Jesteśmy zestresowani, zabiegani, brakuje nam czasu dla siebie, a to wpływa niekorzystnie na motywację, zaangażowanie, efektywność i relacje z bliskimi. Jak sobie z tym radzić? Odpowiedzi padną na konferencji „Wellbeing w praktyce. Nowy styl funkcjonowania nowoczesnej firmy”, która obędzie się w marcu 2019 roku we Wrocławiu.

Aby temu przeciwdziałać Wellbeing Institute - organizacja z Wrocławia - zorganizowała we wrześniu kampanię społeczną #WorldWellbeingDay2018. Celem Światowego Dnia Wellbeingu było zwrócenie ludziom uwagi na to, jak ważne jest dbanie o własny dobrostan, a także zainspirowanie do działania i pokazanie, w jaki prosty sposób można zadbać o siebie.
Czym właściwie jest wellbeing? To w dosłownym tłumaczeniu na język polski dobrostan, czyli taka sytuacja, kiedy czujemy się dobrze.

Wellbeing obejmuje holistyczne spojrzenie na człowieka i jego potrzeby. Jest to stan dobrego samopoczucia, w którym człowiek jest uważny na siebie i innych, rozumie swoje potrzeby i działania, realizuje swój własny potencjał, potrafi poradzić sobie ze stresem, buduje odporność psychiczną, odczuwa zadowolenie i radość z życia, uważa siebie za osobę wartościową, a swoje życie za sensowne, docenia siebie, buduje z uważnością wspierające relacje, troszczy się o swoje zdrowie i jest aktywny fizycznie.
Do kampanii włączyło się wiele osób prywatnych z różnych zakątków świata, m.in. z Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Irlandii, Węgier, Filipin, Nigerii, Portugalii, a także ludzie biznesu: Jakub B. Bączek, Beata Kapcewicz, Jaro Bieniecki oraz Danel Kubach.
Światowy dzień wellbeingu był również doskonałą okazją, aby celebrować to święto wraz z firmą OpsTalent z Wrocławia, która otrzymała przyznawany przez Wellbeing Institute certyfikat wellbeingowej firmy i to od razu na najwyższym poziomie Wellbeing Leader. Certyfikat ten jest potwierdzeniem stworzenia miejsca pracy, w którym pracownicy czują się szczęśliwi i zadowoleni, a firma osiąga swoje biznesowe cele.
Przyznając certyfikat wzięto pod uwagę działania podejmowane przez OpsTalent, zwiększające poziom wellbeingu pracownika w każdym z sześciu ocenianych obszarów: świadomości, zdrowia, relacji, miejsca pracy, kultury organizacyjnej oraz systemów i procesów.
Oto jeden z przykładów. Dział HR IT szukał kandydatów dla około 70 ról IT (do sierpnia 2018) dla klientów z 6 krajów, uwzględniając przy tym 15 technologii. Zadania rozplanowane zostały w czasie pośród 5-osobowego zespołu, jednak żadna z osób nie miała wyznaczonych celów dostarczenia określonej liczby kandydatów, a liczyła się jakość profili i wspólne ukończenie procesów.
Z innymi dobrymi praktykami wellbeingowymi, stosowanymi przez OpsTalent można zapoznać się na stronie www.wellbeinginstitute.com.pl.
Doskonałą okazją do zapoznania się bliżej z tematyką wellbeingu będzie III konferencja pod hasłem „Wellbeing w praktyce. Nowy styl funkcjonowania nowoczesnej firmy”, która obędzie się 20 marca 2019 roku we Wrocławiu. Będzie to największe wydarzenie wellbeingowe w Polsce.
Konferencja odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu, gośćmi specjalnymi będą praktycy biznesu m.in. Beata Kapcewicz, Jakub B. Bączek, Jaro Bieniecki oraz eksperci i przedstawiciele największych organizacji, którzy w swojej działalności kierują się ideami wellbeingu.
Podczas konferencji przewidziano m.in. takie zagadnienia: Jak skutecznie wdrażać wellbeing w organizacji. Jak stać się liderem wellbeingu. Bierz z życia więcej - jak to robimy w Runmageddon. Wellbeing lidera - jak go sobie wypracować. Jak stworzyć mistrzowski zespół zgodnie z zasadami wellbeingu. Wellbeing w liczbach - czy to się opłaca.
Więcej informacji o konferencji na stronie www.wellbeingwpraktyce.pl