Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 00godz.
  • 37min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Igor Stachowiak miał wcześniej zatarg z policjantem, który go torturował

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Igor Stachowiak, który w 2016 roku zmarł podczas policyjnej interwencji na komisariacie przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu, trzy lata wcześniej miał zatarg z jednym z policjantów, który interweniował feralnego dnia przy Trzemeskiej. W 2013 roku zawiadomił prokuraturę, że był bity i rażony prądem z paralizatora przez dwóch funkcjonariuszy. Jednym z nich był Adam W., który dziś jest jednym z oskarżonych o udział w torturach Stachowiaka na komisariacie. Sprawa z 2013 roku została umorzona.

Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 roku na komisariacie policji Wrocław Stare Miasto. Wcześniej został zatrzymany na wrocławskim Rynku po szarpaninie trwającej kilkanaście minut. Na terenie komisariatu, w toalecie, był rażony prądem z paralizatora. Niedługo później zmarł. Prokuratura oskarżyła czterech policjantów o torturowanie Igora. Jednym z nich jest Adam W.

Adam W., przesłuchiwany w sierpniu 2016 roku w śledztwie w sprawie śmierci Igora nie powiedział o zajściu z 2013 roku, doniesieniu Igora i śledztwie. Choć był zapytany czy stykał się z Igorem wcześniej. Opowiedział jakąś historię o incydencie na Dworcu Świebodzkim i o zatrzymywaniu mężczyzny, który „mógł być podobny” do Igora. O historii z czerwca 2013 nie wspomniał.

TAK UMIERAŁ IGOR STACHOWIAK

Adam W. nie uczestniczył w zatrzymywaniu Igora na wrocławskim Rynku. Według oficjalnej wersji przypadkiem – wraz ze swoim partnerem z patrolu – pojawił się na komisariacie. W tym samym czasie był tam już Igor przywieziony z Rynku. Adam W. zobaczył jak dwaj funkcjonariusze starają się obezwładnić Stachowiaka. Zeznawał potem, ze chłopak szarpał się i wyrywał. A on po prostu postanowił pomóc kolegom.

Poznał Igora? Chciał się zemścić? Ojciec zmarłego na komisariacie mężczyzny Maciej Stachowiak jest pewien, że taką ewentualność należy brać pod uwagę.

Szokujące zdjęcia z komisariatu. Tak umierał Igor Stachowiak [FILM]

Oto historia z 2013 roku.
Do zajścia doszło w nocy z 13 na 14 czerwca na stacji benzynowej BP przy ulicy Grabiszyńskiej. Igor dziwnie się zachowywał. Wszedł za ladę, tam gdzie są pracownicy, kasy i komputery. Nie chciał stamtąd wyjść. Pracownicy wezwali ochronę, a potem policję. Po szarpaninie trwającej jakiś czas Igor został obezwładniony i zaprowadzony do radiowozu.

Następnego dnia pojawił się w prokuraturze na Fabrycznej. „Policjanci wsadzili mnie do auta i pojechaliśmy w stronę komendy Grabiszyn. (…) ale się tam nie zatrzymaliśmy. Policjanci skręcili przy wiadukcie w lewą stronę, w stronę ogródków działkowych. Tam zatrzymali samochód. Ja siedziałem na tylnym siedzeniu. Policjant siedzący z przodu po stronie pasażera usiadł koło mnie i raził mnie prądem. Miał latarkę, w której był paralizator. Dotykał mnie nim w ręce, nogi, straszył mnie, że położy mi to na krocze.” Igor – dodajmy – był wówczas skuty kajdankami założonym na rękach z tyłu. Potem funkcjonariusze pojechali z nim do komisariatu. Na dyżurce zapytali dyżurnego, czy w pokoju są kamery. Wprowadzili go pokoju i zaczęli bić. Jeden bił książką w twarz a drugi kopał w tors. Tyle zawiadomienie.

U Igora stwierdzono dwadzieścia różnych obrażeń. Równocześnie – na podstawie zeznań policjantów – wszczęto sprawę przeciwko Igorowi o „naruszenie nietykalności” jednego z funkcjonariuszy. Miał go uderzyć łokciem w czasie szarpaniny na stacji.

Policjant Adam W. - przesłuchiwany w śledztwie – zaprzeczył, by po drodze na komisariat gdzieś się zatrzymywali. Jest pewien, że nie używany był paralizator w latarce. Zeznał, że nie ma takiego urządzenia „na stanie” ani nie posiada go prywatnie. Nikt też – jego zdaniem – Igora nie pobił już na komisariacie. Również drugi policjant zeznał, ze nie posiada paralizatora w latarce, ani w ogóle żadnego takiego urządzenia nie ma. Koniec końców prokuratura umorzyła oba postępowania. I przeciwko Igorowi o „naruszenie nietykalności”, i w sprawie rzekomego pobicia i rażenia prądem.

Wątek „prywatnego” paralizatora pojawia się też w śledztwie dotyczącym śmierci Igora Stachowiaka. Jeden ze świadków zajścia na komisariacie – zatrzymany mężczyzna – relacjonuje, że taką „latarkę” widział w rękach jednego z funkcjonariuszy. „Wyj... na niego całą baterię” - zrelacjonował jego słowa.
Ale prokuratura nigdy, nikomu nie zarzuciła w tej sprawie używania prywatnego paralizatora.

Wideo

Komentarze 337

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

t
tdre65erd

Nalezy tepic ta policyjna patologie.Odpowiednia kara dla tej czworki zwyroli byloby dozywocie!Nie chcemy takich w spoleczenstwie!

u
ugcfvutyf

Ty patologio milicyjna nie rozumiesz co to znaczy cywilizacja i cywilizowane miejsce.

g
godzina milicyjna

Lapowki,pobicia,wymuszenia zeznan,uklady,powiazania z mafia to norma na kazdym polski komisariacie.

c
co?

Nikt nie chroni lobuzow,to ty chronisz mordercow gosciu,ocknij sie w koncu.Myslisz ,ze tam nie ma korupcji,ukladow,powiazan z mafia?Naprawde jestes taki naiwny?

b
bzzzzz

Powinnas odpowiadac przed sadem za ten komentarz.

H
Hanys

A wodlug ciebie to nie zbrodniarze sa holota i patologia tylko Igor?Napisales ,ze popierasz znecanie sie i tortury(bez sadu).Popierasz zwijanie ludzi w bialy dzien i morderstwa?Popierasz zwyrodnienia i bestialstwo.Wiec teraz idz do prokuratury i powiedz-jestem zwyrolem i bydlakiem i popieram mordowanie ludzi.

c
co???

A skad ty niby wiesz ,ze byl dilerem?Co twoj wylekany mozdzek wlasnie wyprodukowal za bzdury?

z
z klasa

Koledzy mordercy(polska policja) wypuscili medialna informacje .ze "Igor to tylko cpun".Zrecznie wykorzystujac niechec wielu polakow do srodowisk patologicznych,mydli oczy spoleczenstwa i poprzez propagande i manipulacje chce przekonac do tego ,ze zbrodnia dokonana byla w slusznej sprawie.

D
Do nazisty

Nazista jestes.Ciebie pala,bo nie rozumiesz co to znaczy prawo i porzadek .Popierasz mordowanie ludzi,powinienes gnic w wiezieniu patologio,wasaty pijany budowlancu.

n
normalny

hehe fajne, ale co jeśli policjant stwierdzi, że ktoś normalny, kto normalnie płaci podatki- ja albo ty w jego oczach będę ,,patologią" to co- można kogoś zamordować paralizatorem?

G
Gość

Niektóre krytyczne komentarze kieruje do Prokuratury. Widać Patologii i hołoty ala Igor nie brakuje.

j
ja

Witam, po pierwsze jakiś % chłopczyków kreuje sobie w głowie w jakimś wieku doświadczając złęgo wychowania , złego traktowania ,bezsilności będąc słabym człowieczkiem w szkole , na podwórku itd, bo psychopata się nie rodzi ,psychopatę się tworzy, długo się kreuje żeby z człowieka stworzyć potworka , lub faktycznie ma wrodzoną nienawiść do obcych ludzi , w tym 2 obliczu bo w pierwszym udaje rozważnego człowieka któremu można zaufać dać odznakę aby mógł bronić społeczeństwa.
Testy przejścia do czynnej służy powinny mieć kolejny obowiązek jaki????????no właśnie taki że na końcu nauki i szkoleń powinni zostać rażeni paralizatorem który mają dostać na stan do służby , no przecież to nie zabija !!!!!!!!!!!! można razić bez końca człowieka nic mu nie będzie , ???!!!!!!!!!!!!chodzi o to by takie tępaki miały pojęcie doświadczając na własnym ciele jakie to uczucie, po za tym pokaż mi kogoś nad którym znęca się kilku policjantów , razi cię prądem i czy w którym momencie czujesz taki zagrożenie życia że zachowujesz się tak by się bronić, to tak samo jak byś siedział spokojnie o ktoś by cie klepał z tyłu po głowie nawet lekko, albo obojętnie w które miejsce by cie boleśnie szczypał po skurzę, no w mordę jeża każdy z nas by w końcu stracił cierpliwość , !!!!!! a ci pierdzielą jakieś głupoty bo był większy od policjanta ,bo był agresywny , bo iluś krotne rażenie prądem nic nie dawało to trzeba dalej razić nawet jak jest skuty , a pewnie jego ciało ,adrenalina , gotowało się w środku od tego znęcania się nad nim ?? jak to nazwać to nie wiem . czujesz zagrożenie zaczynasz działać , albo z bólu ukucniesz i nie masz się albo załączy się w tabie agresor , przez to co się dzieje w twoim ciele , to czy tak czy tak możesz umrzeć , a jak taki w mundurku nie wie jakie to uczycie tyle razy dostać prądem niech mają obowiązek być porażenie przed przystąpieniem do służby , przecież to tylko paralizator ,no wiadomo że strzelać do siebie nie mają bo to grozi śmiercią ,

to są pewnie tylko ułamki które udało się nagłośnić , skąd wiesz że nie ma tego więcej u nas skąd wiesz ilu spałowanych ludzi nie zgłasza tego nigdzie ???????????????????? za dużo filmów amerykańskich się na oglądałeś albo za dużo faktów wyciekło z USA O TYM JAK TAM TRAKTUJĄ LUDZI może dlatego że USA W pip większe od POLSKI ???? po prostu statystyki morderstwa przemyty

j
ja

Witam, po pierwsze jakiś % chłopczyków kreuje sobie w głowie w jakimś wieku doświadczając złęgo wychowania , złego traktowania ,bezsilności będąc słabym człowieczkiem w szkole , na podwórku itd, bo psychopata się nie rodzi ,psychopatę się tworzy, długo się kreuje żeby z człowieka stworzyć potworka , lub faktycznie ma wrodzoną nienawiść do obcych ludzi , w tym 2 obliczu bo w pierwszym udaje rozważnego człowieka któremu można zaufać dać odznakę aby mógł bronić społeczeństwa.
Testy przejścia do czynnej służy powinny mieć kolejny obowiązek jaki????????no właśnie taki że na końcu nauki i szkoleń powinni zostać rażeni paralizatorem który mają dostać na stan do służby , no przecież to nie zabija !!!!!!!!!!!! można razić bez końca człowieka nic mu nie będzie , ???!!!!!!!!!!!!chodzi o to by takie tępaki miały pojęcie doświadczając na własnym ciele jakie to uczucie, po za tym pokaż mi kogoś nad którym znęca się kilku policjantów , razi cię prądem i czy w którym momencie czujesz taki zagrożenie życia że zachowujesz się tak by się bronić, to tak samo jak byś siedział spokojnie o ktoś by cie klepał z tyłu po głowie nawet lekko, albo obojętnie w które miejsce by cie boleśnie szczypał po skurzę, no w mordę jeża każdy z nas by w końcu stracił cierpliwość , !!!!!! a ci pierdzielą jakieś głupoty bo był większy od policjanta ,bo był agresywny , bo iluś krotne rażenie prądem nic nie dawało to trzeba dalej razić nawet jak jest skuty , a pewnie jego ciało ,adrenalina , gotowało się w środku od tego znęcania się nad nim ?? jak to nazwać to nie wiem . czujesz zagrożenie zaczynasz działać , albo z bólu ukucniesz i nie masz się albo załączy się w tabie agresor , przez to co się dzieje w twoim ciele , to czy tak czy tak możesz umrzeć , a jak taki w mundurku nie wie jakie to uczycie tyle razy dostać prądem niech mają obowiązek być porażenie przed przystąpieniem do służby , przecież to tylko paralizator ,no wiadomo że strzelać do siebie nie mają bo to grozi śmiercią

j
ja

Witam, po pierwsze jakiś % chłopczyków kreuje sobie w głowie w jakimś wieku doświadczając złęgo wychowania , złego traktowania ,bezsilności będąc słabym człowieczkiem w szkole , na podwórku itd, bo psychopata się nie rodzi ,psychopatę się tworzy, długo się kreuje żeby z człowieka stworzyć potworka , lub faktycznie ma wrodzoną nienawiść do obcych ludzi , w tym 2 obliczu bo w pierwszym udaje rozważnego człowieka któremu można zaufać dać odznakę aby mógł bronić społeczeństwa.
Testy przejścia do czynnej służy powinny mieć kolejny obowiązek jaki????????no właśnie taki że na końcu nauki i szkoleń powinni zostać rażeni paralizatorem który mają dostać na stan do służby , no przecież to nie zabija !!!!!!!!!!!! można razić bez końca człowieka nic mu nie będzie , ???!!!!!!!!!!!!chodzi o to by takie tępaki miały pojęcie doświadczając na własnym ciele jakie to uczucie, po za tym pokaż mi kogoś nad którym znęca się kilku policjantów , razi cię prądem i czy w którym momencie czujesz taki zagrożenie życia że zachowujesz się tak by się bronić, to tak samo jak byś siedział spokojnie o ktoś by cie klepał z tyłu po głowie nawet lekko, albo obojętnie w które miejsce by cie boleśnie szczypał po skurzę, no w mordę jeża każdy z nas by w końcu stracił cierpliwość , !!!!!! a ci pierdzielą jakieś głupoty bo był większy od policjanta ,bo był agresywny , bo iluś krotne rażenie prądem nic nie dawało to trzeba dalej razić nawet jak jest skuty , a pewnie jego ciało ,adrenalina , gotowało się w środku od tego znęcania się nad nim ?? jak to nazwać to nie wiem . czujesz zagrożenie zaczynasz działać , albo z bólu ukucniesz i nie masz się albo załączy się w tabie agresor , przez to co się dzieje w twoim ciele , to czy tak czy tak możesz umrzeć , a jak taki w mundurku nie wie jakie to uczycie tyle razy dostać prądem niech mają obowiązek być porażenie przed przystąpieniem do służby , przecież to tylko paralizator ,no wiadomo że strzelać do siebie nie mają bo to grozi śmiercią

j
ja

Witam, po pierwsze jakiś % chłopczyków kreuje sobie w głowie w jakimś wieku doświadczając złęgo wychowania , złego traktowania ,bezsilności będąc słabym człowieczkiem w szkole , na podwórku itd, bo psychopata się nie rodzi ,psychopatę się tworzy, długo się kreuje żeby z człowieka stworzyć potworka , lub faktycznie ma wrodzoną nienawiść do obcych ludzi , w tym 2 obliczu bo w pierwszym udaje rozważnego człowieka któremu można zaufać dać odznakę aby mógł bronić społeczeństwa.
Testy przejścia do czynnej służy powinny mieć kolejny obowiązek jaki????????no właśnie taki że na końcu nauki i szkoleń powinni zostać rażeni paralizatorem który mają dostać na stan do służby , no przecież to nie zabija !!!!!!!!!!!! można razić bez końca człowieka nic mu nie będzie , ???!!!!!!!!!!!!chodzi o to by takie tępaki miały pojęcie doświadczając na własnym ciele jakie to uczucie, po za tym pokaż mi kogoś nad którym znęca się kilku policjantów , razi cię prądem i czy w którym momencie czujesz taki zagrożenie życia że zachowujesz się tak by się bronić, to tak samo jak byś siedział spokojnie o ktoś by cie klepał z tyłu po głowie nawet lekko, albo obojętnie w które miejsce by cie boleśnie szczypał po skurzę, no w mordę jeża każdy z nas by w końcu stracił cierpliwość , !!!!!! a ci pierdzielą jakieś głupoty bo był większy od policjanta ,bo był agresywny , bo iluś krotne rażenie prądem nic nie dawało to trzeba dalej razić nawet jak jest skuty , a pewnie jego ciało ,adrenalina , gotowało się w środku od tego znęcania się nad nim ?? jak to nazwać to nie wiem . czujesz zagrożenie zaczynasz działać , albo z bólu ukucniesz i nie masz się albo załączy się w tabie agresor , przez to co się dzieje w twoim ciele , to czy tak czy tak możesz umrzeć , a jak taki w mundurku nie wie jakie to uczycie tyle razy dostać prądem niech mają obowiązek być porażenie przed przystąpieniem do służby , przecież to tylko paralizator ,no wiadomo że strzelać do siebie nie mają bo to grozi śmiercią ,

to są pewnie tylko ułamki które udało się nagłośnić , skąd wiesz że nie ma tego więcej u nas skąd wiesz ilu spałowanych ludzi nie zgłasza tego nigdzie ???????????????????? za dużo filmów amerykańskich się na oglądałeś albo za dużo faktów wyciekło z USA O TYM JAK TAM TRAKTUJĄ LUDZI może dlatego że USA W pip większe od POLSKI ???? po prostu statystyki morderstwa przemyty

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3