pod kreską” czołowej ósemki tabeli. Ostatecznie wrocławski zespół rzutem na taśmę zajął szóste miejsce, a w ćwierćfinale dość nieoczekiwanie wyeliminował wyżej notowaną Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. W półfinale WKS przegrał z Treflem Sopot.

„Last dance” Śląska w sezonie 2023/24 przypadł na walkę o brąz z PGE Spójnią Stargard. Podopieczni Miodraga Rajkovicia przystępowali do rewanżu z pięciopunktową przewagą z pierwszego meczu w Stargardzie (88:83). W pierwszej kwarcie spotkania w Hali Stulecia WKS zrobił kolejny kroczek w kierunku trzeciego miejsca – głównie za sprawą Jakuba Nizioła, który rzucił dwie celne trójki i popisał się widowiskowym wsadem w stylu „Air Nizioł”.

W drugiej „ćwiartce” zawodzący na początku meczu Dušan Miletić włączył tryb kilera i co chwilę kończył punktami akcje pod koszem. Serb do przerwy uzbierał 12 „oczek”. Pozostali koszykarze Śląska mieli pewne problemy z celnością, ale po pierwszej połowie zdołali utrzymać minimalne prowadzenie 49:47.

Trzecia kwarta kosztowała kibiców i sztab szkoleniowy Śląska sporo nerwów. Gracze WKS-u pudłowali na potęgę, a Spójnia – przede wszystkim dzięki świetnej skuteczności Alexa Steina – na dziesięć minut przed końcową syreną wyszła na prowadzenie 66:63.

Na pięć minut przed końcową syreną tablica świetlna wskazywała remis 77:77. Na niespełna dwie minuty do końca Devon Daniels oddał celny rzut za trzy, po którym Śląsk prowadził jednym punktem (83:82). Wrocławianie wytrzymali jednak wojnę nerwów i ostatecznie wygrali 87:85! ŚLĄSK PO RAZ CZWARTY Z RZĘDU NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI!

DRUGI MECZ O BRĄZOWY MEDAL (88:83 dla Śląska w pierwszym meczu)
WKS Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard 87:85 (25:22, 24:25, 14:19, 24:19)

Śląsk: Miletić 23, Nizioł 15, Nunez 12, Gravett 10, Klassen 8, Gołębiowski 7, Kulvietis 5, Wojnałowicz 5, Kolenda 2, Wiśniewski 0, Zębski 0.
Spójnia: Stein 23, Grudziński 15, Daniels 12, Brown 12, Simons 9, Langović 9, Krużyński 2, Kowalczyk 3, Gruszecki 0.