Jubileuszowa gala Gazety Wrocławskiej. Kto otrzyma Filar Dolnego Śląska?

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Nasza redakcja świętuje jubileusz 75 - lecia. Z tej okazji w Narodowym Forum Muzyki odbędzie się dziś uroczysta, urodzinowa gala, podczas której będziemy podsumowywać naszą obecność na rynku mediów, przyjmować życzenia, ale również sami nagradzać zasłużonych dla życia regionu.

Z okazji jubileuszu ustanowiliśmy nagrodę Filar Dolnego Śląska. To specjalne wyróżnienie dla osób i instytucji, które pozytywnie wpływają na rozwój województwa, wspierają mieszkańców i mogą być inspiracją dla innych. Laureatów w kategoriach:

  • polityka,
  • samorząd
  • i gospodarka,

poznamy w poniedziałkowy wieczór.

Urodzinowa gala będzie także okazją do poznania naszego zespołu i codziennej pracy Gazety Wrocławskiej.

- Nasz tytuł łączy w sobie historię i tradycje całej dolnośląskiej prasy. W swoim czasie zintegrowała w sobie tak znaczące tytuły jak Słowo Polskie czy Wieczór Wrocławia, sama będąc największą częścią historii wrocławskich i regionalnych mediów. To wielki depozyt kilku pokoleń dziennikarzy i redaktorów, który dziś chcemy świętować – mówi dyrektor zarządzający Polska Press, Grzegorz Widenka.

Gazeta Wrocławska, to obok redakcyjnych treści, również partner wielu instytucji i firm.

- Portfolio naszych produktów jest bardzo szerokie. Obok znanych rozwiązań w internecie i prasie drukowanej, możemy zaproponować produkcję materiałów wideo, organizację eventów oraz paneli, debat i promocji – zachęca Renata Pękala z prezes Makroregionu Zachód PPG.

Jej słowa potwierdza Anna Bijak – Bednarska z Działu Projektów Specjalnych. - Realizujemy projekty, które wymagają współpracy redakcji, reklamy i promocji. To wielka siła naszego tytułu – przekonuje.

O zespole GWr mówi Mateusz Różański, zastępca redaktora naczelnego: – To wybuchowa mieszanka, która tworzy genialne treści. Ludzie o różnych pasjach, które łączy wiele wspólnych cech. Są dociekliwi, empatyczni i co niezwykle ważne, potrafią słuchać – podkreśla.

Dziś Gazeta Wrocławska, to nie tylko jeden serwis i jedno wydanie w papierze, ale również dziesiątki portali w sieci naszemiasto.pl

- Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Dolnoślązacy znają nasze tytuły i chętnie po nie sięgają – mówi Adrianna Szurman, koordynująca pracę redakcji w terenie.

To co wyróżnia Gazetę Wrocławską, to zasięg. – Każdego miesiąca odwiedza nas 3. mln. unikalnych użytkowników, którzy generują około 30 mln. wyświetleń stron – wylicza Jerzy Wójcik, kierownik redakcji online.

Znani jesteśmy z plebiscytów. Najbardziej rozpoznawalnym jest Plebiscyt Sportowy. – Na liście laureatów są między innymi Ryszard Szurkowski, Renata Mauer – Różańska czy Maciej Janowski – wylicza Jakub Guder, kierownik naszego sportu. W tym roku nasz ranking obchodził 70. lecie istnienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie