18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Honorowy Obywatel Bogdan Zdrojewski: Wrocławiowi zawdzięczam wszystko (ZDJĘCIA)

MAG
Bogdan Zdrojewski, który w poniedziałek odebrał tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia, był bardzo wzruszony. -Dostaję go za miłość do Wrocławia i Wrocławiowi zawdzięczam wszystko: żonę, pracę i wykształcenie - mówił obecny minister kultury i dziedzictwa narodowego po otrzymaniu tytułu, dodając, że bardzo się z niego cieszy.

Wręczenie tytułu odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta w dniu święta Wrocławia. Przewodniczący wrocławskiej Rady Miejskiej Jacek Ossowski przedstawiając laureata podkreślił przede wszystkim zasługi Zdrojewskiego dla miasta w latach 1990-2001, kiedy to pełnił on funkcję prezydenta Wrocławia.

- Okres jego prezydentury to czas przemian i nadrabiania opóźnień cywilizacyjnych, inwestycji które zmieniły oblicze miasta i budowanie tożsamości wrocławian. (…) Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce zaczął się promować poza granicami kraju. W 1997 r. był organizatorem 46. Kongresu Eucharystycznego z udziałem papieża Jana Pawła II – mówił Ossowski.

– Czuję się, jakbym Nobla za miłość dostawał – przyznał minister kultury Bogdan Zdrojewski i dodał: – To miasto dało mi żonę, pracę i wykształcenie.

Z inicjatywą wyróżnienia byłego prezydenta Wrocławia wyszedł obecny prezydent Rafał Dutkiewicz, a także radni PO. Zdrojewski jest bowiem członkiem tej partii, która lokalnie jest w opozycji do Dutkiewicza. Dla niego nie miało to jednak znaczenia, bo obaj panowie przyjaźnią się od lat. Zdrojewski zresztą w poniedziałek łączył, a nie dzielił. W ratuszu pojawili się nie tylko politycy Platformy (m.in. europoseł Jacek Protasiewicz), ale także wrocławski poseł PiS Dawid Jackiewicz razem z radnymi tej partii. Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy oni byli za przyznaniem ministrowi tego prestiżowego tytułu.

A Zdrojewski otrzymał go za 11 lat swojej prezydentury.
– Także za to, że z szarości wydobył wrocławski Rynek, który stał się symbolem wielkomiejskiego Wrocławia – zaznaczał urzędujący prezydent. A mieszkańcy Wrocławia ze Zdrojewskim kojarzą "Zdrój", czyli fontannę w rynku. Minister swojej decyzji nie żałuje i koncepcji na nią by dzisiaj nie zmienił. Jego zdaniem "Zdrój" jest dowodem na to, że Wrocław nikogo nie naśladuje i wprowadził na zabytkowy rynek element współczesności. – Bez tej fontanny byłoby tu bardzo smutno – przyznaje Anna Piasecka, która często spaceruje w okolicach "Zdroju". – Wrósł już w krajobraz miasta.

Sam Bogdan Zdrojewski mówi, że te 11 lat prezydentury do łatwych nie należało. – Moja żona Basia to wytrzymała i była najlepszym recenzentem mojej pracy. Rozumie to teraz tylko Rafał Dutkiewicz.

W starym ratuszu przyznano tymczasem Nagrody Wrocławia. Te otrzymali: arcybiskup senior archidiecezji wrocławskiej Marian Gołębiewski m.in. za to, że w okresie sprawowania swojej funkcji (czyli od 2004 r.) odnowił i przywrócił świetność dawnym zabytkom sakralnym Wrocławia. Anna Hannowa – teatrolog, dziennikarka, nauczyciel akademicki, organizator życia kulturalnego Wrocławia. Mieczysław Łopatka – koszykarz i trener, czterokrotny olimpijczyk, multimedalista mistrzostw Polski i Europy, król strzelców, Janusz Sybis – piłkarz, reprezentant Polski, wychowanek WKS Śląsk Wrocław, z którym zdobył mistrzostwo kraju w 1977 r., Puchar Polski (1976 r.), wicemistrzostwo (1978 i 1982 r.) i brązowy medal (1975 i 1980 r.). Teatr Arka – założony w 1993 r. jest jedynym zawodowym teatrem integracyjnym w kraju i jednym z nielicznych w Europie.

Nagrodę Prezydenta Wrocławia otrzymali: Waldemar Krzystek – reżyser, scenarzysta filmowy i teatralny. Aleksander Mazur – kompozytor, założyciel i dyrygent istniejącego od 1993 r.

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 27

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

f
fredr

Panie prezydencie!!! Kiedy pan beatyfikuje Baumana?

z
z boku i przy okazji

Jawny antysemityzm bijący komentarzy skojarzył mi się z prowadzoną w mediach burzliwą dyskusją na temat obrazu Polaka pokazanego w niemieckim serialu "Nasze matki, nasi ojcowie".
Dziwią mnie pretensje skierowane do twórców obrazu, bo skoro teraz w czasach pokoju niemal masowo okazujemy bezinteresowną niechęć i nienawiść do Żydów, to dlaczego taka postawa miałaby się nie zdarzyć w czasach wojennych, gdy ze zrozumiałych powodów emocje sięgały zenitu.

1212

Nie czas, nie czas...na razie tylko pomnik może- tyle jest do zrobienia...

b
breslauer55

To kłamstwo. W Polsce Żydzi rządzą obywatelami z których 60 % ma wygląd semicki.
I zachowanie też.

i
i i

Ludzie czekają i się denerwują.

D
Dutkiewicz

Jest czerwony??

w
wdzięczny

Panie Bogusiu, serdecznie dziękujemy za wszystko. Wyprowadził Pan nasze miasto na salony, odnowił, rozsławił. Teraz jest już znacznie gorzej, władza nie daje sobie za dobrze rady z rządzeniem, w mieście brud, dziury, autobusy jeźdzą coraz rzadziej. W mieście coraz więcej wieśmaków sprowadzonych gebelsowską polityką teraźniejszej władzy, najechali to ludzie nie znający kultury i zasad obowiązujących wśród ludzi, wielu z nich z puszczy: NO, EBE, KZL, DZA, WR to tylko niektore z tablic rejestracyjnych przybyszy z wiosek kótrzy demolują nasze miasto i utrudniają nam, wrocławianom życie...Niech Pan wóci z zrobi z tym porządek!!!

k
kam

Czy ten pan wytłumaczył się już ze złodziejskiej dotacji przyznanej Wrocławiowi przed finałem konkursu ESK 2016???

b
było

towarzystwo wzajemnej adoracji, czyli dwa żydy!! koszernie było!!

J
Jarek

Były ...klapa, rąsia, buźka, goździk ... Bufonada dalej się przelewa w magistracie koleś kolesiowi .... i tak wkoło !! Rząd się wyżywi a Naród zdycha z głodu i bez pracy !!!!

P
Polski Obywatel

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bogdan Zdrojewski

Czwarte wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

Panie “Ministrze”
Ustawa Prawo Prasowe, oraz Ustawa o dostępie do informacji publicznych obliguje Pana do niezwłocznego udzielenia odpowiedzi na temat podejmowanych przez Pana decyzji.

22 lutego 2013 roku zadałem Panu bardzo proste pytanie:
Wniosłem o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji.

Pytanie proste i nie powinno stwarzać problemów dla Ministra i całego sztabu ekspertów.
Chyba, że dokonało się przestępstwa – bo wtedy każde słowo podejrzanego może być użyte przeciwko niemu.

Minęło ponad trzy miesiące i Pan milczy.
Łamie Pan tym samym obowiązujące Prawo, które obliguje Pana do udzielenia niezwłocznej odpowiedzi – bądź w razie odmowy – w ciągu dwóch dni uzasadnienia jej odmowy.

Gdybym ja był na Pana miejscu – to w 15 minut zreferowałbym sekretarce odpowiedź. Ale w pierwszym rzędzie nie dopuścił do takiej obelgi wobec Polaków – jakiej Pan dokonał.

Dla Pana jednak 94 dni to za mało czasu by ponieść moralną odpowiedzialność za haniebną prowokację awanturników z bandy nazywanej “Krytyką Polityczną”, którzy plując Polakom w twarz – na kilka dni przed pierwszą rocznicą katastrofy w Smoleńsku – w samym środku Warszawy zorganizowali zbiorowisko służące poniżeniu Narodu Polskiego.
W Pana imieniu i za Pana zgodą zrealizowano film – którego celem było przedstawienie Polaków jako “faszystów” – co potwierdzili pracownicy rzekomo “Narodowej Galerii Sztuki “Zachęta””.

Od wielu lat walczy Pan z rzeczywistą polską kulturą – wprowadzając w jej miejsce różnorakie patologie opisywane przymiotnikami, lub przyrostkami.

Dnia 9 maja br otrzymałem anonim z Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przedstawiający mi tryb postępowań, które doprowadziły do wysłania Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, a potem firmowania jej prowokacji – szyldem polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zauważę fakt, że w informacji tej podano kłamstwo – jakoby “Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił publiczny konkurs na wyłonienie projektu prezentacji w pawilonie polskim w Wenecji”. Nigdy nie widziałem żadnych ogłoszeń dotyczących konkursu na wyłonienie reprezentacji Polski na na 54. Biennale Sztuki w Wenecji , a przeprowadzona ostatnio kwerenda nie doprowadziła do żadnych innych informacji – jak tylko ogłoszenia w sprawie następnego Biennale w Wenecji.

Ale najistotniejsze jest to, że osoba udzielająca mi odpowiedzi ma problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego.
Nie prosiłem o podanie trybu wyłonienia Yael Bartana – jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji, ale uzasadnienia: dlaczego syjonistyczną prowokację – obrażająca Naród Polski – mianował Pan symbolem “polskiej kultury”?!!!

Pozwolę sobie zauważyć, że dostatecznie znam historię Żydów – by nie dać się nabrać na pokrętną interpretację treści tej prymitywnej agitki.
Syjonizm jest pierwszą i jedyną funkcjonującą do tej pory ideologią nazistowską!
Fakt, że za syjonistów uważała siebie również niewielka grupa romantyków nie zmienia sprawy, że w prowokacjach i zbrodniach przeciwko ludzkości syjonizm stoi w jednym szeregu z nazizmem – z którym przez lata współpracował!

Skoro Yael Bartana chciała pokazać mary i koszmary syjonizmu – to powinna przedstawić wycieczki Izraelczyków urządzających sobie szabasowe pikniki z widokiem na mordowanych
Palestyńczyków. I dokonać tego pod szyldem Izraela!
Taki przekaz jest bardzo bliski psychopatom z kręgu “Krytyki Politycznej”, których mianował Pan “jury” promujące tą kobietę.

c
czreśniak49

A kiedy rozliczy sie Pan z VATu. Przypominam przez Zdrojewskiego Wrocław jako jedyny w Polsce nie płacił VATu. Konsekwencja: Urząd Skarbowy zmusił do zapłaty zaległego VAT + zapłaty bardzo wysokich (wtedy) odsetek od zaległości skarbowych + 30% karnej opłaty (w tamtych czasach obowiązywała).
Aby się rozliczyć z tych kar Wrocław musiał przekazać Skarbowi Państwa jedną z kamienic w w Rynku.
Od tego się zaczęło, jedynym tłumaczeniem Zdrojewskiego było: "Chciałem dobrze" I proszę nie bronić Zdrojewskiego, że przepisy VAT były wtedy skomplikowane, to tylko pogrążą Zdrojewskiego. Jeżeli były skomplikowane to jakim cudem absolwent technikum kolejowego i historyk po Uniwersytecie wlazł w to bagno nie mając żadnego merytorycznego przygotowania.

W każdym najmniejszym biurze rachunkowym powiedzieliby jak zrobić: Masz wątpliwości złóż deklarację jakiej oczekuje US i zapłać (akurat Wrocław nie miał problemów z pieniędzmi) następnego dnia złóż deklaracje korygującą według swego uznania. US ją odrzuci to odwołaj się do Izby Skarbowej, a później na drogę sądową do NSA.
Jak w końcu wygrasz to zwrócą nadpłacony podatek z odsetkami.
Jak przegrasz to jedyny koszt to obsługa prawna (w przypadku Wrocławia nic by to nie kosztowało, bo sprawę prowadziliby prawnicy Urzedu Wrocławia w ramach etatowej pracy).

Od tego przypadku Zdrojewskiego przy każdej wpadce wystarczy powiedziec: "Ale chciałem dobrze" aby uniknąć wszelkiej odpowiedzialności i kary. Tak własnie Zdrojewski obronił się w Sądzie Rejonowym w Rawiczu.

P
Polski Obywatel

Karierowicz Dutkiewicz tworzy i jego KLIKA w Ratuszu tworzy MITY i pseudo zasłużonych Wrocławia !

Zdrojewski był prezydentem Wrocławia w latach 1990 - 2001, a kataklizm POWODZI nawiedził Wrocław w 1997 roku o którym ostrzegali Zdrojewskiego, jak został prezydentem aby WCZEŚNIEJ zadbał o właściwe utrzymanie wałów, śluz ... itp na terenie Wrocławia, a wtedy ta POWÓDZ by ominęłaby miasto, lub miała MNIEJSZY zakres.

O odbywających się na terenach wałów motokrosach rozwalających wały ochronne przed powodzią Dutkiewicz i jego rodzina, kumple już nie pamiętają i nowa powódz teraz Wrocław zupełnie ZATOPI !

NIBY we Wrocławiu nie ma partyjniactwa, ale jest WIELKIE kumoterstwo rodzinno-kolesiowskie zorganizowane przez Dutkiewicza.

Stanowiska w Ratuszu obsadza po ZNAJOMOSCI, bez konkursu, a efekty widać na każdym kroku.
Ratusz to jedna RODZINA żydo-postkomunistów i ich potomków jak urząd żyda stalinowca Władysława Bieruta.

Dlatego NIE udał się półmaraton we Wrocławiu pare dni temu. Czyżby to preludium przed igrzyskami sportów nieolimpijskich?

Zdrojewski, przedkładam PONOWNE wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji w zeszłym roku.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W trybie Prawa Prasowego ponownie wzywam do podania informacji publicznej

Jako Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponosi Pan pełną odpowiedzialność za działania swoich podwładnych.

W roku 2011 Dyrekcja Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta" odrzuciła prace wszystkich polskich artystów i jako reprezentantkę Państwa Polskiego wybrała na 54. Biennale Sztuki w Wenecji - Izraelkę Yael Bartana.

Pomijając fakt, że kobieta ta nie posiada najbardziej elementarnych kwalifikacji w dziedzinie sztuki - podobnie jak Dyrekcja "Zachęty", to mój bunt wywołuje treść prowokacji dokonanej w imieniu
polskiej kultury w Wenecji.

Skandalicznym jest, że propagująca rewizjonizm polityczny Izraelka przedstawiła Polaków jako dzicz wśród której trzeba stawiać obwarowane kibuce z wieżami wartowniczymi.

W tej prezentacji była cała masa podprogowego przekazu, który od wielu lat służy sianiu ANTYPOLONIZMU w Świecie, który Pan wspiera.

Decyzja o wysłaniu Yael Bartana do Wenecji jest przestępstwem przeciwko Narodowi Polskiemu - za które Pan ponosi pełną odpowiedzialność.
Ale decyzja taka była elementem antypolskiej prowokacji - jakie dokonuje Pan i podlegli Panu pracownicy każdego dnia.

W czasie - gdy miliony Polaków zmuszonych jest opuścić swoje domy, by po całej Europie tułać się za chlebem - Pan WZYWA i ZAPRSZA do przyjazdu do Polski trzech MILONÓW Żydów, można porównać tylko do stalinowskich metod niszczenia narodów.

Z moralnego punktu widzenia jest to chamstwo niewyobrażalnego kalibru. Chamstwo - realizowane przez osobę mianującą się "Ministrem Kultury".

Ponieważ treść tego pisma zostanie upubliczniona to podam informacje, które Panu są doskonale znane.

h
honorowy

zdrojeski bogdanie
kiedy wytłumaczyś się ,gdzie kostka granitowa z wrocławskich ulic ?

h
hahah

wszystkie łapówy...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3