MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozdawaliśmy drzewka i kwiaty za elektrośmieci. Ekologiczna akcja Gazety Wrocławskiej w Galerii Dominikańskiej

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
(27.04.2024) Ekologiczna akcja Gazety Wrocławskiej w Galerii Dominikańskiej. W zamian za zużyty sprzęt AGD i RTV, rozdawaliśmy sadzonki.
(27.04.2024) Ekologiczna akcja Gazety Wrocławskiej w Galerii Dominikańskiej. W zamian za zużyty sprzęt AGD i RTV, rozdawaliśmy sadzonki. Konrad Bałajewicz / Polska Press
W Galerii Dominikańskiej odbyła się kolejna edycja akcji "Drzewko za surowce wtórne", organizowana od wielu lat przez Gazetę Wrocławską i partnerów. Mieszkańcy Wrocławia tłumnie wrzucali do pojemników elektrośmieci, w zamian otrzymując drzewka i kwiaty. Przy okazji mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Zobaczcie zdjęcia!

Wrocławianie i wrocławianki chętnie wrzucali do podstawionych pojemników zużyty sprzęt elektroniczny, jak baterie, ekspresy do kawy, monitory, telefony komórkowe, stare telefony stacjonarne, faxy, tonery, drukarki, ładowarki, listwy zasilające i inne elektroodpady. W zamian za ekologiczną postawę, rozdawaliśmy sadzonki drzewek: świerku i lipy oraz kwiatów: goździków, surfinii, dzwoneczków i petunii.

W akcji wspomagali nas wrażliwi ekologicznie partnerzy: Galeria Dominikańska, Chemeko System, Fundacja Świadomi Klimatu i Centrum Ratownictwa. Zainteresowanie "Drzewkiem za surowce wtórne" było ogromne.

______________________________

Partner Główny:

____________________

Partner wspierający:

______________________________

- Jeszcze przed startem wydarzenia zapełniony został duży pojemnik na elektrośmieci. Cieszy nas, że mieszkańcy tak licznie chcą uczestniczyć w ekologicznych akcjach. Jako Galeria Dominikańska chcemy wspierać inicjatywy eko, pomagając mieszkańcom, jak i naszym klientom, aby przy okazji robienia zakupów, mogli zrobić coś dobrego dla siebie i planety – mówi Anna Maksymiuk-Szymańska, ambasadorka Galerii Dominikańskiej.

Zaraz obok naszego ekologicznego stanowiska, zainteresowani mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Zajęcia z resuscytacji i udrażniania dróg oddechowych były przeprowadzane na fantomach. Oprócz nauki podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych, można było zapoznać się także z działaniem zautomatyzowanego defibrylatora.

- Od 20 lat przeprowadzamy szkolenia z szeroko pojętej medycyny ratunkowej. Ratownicy dobrze wiedzą, że system nie będzie działał, jeśli nie będzie osób udzielających pierwszej pomocy. Jeżeli ludzie z zewnątrz, będący na miejscu zdarzenia, nie zareagują, wezwana przez nich karetka może przyjechać już zbyt późno. Dlatego tak ważne jest, aby każdy umiał przeprowadzić pierwszą pomoc. Można "kupić" nią trochę minut. Wystarczająco dużo, aby ratownicy zdążyli dotrzeć na czas. Ratowanie życia jest proste, nie wymaga to specjalistycznych umiejętności – tłumaczy Małgorzata Kutycka, kierownik regionalny Centrum Ratownictwa.

To już ostatnia edycja akcji "Drzewko za surowce wtórne" tej wiosny. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za tak liczne przybycie! Wracamy do Was jesienią, kiedy znowu będziecie mogli wymienić swoje elektrośmieci na sadzonki pięknych drzewek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska