Urzędnik prezydenta do polityków PiS w sprawie spalarni: To nieprzyzwoite

MAL
15.10.2015 wroclawsesja rada miejska wroclawia ratusz obrady polityka samoorzad radni marcin garcarzgazeta wroclawskatomasz holod / polska press
15.10.2015 wroclawsesja rada miejska wroclawia ratusz obrady polityka samoorzad radni marcin garcarzgazeta wroclawskatomasz holod / polska press Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Udostępnij:
Plany budowy elektrociepłowni we Wrocławiu, w której spalane będą m.in. paliwa pochodzące z odpadów wzbudziły w mieście wiele emocji. Na początku protestowali mieszkańcy północnych osiedli, później politycy Prawa i Sprawiedliwości. Miasto wydało oświadczenie, w którym dementuje dotychczasowe informacje związane z planami budowy elektrociepłowni.

W ubiegłym miesiącu mieszkańcy północnych osiedli Wrocławia protestowali przeciwko budowie elektrociepłowni przy ul. Obornickiej, w której spalane byłyby m.in. paliwa pochodzące z odpadów.

W poniedziałek politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że obawy mieszkańców są jak najbardziej uzasadnione. - Mieszkańcy wcale nie mogą być spokojni. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wprowadza wrocławian w błąd, a ich obawy są jak najbardziej uzasadnione - mówiła posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka wspólnie z radnym Marcinem Krzyżanowskim.

- Nie ma przypadku pomiędzy lokalizacją spalarni i sortowni śmieci. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy są wprowadzani w błąd, jeżeli chodzi o skalę inwestycji, jej zaawansowanie i wpływ na zdrowie wrocławian. Jesteśmy przeciwko dezinformacji! Sprzeciwiamy się również robieniu z Wrocławia śmieciowej stolicy regionu, miejsca, do którego będą trafiać śmieci z całego województwa - dodawali politycy.

Dziś oświadczenie w tej sprawie wydał Marcin Garcarz, dyrektor departamentu prezydenta.

- W planach miejskich nie było i nie ma budowy takich instalacji. Zapewniam też, że prezydent Rafał Dutkiewicz nigdy nie wyrażał i nie wyrazi zgody na powstanie spalarni śmieci we Wrocławiu - przekonuje Marcin Garcarz.

- Plany prywatnej firmy Fortum, o których w ostatnim czasie donoszą media, pierwotnie dotyczyły budowy przy ul. Obornickiej elektrociepłowni opalanej gazem. Następnie jednak, o czym nie byliśmy informowani, Fortum zwróciło się o wydanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy elektrociepłowni wielopaliwowej, gdzie może być również spalane paliwo z odpadów. Jesteśmy zobowiązani do przeprowadzenia postępowania administracyjnego (łącznie z przeprowadzeniem konsultacji). Jednak uspokajam i raz jeszcze podkreślam, że zatwierdzony przez prezydenta program energetyczny miasta oraz wieloletnia strategia gospodarki odpadami nie przewidują w naszym mieście budowy spalarni śmieci, czy też elektrociepłowni opalanej paliwem pochodzącym z odpadów. Mówiąc wprost: nie jesteśmy zainteresowani takimi instalacjami - pisze dyrektor departamentu.

- Apeluję do wrocławskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości, a w szczególności do pani poseł Mirosławy Stachowiak-Różeckiej i pana radnego Marcina Krzyżanowskiego, aby nie wykorzystywali obaw mieszkańców dla własnych celów politycznych. Prowadzenie kampanii wyborczej, opartej na strachu, wywołanym nieprawdziwymi informacjami, jest nieprzyzwoite - dodaje Garcarz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jerry
PIS tylko podburza. Pani R jest postacią żenującą . Takiej postaci nie chcemy na Dolnym Śląsku.
w
wyborca
dostanie ciepłą posadkę przed końcem kadencji jak jego poprzednik.
b
buba
kłamstwo i manipulacja jest chlebem powszednim w magistracie od wielu lat
i śmiecie się oburzać na próbę prostowania?
P
Pracownik UM
Widzą to radni, także Rafała. I nie wierzą, jak można takiego ćwierćinteligenta umieścić na takim stanowisku. Już wybory pokazały, jaki gość ma potencjał. O mało nie przegrał z panią z PiS. W urzędzie zajmuje się walką frakcji i piciem kawy z dziennikarzami. Dutkiewicz ma najgorze notowania od lat. Najgorszą prasę. Ludzie się od niego odwracają. Nawet najbliżsi. Ten facet powinien zniknąć na zawsze z UM.
P
POlak
Mam, krótkie pytanie to dlaczego punkt na sesji Rady Miasta dotyczący planu zagospodarowania tego terenu został zdjęty z porządku obrad?
A
A co z sortownią
Słucham?
T
Tomek
szukałbym pracy bo po wyborach 2018 może być ciężko.
O
Olo
To jest taki Kurski> Dla swojego pana nawet własne gówno zje
m
mieszkańców
są uzasadnione, gdyż jest wystąpienie firmy fortum o elektrociepłownię na każdy rodzaj paliwa. temat stał się medialny i jest negatywnie postrzegany, to i teraz dowiadujemy się, że miasto o niczym nie wiedziało. czy, aby napewno nic wie wiedziało na temat znaczącej inwestycji w mieście?
p.s. dla przypomnienia, swego czasu firma fortum uszczęśliwiła już nas ciepłociągiem na moście pomorskim przy udziale miasta (prywatyzacja MPEC czyli MIEJSKIEGO przedsiębiorstwa energetyki cieplnej ZE ZGODĄ MIASTA NA RURĘ!!!).
g
gość
Szmata która nigdy nie mówi prawdy
d
do tego się nadajesz
Gdyby nie szum medialny kto wie jakby było z nowoczesną. elektrociepłownią
F
F
Buhhha
j
jusleo
A jak sie ma do tego decyzja z dnia 23.02.2017 o budowie magistrali cieplowniczej wzdluz Obornickiej i Paprotnej?

Wiadomo, Wroclaw nie planuje- a Fortum?
Y
Yeti
Fałszywa poczwara, która zdradza ludzi. Doprowadził do zwolnienia Czumy. Bez ambicji. Gruby, przeciętnie inteligentny. Tuba propagandowa Dudiego poprzez Wrocław.pl. Okropny człowiek. Jemu po wyborach nawet ktoś z namaszczenia Dudka zetnie głowę. O PiS nie wspomnę. Mistrz koterii, nasyłania Dudiego na ludzi. Ale to Garcarz wróci, bo zło wraca. Herbatki z melisą nie pomogą. Zielińska i Okulowska zachowają głowy. Ale nie Garcarz. Mściwy, prymitywny. Won.
n
no
p. celem jest utrzymanie się na stanowisku i branie kaski.A cóż tak bardzo was rozsierdziło,że ktoś się upomina o zwykłych ludzi p.Dyrektorze?
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie