MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Transmisja NA ŻYWO: Okocimski - Śląsk Wrocław

JG
Śląsk Wrocław pokonał Okocimskiego Brzesko 3:1 i awansował do 1/8 Pucharu Polski.

Lenczyk: Puchar Polski jest dla drużyn, które mają okazję zagrać z lepszymi. Dzisiaj każdy inny wynik od wygranej Śląska będzie tematem na pierwszą stronę gazet i fajnie, bo piłka nożna jest dla wszystkich, któzy tę dyscyplinę kochają.
Pierwszy mecz jest zawsze problemem dla trenera. Rzuty karne są wspaniałe dla kibiców, ale dla tych co biegają nie bardzo. Przed meczem szansę mają obie drużyny.

Krzysztof Łętocha: Będziemy starali się grać swoją piłkę. Zawodnicy podchopdzą do każdego meczu zmobilizowani. Śląsk Wrocław to inny zespół, niż wicelider II ligi z którym ostatnio wygraliśmy.

Sędzia dolicza trzy minuty.
83 min. 3:1 Elsner! Świetne podanie Diza, Elsner ma przed sobą bramkarza, ogrywa go i pakuje piłkę do pustej bramki.
Diaz! Obrońca wybija piłkę z linii bramkowej.
Zmiana: Wojcieszyński za Darmochwała
Ufff... Uderzenie sprzed pola karnego nad bramkę Gikiewicza. Rzut rożny dla Brzeska.
79 min. Fojut wybija piłkę wrzuconą w pole karne.
76 min. Śląsk zamknięty w swoim polu karnym. Gospodarze kilka razy szukali miejsca do strzału, ale ostatecznie uderzają w boczną siatkę.
73 min. Celeban za Sochę
71 min. Dudek miękko w pole karne, ale za mocno.
Diaz głową, wzdłuż bramki, obok słupka.
69 min. Rzut wolny z boku boiska tuż przed polem karnym po faulu na Ćwielongu
Dudek uderza niecelnie sprzed pola karnego.
Centarski prawa stroną, ale piłka wybita. Rzut rożny.
Zrobiło nam się widowisko, niestety.
62 min. DIAZ! Jak on tego nie strzelił!? Pusta bramka, szósty metr, piłka obok słupka...
Brzesko nabrało wiatru w żagle.
Kolejna akcja Okocimskiego. Ale napastnik gospodarzy nie wiedział czy strzelać, czy podawać... Było groźnie.
59 min. 1:2 Oświęcimka! Trznadel na siódmy metr po ziemi, Oświęcimka ucieka obrońcy i strzela obok Gikiewicza.
Sznsa Cetnarskiego, ale dobrze pilnują go obrońcy
56 min. Ćwielong dośrodkowuje, ale wyżej od Diaza skaczą obrońcy
52 min. Zmiana w Okocimskim: za Jacka Cegliński
48 min. Diaz w polu karnym dośc samolubnie szukał okazji do strzału, ale obrońcy wybijają mu piłkę

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45 min. - Trznadel po dośrodkowaniu uderza z sytuacyjnej piłki. Łapie Gikiewicz.
Łukasz Gikiewicz nieczysto trafił w piłkę, która spadła mu pod nogi po rzucie rożnym
41 min Gospodarzom trudno jest pokazać groźne akcje. Piłka najczęściej rozgrywana jest na środku boiska. Okocimski prubóje strzelać z dystansu ale niedokładnie.
Sponiewierany Voskamp musi na chwile opuścić Voskamp... A nie, to coś poważniejszego. Na jego miejsce Łukasz Gikiewicz.
30 min. tym razem dośrodkowanie z lewej strony, ale znów Gikiewicz wyłapuje
28 min. groźne dośrodkowanie z prawej strony, Gikiewicz musi wybijać
26 min. Voskampa uprzedzają obrońcy
24 min Wawryka zablokowany. Pochwili Gikiewicz piąstkuje. Zawodnik Okocimskiego aktywny w tym meczu.
13 min 2:0 Cetnarski wychodzi sam na sam z bramkarzem, podaje jeszcze do Voskampa i ten strzela do pustej bramki.
Pyciak tuż obok bramki
7 min - Diaz z dystansu, ale strzał tylko do statystyk
Nawet nam szkoda Dawida Mieczkowskiego...
1. min Nie zdążyliśmy nawet napisać, że spotkanie się rozpoczęło, a tu prosze... Obrońca podaje do bramkarza, ten ma trochę pod słońce, odbija piłkę jeszcze głową, a ta wpada do bramki...
1:0 dla Śląska! Samobój!
Śląsk nietypowo z dwoma napastnikami: Voskampem i Diazem
Okocimski Brzesko nie przegrał ostatnich 15 spotkań w lidze.