MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja ekologiczna Gazety Wrocławskiej. Razem z Volvo V-Motors, rozdaliśmy drzewka i kwiaty. Zobacz FILM, ZDJĘCIA

Jarosław Jakubczak
Jarosław Jakubczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
"Drzewko za surowce wtórne", to znana i lubiana akcja organizowana przez Gazetę Wrocławską. W czwartek (25 kwietnia) w salonie Volvo V-Motors na wrocławskim Psim Polu, w zamian za zużyty sprzęt AGD i RTV, po raz kolejny rozdaliśmy naszym Czytelnikom i mieszkańcom Dolnego Śląska sadzonki drzew i kwiatów. Zobaczcie film i zdjęcia.

Celem akcji jest przede wszystkim promocja i umocnienie świadomości ekologicznej. Kto z nas nie ma w domu niedziałającego telefonu, małych sprzętów AGD, zużytych baterii lub innych elektroodpadów? Gazeta Wrocławska wraz z partnerami, na terenie salonu Volvo V-Motors przy al. Brucknera we Wrocławiu, w czwartek (25 kwietnia) zorganizowała kolejną już, znaną i lubianą akcję ekologiczną "Drzewko za surowce wtórne".

Każdy, kto przyniósł ze sobą elektrośmieci, w zamian za przekazanie zużytego sprzętu małego, dużego lub średniego rozmiaru, otrzymał sadzonki drzew, krzewów i kwiatów.

______________________________

Partner Główny:

____________________

Partnerzy:

- Przyłączyliśmy się do inicjatywy Gazety Wrocławskiej, bo jest to zgodne z tym, co robimy na co dzień. Jest to jedną z naszych misji i uważamy, że takie działania proekologiczne mają sens. Czytelników Gazety Wrocławskiej i naszych Klientów, za to, że chcieli oddać swoje zużyte elektrośmieci i wesprzeć ideę czystej ziemi, wynagradzamy kwiatami - mówi
Bartłomiej Kuriata, prezes wrocławskiego i lubinskiego oddziału Volvo V-Motors, głównego partnera i współorganizatora akcji "Drzewko za surowce wtórne".

Podczas czwartkowej akcji rozdaliśmy ponad 400 sadzonek drzew, krzewów i kwiatów. Akcja organizowana jest wspólnie z Lasami Państwowymi, dzięki wsparciu Nadleśnictwa Legnica .

- Jako firma odpowiedzialna społecznie, jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy brać udział w akcji proekologicznej. Mamy świadomość, że każdy z nas, małymi krokami, przyczynia się do ochrony naszej planety – mówi Marta Skowrońska, z Brose Sitech Group, współorganizatora akcji, specjalizującego się w produkcji kompletnych systemów siedzeń, konstrukcji i komponentów siedzisk samochodowych.

Pamiętaj!

  • Nie wyrzucajmy zużytego sprzętu elektronicznego do śmietnika! Grozi za to kara do 5000 zł. Jest to niebezpieczne dla otoczenia.
  • Elektroodpady najlepiej oddać w punkcie zbierania, bądź skorzystać z usługi bezpłatnego odbioru dużych urządzeń z domu.
  • Nie gromadźmy zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Uważajmy na stare i zużyte urządzenia – mogą one uwolnić substancje, które zagrażają naszemu zdrowiu a nawet życiu!

Ważne!

Wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe sprzedające AGD, mają obowiązek przyjąć od nas niewielkie e-odpady, pod warunkiem, że każdy bok urządzenia ma nie więcej niż 25 cm.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska