Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocław. Sterty śmieci na nowym osiedlu przy ul. Wełnianej. Kto za to odpowiada?

Aleksandra Fedorczuk
Śmieci zalegające przy u. Wełnianej 70
Śmieci zalegające przy u. Wełnianej 70 zdjęcie nadesłane przez czytelnika
O przepełnionych kontenerach, stertach śmieci na trawnikach we Wrocławiu pisaliśmy już wiele razy. Teraz do naszej redakcji trafił mail niezadowolonego mieszkańca ulicy Wełnianej. Przeczytajcie poniżej.

Sprawa dotyczy tym razem ul. Wełnianej 70.

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie odbioru odpadów przez firmę Chemeko. Nasza osłona śmietnikowa notorycznie tonie w odpadach - pomimo tego, iż osiedle jest nowe, to zaczynają się już nieprzyjemne zapachy i szczury w nocy. Temat już trzykrotnie zgłaszaliśmy do spółki Ekosystem, dostałem odpowiedź, że odpady zostały odebrane, jednakże załączone obrazki wskazują zupełnie na co innego. Skoro płacimy podatki, a opłaty za wywóz odpadów drastycznie wzrosły, to chociaż oczekiwalibyśmy minimum szacunku i wykonania usługi, za którą płacimy (i to nie mało). Może pokazanie tego publicznie skłoni firmę odbierającą odpady do jakiejkolwiek reakcji - napisał do nas pan Piotr.

Na dowód, Pan Piotr przysłał nam zdjęcia wiaty ze śmietnikami.

Śmieci zalegające przy u. Wełnianej 70
Śmieci zalegające przy u. Wełnianej 70 zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Na nowym osiedlu przy ul. Wełnianej 70 mieszka moja córka z rodziną. Ta sprawa jest naprawdę uciążliwa, zwłaszcza, że z zalegającymi śmieciami spotkaliśmy się już 5-6 razy - skarży się Pan Piotr. - Dostęp do śmietnika mają wyłącznie mieszkańcy. Dlaczego więc tak to wygląda?

Wcześniej, podobne prośby o interwencję otrzymaliśmy od mieszkańców kamienicy przy ul. Szczytnickiej, a także lokatorów budynków w rejonie placu Staszica. Problem podobny: przepełnione kontenery i walające się obok nich worki na śmieci.

O wyjaśnienie problemu z ul. Wełnianej poprosiliśmy firmę Chemeko System. Rzecznik prasowy firmy Karolina Kołacz zapewnia, że odpady z tego adresu są odbierane zgodnie z harmonogramem.

Częstotliwość odbioru odpadów została ustalona na podstawie deklaracji złożonej przez zarządcę nieruchomości, czyli Spółdzielnię Mieszkaniową Stoczniowiec, która zadeklarowała wyżej wymienioną nieruchomość jako niezamieszkałą i określiła minimalną ilość pojemników oraz minimalną częstotliwość ich odbioru. W zeszłym tygodniu informacje te zostały skorygowane i Spółdzielnia określiła nieruchomość jako zamieszkałą. W związku z tym, informacje o zwiększeniu częstotliwości wywozu odpadów zostały przekazane spółce Ekosystem, która to zaktualizuje harmonogram odbioru odpadów na swojej stronie internetowej.

Przepełnione kontenery na śmieci przy ul. Wełnianej 70-70a zostały przez Chemeko System uprzątnięte w zeszłym tygodniu.

Macie problem na swoim osiedlu? Napiszcie do nas: e-mail: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska