Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie CBA zatrzymało urzędników. Chodzi m.in. o naruszenia przepisów dotyczących zamówień publicznych

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Trzech urzędników z powiatów wrocławskiego i dzierżoniowskiego oraz trzech przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 23 i 24 maja.
Trzech urzędników z powiatów wrocławskiego i dzierżoniowskiego oraz trzech przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 23 i 24 maja. Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury CBA zatrzymali trzech urzędników samorządowych z powiatu wrocławskiego i dzierżoniowskiego. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związanych z prowadzeniem zamówień publicznych. Oprócz pracowników urzędu gminy, zatrzymano trzech przedsiębiorców.

Trzech urzędników oraz trzech przedstawicieli przedsiębiorstw funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 23 i 24 maja (wtorek, środa).

- Funkcjonariusze przeszukali jednocześnie 12 lokalizacji tj. siedziby urzędów samorządu terytorialnego, w których zatrudnieni byli zatrzymani urzędnicy oraz siedziby kilku firm na terenie powiatu wrocławskiego oraz okolicznych gmin. Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych – informuje rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prokurator Anna Placzek-Grzelak.

Jaki był powód zatrzymań? W wyniku śledztwa ustalono, że doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez trzech urzędników gminnych z powiatów wrocławskiego i dzierżoniowskiego. Jak informuje wrocławska prokuratura, nieprawidłowości dotyczyły dotyczyły naruszeń przepisów w związku z postępowaniami o zamówienia publiczne oraz legalizacji inwestycji prowadzonych bez wymaganych pozwoleń z zakresu prawa budowlanego.

Zatrzymanym prokuratura we Wrocławiu postawiła zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w związku z prowadzonymi postępowaniami o zamówienia publiczne, złożenia i przyjęcia obietnicy korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwianiu sprawy w instytucji samorządowej, poświadczenia nieprawdy w dokumencie oraz złożenia fałszywych oświadczeń.

- Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym m.in. poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu – dodaje prokurator Placzek-Grzelak.

Jak przekazał portalowi doba.pl wójt gminy Łagiewniki, Jarosław Tyniec, wśród zatrzymanych był urzędnik z Urzędu Gminy Łagiewniki. Prokuratura na tym etapie postępowania nie może ujawnić, o jakie konkretnie gminy powiatu wrocławskiego chodzi. Dowiedzieliśmy się jedynie, że na pewno nie są to urzędnicy gminy Wrocław. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska