MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny etap budowy buspasa na wrocławskie Jagodno. Nowe utrudnienia, kierowców czeka duży objazd!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Wideo
od 16 lat
Z piątku na sobotę (24/25 maja) wykonawca budowanej trasy autobusowej na Jagodno rozpocznie prace na skrzyżowaniu ul. Terenowej i ronda Wolnej Ukrainy. Dla kierowców chcących dostać się na ul. Terenową zostanie wprowadzony objazd. Utrudnienia potrwają do 2 miesięcy.

Na ul. Bardzkiej i Buforowej cały czas trwają prace związane z budową wydzielonego buspasa na Jagodno, którym w przyszłości mają pojechać także tramwaje. Właśnie w związku z dostosowaniem nowej jezdni pod ciężar tramwajów, wykonawca rozpocznie budowę na skrzyżowaniu ul. Terenowej i ronda Wolnej Ukrainy.

Mowa o stworzeniu wzmocnionej konstrukcji wydzielonego korytarza i podbudowy betonowej, na której w przyszłości będzie mogło być ułożone torowisko tramwajowe. Wzmocniona konstrukcja umożliwi przenoszenie obciążeń generowanych przez tramwaje.

Kierowcy pojadą objazdem

W związku z pracami, zostanie wprowadzony objazd. Aby dostać się na ul. Terenową, kierowcy będą musieli pojechać ul. Buforową, skręcić w Lutosławskiego, następnie w ul. Granitową i dopiero z niej w ul. Terenową. Objazd dotyczy także ruchu w odwrotnym kierunku. Ma funkcjonować do końca lipca.

Mapa pokazuje trasę objazdu na ul. Terenową.
Mapa pokazuje trasę objazdu na ul. Terenową. Wrocławskie Inwestycje

Buspas na Jagodno

Trasa autobusowa, a docelowo także autobusowo-tramwajowa na Jagodno, powstaje wzdłuż ul. Bardzkiej i Buforowej. W ramach inwestycji powstanie:

  • 2,7 km jezdni dla autobusów,
  • pętla przy ul. Kajdasza,
  • parking Park&Ride,
  • 5 par przystanków,
  • nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Koszt całości wynosi 42,7 mln złotych, z czego 40 milionów to dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”. Pierwsze autobusy wyjadą na trasę w 2025 roku. Kiedy zostanie ułożone torowisko? Nie wiadomo. Tramwaje czekają na swoją kolej, gdyż torowisko naziemnej linii kolejowej nr 285 do Świdnicy przez Sobótkę nie może jeszcze krzyżować się z torowiskiem tramwajowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska