Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa nabór w kolejnej edycji Mikrograntów

Celina Marchewka
Trwa nabór w kolejnej edycji Mikrograntów
Trwa nabór w kolejnej edycji Mikrograntów materiały prasowe
Do zdobycia są dofinansowania w wysokości od 1000 do nawet 10 tysięcy złotych na realizację wydarzeń dla lokalnych społeczności.

Drugi w tym roku nabór dotyczy działań w plenerze. Zorganizować można na przykład piknik sąsiedzki, spacery po ciekawych miejscach, czy turniej sportowy. Organizatorzy akcji są zdania, że mieszkańcy wrocławskich osiedli sami najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. Szczegóły sprawdzić można w galerii.

Są trzy ścieżki dofinansowań:

• Mikrogranty NGO – dla młodych organizacji pozarządowych,
• Mikrogranty Młodzieżowe – dla grup młodzieżowych,
• Mikrogranty – dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Dwa pierwsze nabory prowadzi fundacja Umbrella. Organizacje pozarządowe mogą uzyskać od 5 do 10 tysięcy złotych na realizację swoich pomysłów, grupy młodzieżowe natomiast do 1000zł. Ostatnia grupa prowadzona jest przez Strefę Kultury Wrocław. Tutaj ubiegać się można o kwoty do 5 tysięcy złotych.

- Wybierzemy 10 projektów. Liczy się dla nas, aby były to działania więziotwórcze, które umożliwią mieszkańcom spotkanie się i stworzenie czegoś wspólnie - mówi Justyna Kajta ze Strefy Kultury Wrocław.

W przypadku Mikrograntów NGO nie ma określonego limitu zgłoszeń. Liczba przyznanych dofinansowań będzie związana z kwotami, o jakie zawnioskują społecznicy. Wnioski we wszystkich kategoriach muszą wpłynąć do 15 maja.

Jak zdobyć dofinansowanie?

Aleksandra Stachura ze Strefy Kultury Wrocław podkresla, że droga do otrzymania pieniędzy wcale nie jest skomplikowana.
- Należy wypełnić prosty wniosek, opisać co chce się zorganizować i dla kogo, jakie działania planujemy wykonać. Trzeba także rozpisać budżet, jaki będzie nam potrzebny - tłumaczy.

Mikrogranty są realizowane we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław lub fundacją Umbrella. Znaczy to, że organizacje te pomagają w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych, a także płacą za wydatki.

Jeśli ktoś ma pomysł, ale nie jest pewien, czy spełnia on wszystkie wymogi, może wziąć udział w spotkaniach informacyjnych. Najbliższe odbędzie się jutro w MBP, Filia nr 4 przy ulicy Wieczystej 105 o godzinie 17. Kolejne pojutrze od 17:30 w Kościółku pw. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim, a także 10 maja w "Barbarze" przy ul. Świdnickiej 8b od godziny 17:30.

W najbliższą sobotę rusza jeden z projektów, który otrzymał dofinansowanie w ramach Mikrograntów w poprzedniej edycji. Mieszkańcy Karłowic, Kleczkowa i Różanki wspólnie stworzą słuchowisko o Odrze. Akcja nazywa się "Łączy nas Odra, a co ona nam opowie?". Pierwszy etap realizacji projektu to spacer z Kamilem Zarembą z fundacji OnWater wzdłuż wałów odrzańskich. Uczestnicy posłuchają o rzece z perspektywy historycznej, przyrodniczej i ekologicznej. Start w sobotę od godziny 16 z Polany Karłowickiej. Kolejnym etapem będą warsztaty literackie i aktorskie, które rozpoczną się 13 maja od godziny 18 w Fundacji Tobiaszki. Uczestnicy stworzą bajkę o Odrze, która na koniec zostanie zagrana przed mikrofonami w studiu nagraniowym na Politechnice Wrocławskiej. Są jeszcze miejsca do udziału w projekcie. Zapisywać się można mailowo pod adresem [email protected].

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska