MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ekologiczna akcja Gazety Wrocławskiej w Auchan Bielany. Rozdawaliśmy sadzonki za surowce wtórne. Poznaj szczegóły!

Jarosław Jakubczak
Jarosław Jakubczak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
"Drzewko za surowce wtórne", to znana i lubiana akcja organizowana od wielu lat przez Gazetę Wrocławską i partnerów. Podczas dzisiejszej edycji, chętnych wrocławian, którzy przyszli wraz z elektrośmieciami do galerii Auchan w Bielanach Wrocławskich, nie brakowało. W zamian za surowce wtórne, nasi Czytelnicy otrzymywali sadzonki drzewek i roślin balkonowych. Zobaczcie zdjęcia.

W zamian za zużyty sprzęt AGD i RTV, rozdawaliśmy sadzonki. Chętnych na drzewka i krzewy nie brakowało. Naszą akcję "Drzewko za surowce wtórne", wspierali wrażliwi ekologicznie partnerzy.

______________________________

Partner Główny:

____________________

Partner Wspierający:

______________________________

Do akcji mógł przyłączyć się każdy, komu zależy na dbaniu o czystsze środowisko naturalne.

- Jako centrum handlowe zwracające uwagę na ekologię i społeczność lokalną, z radością wspieramy akcję promującą recykling i zrównoważony rozwój. Podczas tej akcji, za każdy przyniesiony do naszego punktu zbiórki przedmiot, oferujemy drzewko - symboliczny gest podkreślający nasze zaangażowanie w ochronę przyrody. Przyłączając się do "Drzewka za surowce", nie tylko wspierasz ekologię, ale także przypominasz sobie, jak istotne jest dbanie o nasze otoczenie. Dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich naszych klientów, do włączania się w podobne inicjatywy - mówi Martyna Raczkowska z Centrum Handlowego Auchan w Bielanach Wrocławskich.

Wrocławianie i okoliczni mieszkańcy przynieśli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także baterie, ładowarki i tonery. W zamian otrzymali sadzonki drzew. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalny kącik, gdzie dzieci mogły wykazać się artystycznie.

"Drzewko za surowce wtórne" zorganizowane zostało wspólnie z Lasami Państwowymi, dzięki wsparciu Nadleśnictwa Legnica, które dostarczyło sadzonki drzew, min. świerki i sosny. Ale były też bukszpany, lawenda, pelargonie, begonie i werbeny do ekspozycji na balkonach i tarasach.

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja "Świadomi Klimatu", która powstała z troski o przyszłość naszej planety oraz zdrowie ludzi. Misją fundacji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz zapobieganie tzw. niskiej emisji, poprzez wsparcie działań na rzecz zmian gospodarczych, cywilizacyjnych i kulturowych. Fundacja aktywnie edukuje i organizuje wiele akcji, paneli dyskusyjnych i kampanii edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska. Angażuje się też w pomoc osobom prywatnym w uzyskaniu dofinansowania na energooszczędne rozwiązania grzewcze.

- Każdy z nas może przyłączyć się do walki o środowisko. Od codziennych decyzji zależy to, jakim powietrzem oddychamy i jak wygląda nasze otoczenie. Jesteśmy przekonani, że edukacja jest kluczem do zmiany, dlatego aktywnie angażujemy się w podnoszenie świadomości ekologicznej. "Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie" - to jedna z naszych myśli przewodnich. Każdy z nas może przyłączyć się do walki o środowisko. Od codziennych decyzji zależy to, jakim powietrzem oddychamy i jak wygląda nasze otoczenie. Jesteśmy przekonani, że edukacja jest kluczem do zmiany, dlatego też aktywnie angażujemy się w podnoszenie świadomości ekologicznej – mówi Dorota Winiarska, prezes fundacji "Świadomi Klimatu".

Elektrośmieci to odpady innej kategorii. Dzięki takiej akcji ekologicznej, razem z Wami jesteśmy w stanie zmniejszyć zanieczyszczenie naszej planety. Elektrośmieci są bardzo niebezpiecznymi odpadami, zawierają dużo szkodliwych substancji, które wpływają na zdrowie ludzi i zwierząt ale również zanieczyszczają środowisko naturalne. Elektrośmieci zbierze i zutylizuje profesjonalna firma MB Recykling - partner naszej akcji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska