Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]

Jarosław Jakubczak
Sprawdzamy na bieżąco, jak wygląda sytuacja na drogach we Wrocławiu, ile pługów jeździ po mieście, jak jeździ się po drogach podmiejskich. Czekamy też na Wasze sygnały, piszcie na: [email protected]

AKTUALIZACJA

NIEDZIELA, 17 STYCZNIA

GODZ. 20
Śnieg we Wrocławiu nie pada i większość pługów znajduje się w bazach, w stanie gotowości. Obniża się za to temperatura. O godzinie 20 termometry pokazują -12 stopni Celsjusza. W nocy temperatura może spaść do -16 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet do -20 st. C.

Większość głównych ulic w mieście jest odśnieżona. Mimo to, mogą występować oblodzenia, więc kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Służby miejskie na bieżąco monitorują śliskość nawierzchni. Pod numerem telefonu: 71-376-00-22 dyżuruje dyspozytor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, do którego można zgłaszać niebezpieczne miejsca na drogach we Wrocławiu.

GODZ. 17
Większość pługów oczekuje w bazach. Na wrocławskich ulicach jest ich w tej chwili tylko 6, większość pracuje na chodnikach. Spotkać je można na ulicach: Kwiatkowskiego, Grabiszyńskiej, Zachodniej, Żmigrodzkiej/Wołowskiej, Krzyckiej i w parku Słowackiego.

GODZ. 15

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]

Kolejny wypadek we Wrocławiu. Na ul. Wyszyńskiego na jezdni od mostu Pokoju w kierunku placu Społecznego zderzyły się 3 samochody: dwa osobowe i karetka pogotowia. Piszemy o tym tutaj:

GODZ. 14.30
Wypadek z udziałem czterech samochodów miał miejsce na 11. kilometrze Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na jezdni w stronę Warszawy, między węzłami Zachód i Lotnisko.

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]

Więcej o tym wypadku przeczytacie tutaj:

GODZ. 13
Większość pługów, która pracowała dziś w nocy i rano zjechała już do bazy. Główne ulice we Wrocławiu zostały w większości odśnieżone, a nawierzchnia jest czarna. Warunki do jazdy są dobre. Kilka pługów posypujących drogi pracuje nadal m.in. na ul.:
Stalowej, Wołowskiej i Krzyckiej. Mniejsze maszyny odśnieżają chodniki m.in. na ul. Dębickiego, pl. Grunwaldzkim, Awicenny, Mokronoskiej, Tynieckiej, Jęczmiennej i Pilczyckiej.

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]

Gorzej jest na bocznych drogach we Wrocławiu i na drogach podmiejskich. Tam w wielu miejscach zalega warstwa śniegu i lodu. Przypominamy właścicielom posesji o obowiązku odśnieżania. Za nieodśnieżone chodniki przed domami, grozi mandat!

GODZ. 11
Temperatura we Wrocławiu i okolicach spadła do -10 stopni Celsjusza. Na podmiejskich drogach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Na jezdniach zalega warstwa lodu i śniegu. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:

GODZ. 8.00
Po godzinie 8 większość pługów nadal odśnieża i posypuje drogi w mieście. Spotkać je można m.in. na następujących ulicach: Krzycka, Modlińska, Awicenny, Rakietowa, Graniczna, Żernicka, Strzegomska, Klecińska, Na Ostatnim Groszu, Bystrzycka, Kwiska, Kosmonautów, Szczecińska, Lotnicza, Śląska, Starogroblowa, Osobowicka, Bałtycka, Poświęcka, Sułowska, Kromera, Kowalska, Gorlicka, Szewczenki, Okulickiego, Różyckiego, pl. Grunwaldzki, Barlickiego, Drobnera, Grodzka, Łowiecka, Dmowskiego, Teatralna, Świdnicka, Powstańców Śląskich, Racławicka, Francuska, Międzyrzecka, Kiełczowska.

GODZ. 5.00
W nocy z soboty na niedzielę ekipy odpowiedzialne za odśnieżanie miasta inaczej niż poprzedniej nocy, zmobilizowały prawie wszystkie swoje siły. Pługi, oprócz dróg głównych, jeżdżą też drogami osiedlowymi. O godzinie 5 nad ranem w całym mieście pracuje około 50 pługów, a kolejne są w gotowości.

Drogi są odśnieżane również na obrzeżach miasta. Pługi pracują min. na: Swojczycach, Sępolnie, Bartoszowicach, Psim Polu, Pawłowicach, Karłowicach, Różance, Widawie, Maślicach, Żernikach, Muchoborze, Oporowie, Klecinie, a także w dzielnicach położonych bliżej centrum i w samym centrum Wrocławia.

W jakiej kolejności i według jakiego kryterium są odśnieżane drogi?

Sytuacja jest monitorowana na bieżąco przez całą dobę. Priorytetem są główne ulice. Pługi jeżdżą też po mniejszych drogach, jeśli są to znaczące drogi w układzie komunikacyjnym dzielnicy - zapewniają służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg.

Jak wyglądają drogi w Waszych okolicach? Czekamy na sygnały i zdjęcia: [email protected]

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Paweł Relikowski

***

SOBOTA, 16 STYCZNIA

GODZ. 21
Jak informują nas kierowcy z okolic miejscowości Łozina w gminie Długołęka, coraz trudniejsza sytuacja panuje na lokalnych drogach pod Wrocławiem. Intensywnie pada śnieg. Dodatkowo, wieje coraz mocniejszy wiatr. Śnieg z pól zasypuje drogi.

Warstwa śniegu na jezdni ma około 5-7 cm grubości. Jeśli nie przejedzie tędy pług, rano cześć dróg może być zupełnie nieprzejezdnych - poinformował nas przed chwilą jeden z kierowców jadących z Wrocławia do Łoziny.

Podobna sytuacja jest na wielu mniej uczęszczanych drogach w okolicach Wrocławia. Uważajcie!

GODZ. 20.20

Około godz. 20 na placu Bema we Wrocławiu wykoleił się tramwaj. Pierwszy wagon składu pojechał w prawo, a drugi w lewo. Do czasu usunięcia wykolejonych wagonów, tramwaje linii 9 i 17 jeżdżą objazdem przez most Pokoju i ul. Wyszyńskiego.

Wykoleił się tramwaj na pl. Bema. Pierwszy wagon skręcił w p...

GODZ. 18.30
We Wrocławiu jest biało i ślisko. Nie wszystkie główne ulice są czarne. Pługi nie nadążają z odgarnianiem śniegu. Sporo pracujących pojazdów spotkaliśmy min. w okolicach placu Jana Pawła II. Śnieg był tam zgarniamy na bok, a jezdnie posypywane. Szczególną ostrożność radzimy zachować na wrocławskich mostach, a także na nawierzchniach z kostki brukowej. Tam momentami może być naprawdę niebezpiecznie.

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Jarosław Jakubczak

Jak jeździ się po mieście w sobotni wieczór?
Zobacz zdjęcia, klikając w przycisk poniżej.

GODZ. 16.50
Na drogach pod Wrocławiem warunki drogowe są trudniejsze niż w samym mieście. Na drogach ekspresowych: S8, S5 i autostradzie A4 pługi kursują regularnie, ale na drogach krajowych i lokalnych robi się bardzo niebezpiecznie. Śniegu na jezdniach jest coraz więcej m.in. na starej "piątce" z Wrocławia do Trzebnicy.

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Jarosław Jakubczak

GODZ. 16.20
Opady śniegu nie ustępują, ulice, nawet te główne, pokrył znowu biały puch. Temperatura jest ujemna i robi się naprawdę ślisko. Na ulice ponownie wyjechały pługi do odśnieżania i posypywania jezdni. Pracują między innymi na ulicach: Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Piaskowa, Kościuszki, Zachodnia, Powstańców Śląskich, Ślężna Armii Krajowej, Wyścigowa Grabiszyńska, Kwiatkowskiego/Zabrodzka. W wielu miejscach nadal pracują również mniejsze maszyny do odśnieżania chodników.

GODZ. 15.55
Większość pługów stoi z gotowości do podjęcia pracy. W tej chwili odśnieżane są następujące ulice: Karkonoska, Krzycka, Gajowicka, Grabiszyńska, Świdnicka, Oławska, Ślężna i Graniczna.

GODZ. 15
Na ulicach Wrocławia jest spokojnie. Pługi obecnie spotkamy na ulicach m.in.: Grabiszyńskiej, Powstańców Śląskich, Gajowickiej, Ślężnej, Borowskiej, Piłsudskiego, Hubskiej i Armii Krajowej. Na bieżąco oczyszczane są chodniki. W tej chwili wzdłuż ul. Grabiszyńskiej.

GODZ. 14.40
Oblężenie od rana przeżywają wrocławskie górki. Wrocławianie ruszyli na sanki!

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Paweł Relikowski

Więcej zdjęć obejrzycie tutaj:

GODZ. 14.20
Na drogach pod Wrocławiem panują trudne warunki drogowe, sypie śnieg i jest ślisko. Tuż przed godz. 14 doszło do karambolu na drodze krajowej nr 15 z Trzebnicy do Milicza. Zderzyły się tam 4 samochody osobowe i jeden ciężarowy. Trzy osoby zostały ranne, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Droga jest całkowicie zablokowana. Więcej piszemy o tym tutaj:

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Jarosław Jakubczak

GODZ. 13
Nad miastem prószy śnieg, a temperatura wynosi obecnie -2 stopnie Celsjusza. Większość pługów do odśnieżania jezdni stoi w bazach. Przed godziną 13 jeden pług jeździł po ulicy Krzyckiej.

Nadal pełną parą pracują pługi odśnieżające chodniki. Są w tej chwili m.in. na: Żmigrodzkiej, Wyszyńskiego/Jedności Narodowej, Nowowiejskiej/Jedności Narodowej, w okolicach parku Staromiejskiego, Grabiszyńskiej/Jęczmiennej, Robotniczej/pl. Orląt Lwowskich, Francuskiej, Racławickiej i Nowaka Jeziorańskiego.

GODZ. 12
W centrum Wrocławia i w zachodnich częściach miasta zaczął prószyć śnieg. Nawierzchnia na głównych drogach jest jednak czarna, a warunki do jazdy niezłe.

GODZ. 11
Na ulice Wrocławia wyjechały dodatkowe pługi. Jeżdżą m.in. na ulicach: Opatowickiej, Krzyckiej, Wesołej/ Łódzkiej, Grabiszyńskiej i Brodzkiej. Pługi odśnieżające chodniki pracują w tej chwili na: Litewskiej, Bałtyckiej/Żmigrodzkiej, Lotniczej/Na Ostatnim Groszu, Rogowskiej, Kwiatkowskiego, Robotniczej/placu Orląt Lwowskich, moście Pokoju, w okolicach parku Słowackiego, Grabiszyńskiej przy cmentarzu i Średzkiej.

Temperatura wiąż jest ujemna. W tej chwili odśnieżane są głównie chodniki. Nawierzchnia na większych ulicach została odśnieżona, jej stan sprawdzany jest na bieżąco i w razie potrzeby - posypywany. Na mniejszych drogach osiedlowych jest bardzo ślisko. Tam pługi nie jeżdżą wcale.

GODZ. 9
Śnieg we Wrocławiu nie pada. Nadal utrzymuje się jednak ujemna temperatura, co sprawia, że zmrożona warstwa błota na jezdni może być bardzo śliska. Na ulicach Wrocławia jest mało pługów odśnieżających drogi. Mniejsze maszyny pracują głównie na chodnikach. W tej chwili można je spotkać przy ulicach: Milenijnej/ Popowickiej, Legnickiej/Rysiej, Legnickiej przy TGG, Grabiszyńskiej/ Zaporoskiej, Grabiszyńskiej/Klecinskiej, Kwiatkowskiego, w okolicach parku Słowackiego i w Rynku.
Pługi odśnieżające jezdnie pracują na ulicach: Ołtaszyńskiej i Krzyckiej.

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Paweł Relikowski

GODZ. 7

Do odśnieżania ruszyły kolejne pługi, również te oczyszczające chodniki.

Pługi jeżdżą m.in. na ulicach: Legnickiej, Krupniczej, Grabiszyńskiej, Klecinskiej, Solskiego, Krzyckiej, Rogowskiej, Na Ostatnim Groszu i pl. Społecznym.

Pługi na chodnikach można spotkać na: Milenijnej, Wyszyńskiego, pl. Nowy Targ, Grabowej, Rozbrat, pl. Legionów, Kwiatkowskiego, mostach Warszawskich, Piaskowej i Dmowskiego.

Przypomnijmy, zimowym oczyszczaniem objętych jest 1133 km dróg, w tym:
– drogi krajowe nr 5 i nr 94,
– drogi wojewódzkie,
drogi powiatowe,
– drogi gminne, po których prowadzona jest komunikacja zbiorowa i o znaczącej roli komunikacyjnej na obszarze dzielnicy lub osiedla, a także stanowiące dojazd do ważnych obiektów użyteczności publicznej.

Do posypywania jezdni służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie używają: chlorku sodu (4.497 Mg), chlorku wapnia (77 Mg), chlorku magnezu (22 Mg) i kruszywa (622 Mg)

Zima w mieście. Raport z dróg we Wrocławiu i okolicy na żywo [17.01.2021]
Paweł Relikowski

GODZ. 3

Z 51 dostępnych we Wrocławiu pługów do odśnieżania jezdni i 24 mniejszych pługów do odśnieżania chodników, dziś w nocy jeździło ich 8. Pojazdy te pracowały na następujących ulicach: Kłokoczycka, Krzywoustego, Jedności Narodowej (mosty Warszawskie), Wyszyńskiego (most Pokoju), Grabiszyńska, Legnicka, Krzycka, Kwiatkowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

Cubot

Cubot P50 6/128GB Czarny

589,99 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Gwiezdna czerń

7 598,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Redmi Note 10 Pro 8/256GB Błękitny

1 195,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Xiaomi 12 5G 8/128GB Szary

2 599,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Redmi Note 11S 6/64GB Szary

945,00 zł

kup najtaniej

Oppo

OPPO Reno 6 5G 8/128GB Błękitny

1 464,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Audi

Zima zaskoczyła drogowców drogi oblodzone ale przyjedzie policja i ci powie farmazon " nie dostosowanie prędkości do warunków ".. DO jakich kur....a warunków ???!!!!

M
Michał

Jest bosko w końcu prawdziwa zima.przypominają mi się lata 80

E
Egon

Szkoda tylko, że miasto nie pamięta o drogach bocznych, przy których często także nie ma chodników. Po odwilży i przymrożeniu to jest często jedno wielkie lodowisko. Właściciel nieruchomości ma obowiązek odśnieżać chodnik przy swojej nieruchomości, ale jak właścicielem jest Gmina Wrocław, to już z tego obowiązku się nie wywiązuje.

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie