KANDYDACI DO SEJMU - WROCŁAW
W wyborach 13 października 2019 w okręgu wrocławskim wybierzemy 14 posłów.
Okręg wyborczy nr 3 obejmuje miasto Wrocław oraz powiaty górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski. O nasze głosy 13 października walczą kandydaci z sześciu list - według wylosowanej przez PKW kolejności są to KW Polskie Stronnictwo Ludowe (lista nr 1), KW Prawo i Sprawiedliwość (lista nr 2), KW Sojusz Lewicy Demokratycznej (lista nr 3), KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (lista nr 4), KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy (lista nr 8).
Aby głos był ważny, musimy postawić znak X przy nazwisku tylko jednego kandydata. Jeśli zagłosujemy na więcej niż jedną osobę z różnych list, głos będzie nieważny. Jeśli zaś zaznaczymy kilku kandydatów, ale tylko z jednej listy, nasz głos trafi do osoby znajdującej się najwyżej na danej liście spośród zaznaczonych.
GDZIE I JAK GŁOSOWAĆ? [GODZINY, ZASADY]
Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- Protasiewicz Jacek, Radomierzyce, parlamentarzysta
- Zegan Maciej Adam, Wrocław, strażnik miejski
- Bronowicka Joanna Barbara, Wrocław, kierownik podmiotu leczniczego
- Duda Grzegorz Tomasz, Milicz, historyk
- Socha Jan, Wrocław, urzędnik samorządowy
- Malec Tomasz Stanisław, Wrocław, technik mechanik
- Lech Ryszard, Milicz, nauczyciel
- Szydełko Witold, Twardogóra, przedsiębiorca
- Litwin Ewa Grażyna, Wilczyce, ekonomista
- Kuryś Hieronim Stanisław, Smolec, trener sportu
- Warcholiński Marek, Ludów Polski, nauczyciel
- Kwiatkowska-Korczak Janina, Wrocław, pracownik naukowy
- Kucharska Aleksandra Anna, Wrocław, urzędnik
- Kuźmicz Łukasz Maciej, Bielawki, rolnik
- Grocholski Bartosz Krystian, Wołów, inżynier rolnictwa
- Macała Łukasz Michał, Wrocław, pracownik logistyki
- Szulc Joanna Alicja, Jelenia Góra, biotechnolog
- Furdyna Jolanta Stanisława, Wrocław, prawnik
- Zalewski Karol Henryk, Oława, teolog
- Bubnicka Barbara Maria, Wrocław, przedsiębiorca
- Kowalski Arkadiusz Rafał, Świnoujście, inżynier mechanik
- Majocha Elżbieta Marta, Wrocław, instruktor amatorskiego ruchu artystycznego
- Sołtys Jacek Jan, Radwanice, inżynier rolnictwa
- Adamczyk-Pogorzelec Bożena Maria, Lubań, historyk
- Bartoszewicz Urszula Agnieszka, Wrocław, przedsiębiorca
- Pawnuk Emilia Maria, Strzelin, inżynier budownictwa
- Mróz-Możdżonek Joanna Róża, Wrocław, prawnik
- Łopatka Mirosław Mieczysław, Wrocław, przedsiębiorca
Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Stachowiak-Różecka Mirosława Agnieszka, Wrocław, pedagog
- Hreniak Paweł Marek, Wrocław, ekonomista
- Świat Jacek, Wrocław, parlamentarzysta
- Czarnecki Przemysław Maksymilian, Wrocław, parlamentarzysta
- Calińska-Mayer Małgorzata Maria, Wrocław, prawnik
- Jaroch Andrzej Stanisław, Wrocław, nauczyciel akademicki
- Jędrysek Mariusz Orion, Wrocław, nauczyciel akademicki - nauki o ziemi
- Soin Agnieszka Anna, Wrocław, parlamentarzysta
- Dytko Piotr Jan, Łozina, prawnik
- Adamski Artur, Wrocław, filolog
- Brezdeń Zdzisław Ireneusz, Godzikowice, inżynier mechanik
- Bartnik Wojciech Stanisław, Oleśnica, sportowiec
- Domagała Krzysztof Marek, Łazy Małe, mechanik maszyn melioracyjnych
- Kowalczyk Roman, Wrocław, nauczyciel
- Pieńkowski Robert, Wrocław, nauczyciel
- Stopa Urszula Maria, Wrocław, naczelnik wydziału
- Zając Wiesław Antoni, Bierzyce, mechanizator rolnictwa
- Brząkała Agnieszka Maria, Ligota Piękna, pracownik samorządowy
- Wawrzyniak Adrian Sławomir, Turzany, rolnik
- Wojewódka Karolina, Środa Śląska, ekonomista
- Piechel Michał, Wrocław, teolog
- Strumecka Marzanna Teresa, Sokołowice, naczelnik
- Leszczyńska-Ner Zofia Maria, Święta Katarzyna, nauczyciel
- Harasny Marek, Żórawina, programista aplikacji
- Maksymiak Magdalena Maria, Wiązów, prawnik
- Mrozowska Karolina Marta, Wrocław, urzędnik
- Kempa Cezary Piotr, Syców, leśnik
- Czartoryski Tytus Henryk, Morzęcin Mały, rolnik emerytowany
Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
- Śmiszek Krzysztof Jan, Warszawa, prawnik
- Stożek Marta Magdalena, Wrocław, filolog
- Sikora Arkadiusz, Oleśnica, ekonomista
- Lubiniecka-Różyło Katarzyna Elżbieta, Wrocław, dziennikarka
- Augustyński Iwo Piotr, Wrocław, nauczyciel akademicki
- Joks Marlena Ewa, Wrocław, pośrednik w obrocie nieruchomościami
- Kozdrowicki Piotr Sebastian, Brzeg Dolny, grafik
- Łagowska Anna Katarzyna, Lubań, przedsiębiorczyni
- Elsner Wincenty Aleksander, Wrocław, informatyk
- Pilny Maciej, Wrocław, architekt
- Gajdzińska Anna, Wrocław, analityk treści
- Wicha Stanisław, Paździorno, rolnik
- Maślak Robert, Wrocław, biolog
- Dąbrowska Katarzyna, Wrocław, kasjer sprzedawca
- Śmiałek Danuta Maria, Oborniki Śląskie, nauczycielka
- Terpiłowska Irena Róża, Wrocław, menadżer
- Mincer Tadeusz Albert, Wrocław, nauczyciel
- Kordek-Chmielewska Agnieszka Katarzyna, Brzeżany, doradca zawodowy mediator
- Olik Waldemar Antoni, Tyniec Mały, przedsiębiorca
- Chłódek Agnieszka Barbara, Zabrodzie, lekarz
- Markowski Krzysztof, Wrocław, zawodowy działacz organizacji politycznej
- Hodowany Andrzej Jerzy, Milicz, technik mechanik samochodowy
- Niemiec Jan Mateusz, Wrocław, farmaceuta
- Banach Maria Teresa, Groblice, animator kultury
- Warzycha Małgorzata Danuta, Siechnice, socjolog
- Pelwecki Mateusz Dariusz, Wrocław, technik mechanik
- Bobiński Grzegorz Paweł, Radwanice, logistyk
- Dziemianowicz-Bąk Agnieszka Ewa, Wrocław, pedagog
Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
- Tuduj Krzysztof, Prężyce, prawnik
- Iwaszkiewicz Robert Jarosław, Wrocław, inżynier budownictwa
- Poźniak Łukasz Patryk, Wrocław, bukmacher
- Tamulewicz Miłosz Michał, Oborniki Śląskie, technik elektronik
- Szokalski Krzysztof Józef, Wrocław, filozof
- Fabisiak Michał, Warszawa, architekt
- Walczyk Katarzyna Natalia, Wrocław, dyspozytor taksówek
- Czech Marta Anna, Wrocław, chemik
- Bielecka Halszka Beata, Wrocław, filolog
- Zapotoczny Stanisław Józef, Wrocław, adwokat
- Rączyński Wojciech Aleksander, Wrocław, technik mechanik
- Ludkowski Bogdan, Wrocław, inżynier budowlany
- Jagiełło Paweł Jacek, Wrocław, prawnik
- Szloser Ewa, Ludów Polski, ekonomista
- Chmura Piotr, Iwiny, prawnik
- Marszałek Ryszard Marian, Żórawina, prawnik
- Jabłoński Wojciech, Łowicz, przewodnik turystyczny
- Wróblewska Ewa, Długołęka, tłumacz
- Ziółkowska Jadwiga Janina, Sadkówek, nauczyciel języka polskiego
- Nowak Adam Krzysztof, Wrocław, inżynier automatyki i diagnostyki
- Malara Agnieszka Joanna, Dobrzykowice, filolog francuski
- Zieliński Tomasz Antoni, Wrocław, inżynier telekomunikacji
- Zarzycka Patrycja, Wrocław, sprzedawca
- Chrobot Krzysztof Mieczysław, Wrocław, inżynier budowlany
- Brzezińska Olga Anna, Smolec, nauczyciel
- Chmielewski Paweł, Wrocław, technolog żywności
- Ludkowska Maria, Tąpadła, technik organizacji usług gastronomicznych
- Żurek Piotr Grzegorz, Wrocław, kierowca
Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
- Schetyna Grzegorz Juliusz, Wrocław, parlamentarzysta
- Tracz Małgorzata Elżbieta, Wrocław, specjalista do spraw szkoleń
- Jaros Michał, Wrocław, parlamentarzysta
- Piechota Sławomir Jan, Wrocław, radca prawny
- Młyńczak Aldona Janina, Wrocław, parlamentarzysta
- Augustynowska Joanna Wiktoria, Wrocław, ekonomista
- Mieszkowski Krzysztof, Wrocław, kulturoznawca
- Horodyska Anna Maria, Szczawin, urzędnik samorządowy
- Wójcik Krystyna, Pełczyce, ekonomista
- Górski Michał Jakub, Wrocław, przedsiębiorca
- Żmiejewski Zdzisław Michał, Góra, politolog
- Adamczak Wojciech, Jakubikowice, leśnik
- Leszczyńska Anna Maria, Oława, specjalista do spraw public relations
- Polański Jarosław, Bierutów, politolog
- Burdzy Sebastian Robert, Środa Śląska, przedstawiciel władzy samorządowej
- Mędygrał Kacper Jan, Wrocław, technolog
- Sierpiński Marek Rafał, Kaszowo pod Miliczem, specjalista do spraw logistyki
- Zalewski Marek Krzysztof, Wrocław, adwokat
- Staszewski Waldemar Zbigniew, Wrocław, choreograf
- Mołoń Radosław Tomasz, Wysoka, doradca inwestycyjny
- Sobolak Anna Helena, Czernica, inżynier
- Makówka Jacek Edward, Wrocław, doradca klienta
- Piwko Katarzyna Anna, Wrocław, politolog
- Staniów Katarzyna, Wrocław, farmaceuta
- Zelinka Ryszard Julian, Oleśnica, nauczyciel
- Kropski Łukasz, Siechnice, opiekun klienta
- Gilar Daria, Wrocław, urzędnik
- Łapiński Marek, Trzebnica, przedstawiciel władzy samorządowej
Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
- Zdrojewska Ewa Anna, Wisznia Mała, radca prawny
- Przywara Karol, Wrocław, specjalista ds. stosunków międzynarodowych
- Marszałek Janusz, Oleśnica, nauczyciel
- Kosterska Barbara, Siechnice, pracownik samorządowy
- Ćwiertniewicz Grzegorz Piotr, Wrocław, historyk teatru
- Haładaj Krystyna Jadwiga, Raszów, naczelnik wydziału oświaty
- Kaczmarzyk-Janczak Elżbieta Zofia, Gajków, śpiewaczka operowa
- Potyrała Zbigniew, Twardogóra, inżynier budownictwa
- Dolat Agnieszka, Lubiąż, kierownik ośrodka zdrowia
- Dyszkiewicz Iwona Elżbieta, Węgry, urzędnik samorządowy
- Wybierała Paweł, Milicz, menadżer
- Iskra Piotr Paweł, Góra, urzędnik samorządowy
- Sało Dorota, Dzierżoniów, ekonomista
- Hałas-Koralewska Małgorzata Kamila, Wąwolnica, trener sportu osób niepełnosprawnych
- Czapiewski Edward, Wrocław, nauczyciel akademicki
- Tomkiewicz Barbara Elżbieta, Wrocław, historyk
- Kopeć Antoni, Krzeptów, urzędnik samorządowy
- Piontek Jan Feliks, Wrocław, motorniczy
- Traczyk Andrzej Jacek, Wrocław, strażak
- Pawłowska Agnieszka, Oleśnica, nauczyciel
- Hołówka Małgorzata Agnieszka, Borek, ekonomista
- Naplocha Agnieszka, Wołów, asystent ds. księgowości
- Kurdziel Hubert Kazimierz, Sobótka, urzędnik
- Szyler Paweł Tomasz, Zabardowice, kucharz
- Stachorzecka Maria Helena, Wrocław, działacz społeczny
- Kazikowska Paulina, Kędzie, nauczyciel
- Kempa Jarosław Jan, Oleśnica, nauczyciel
- Grzegorczyn Jan Marian, Żurawiniec, przedstawiciel władzy samorządowej
KANDYDACI DO SENATU
W wyborach do Senatu Wrocław podzielony jest na dwa okręgi. W każdym z nich o nasze głosy rywalizuje dwójka kandydatów. W powiatach wokół Wrocławia o jedno miejsce w senacie stara się trójka kandydatów.
W każdym okręgu w tym głosowaniu zaznaczamy tylko jedną osobę.
KANDYDACI DO SENATU - WROCŁAW, okręg nr 7
Osiedla: Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek,
Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki.
Chybicka Alicja Paulina - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
Miejsce zamieszkania: Wrocław, partia: nie należy do partii politycznej, zawód: lekarz - specjalista onkologii i hematologii dziecięcej
Krzyżanowski Marcin Rafał- KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Miejsce zamieszkania: Wrocław, partia: Prawo i Sprawiedliwość, zawód: przedstawiciel władzy samorządowej
KANDYDACI DO SENATU - WROCŁAW, okręg nr 8
Osiedla: Gądów - Popowice Pd, Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec,Karłowice - Różanka, Kleczków, Kowale, Kużniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Kozanów - Popowice, Polanowice - Poświętne - Ligota, Pracze Odrzańskie, Psie Pole - Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce - Strachocin - Wojnów, Szczepin, Świniary, Widawa, Żerniki.
Kmiecik Sergiusz - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Miejsce zamieszkania: Wrocław partia: Porozumienie Jarosława Gowina, zawód: radca prawny
Zdrojewska Barbara Grażyna - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
Miejsce zamieszkania: Wrocław, partia: Platforma Obywatelska RP, zawód: kulturoznawca
KANDYDACI DO SENATU - WOKÓŁ WROCŁAWIA, okręg nr 9
Powiaty górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski
Obremski Jarosław Wojciech - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Miejsce zamieszkania: Wrocław, partia: nie należy do partii politycznej, zawód: parlamentarzysta
Stasiak Dariusz Paweł - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
Miejsce zamieszkania: Milicz, partia: nie należy do partii politycznej, zawód: urzędnik samorządowy
Zdrojewski Bogdan Andrzej - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
Miejsce zamieszkania: Wrocław, partia: Platforma Obywatelska RP, zawód: parlamentarzysta
Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?