MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niepokojący hałas z AOW straszy mieszkańców Maślic. W jakim stanie technicznym jest obwodnica Wrocławia?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Mieszkańcy Maślic od jakiegoś czasu słyszą niepokojący hałas, dochodzący z AOW. Opisują, że wieczorem i w nocy słychać dudnienie przęsła z okolic stadionu Tarczyński Arena. Obawiają się, że jego stan techniczny jest zły i może dojść do tragedii. Czy jest się o co martwić? Sprawdziliśmy.

O niepokojących odgłosach dochodzących z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia poinformowała strona „Nasze Maślice” w poście na Facebooku. Jej autorzy piszą:

"I ci, co dobry mają wzrok,
I słuch, słyszeli pono,
Jak dudnił w chmurach równy krok
Morskiego Batalionu", czyli transportu ciężarowego na AOW. Codziennie, coraz częściej słychać wieczorem i w nocy dudnienie przęsła AOW koło stadionu. Mamy nadzieję, że nie skończy się to tragedią. Prosimy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o przegląd techniczny przęsła koło stadionu.

Dudnienie dochodzi do Maślic Małych i jest słyszalne m.in. z ul. Królewieckiej. Zapytaliśmy GDDKiA o źródło hałasu. Okazuje się, że faktycznie jest spowodowany stanem technicznym AOW. Instytucja wie już o problemie i deklaruje go naprawić do końca czerwca.

- Hałas, który jest słyszany, spowodowany jest pogarszającym się stanem technicznym stalowych urządzeń dylatacyjnych (dylatacja - szczelina techniczna między odcinkami jezdni - red.) estakady WA-19, zlokalizowanej obok stadionu Tarczyński Arena. Jesteśmy w trakcie przygotowania przetargu na wymianę tych urządzeń, który niebawem ogłosimy. Zakładamy, że naprawa dylatacji zostanie wykonana w najszybszym terminie, czyli do końca II kwartału bieżącego roku – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA.

Dodaje, że obecnie obecnie trwają prace związane z wymianą dylatacji na estakadzie WA-22A, znajdującej się pomiędzy węzłem Wrocław Północ a Mostem Rędzińskim. Prace mają zakończyć się na koniec bieżącego tygodnia, pod warunkiem, że nie będzie padać. Montaż dylatacji musi być wykonywany w suchych warunkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska