Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Pomorskiej we Wrocławiu pochłonie 66 milionów złotych. Zobacz wizualizacje!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Kliknij w zdjęcie i zobacz w galerii jak ma wyglądać ulica Pomorska po przebudowie. Na kolejne wizualizacje przejdziesz za pomocą gestów na smartfonie, strzałek lub myszki
Kliknij w zdjęcie i zobacz w galerii jak ma wyglądać ulica Pomorska po przebudowie. Na kolejne wizualizacje przejdziesz za pomocą gestów na smartfonie, strzałek lub myszki Wrocławskie Inwestycje
Drugi etap kompleksowego remontu ulicy Pomorskiej jest coraz bliżej realizacji. Miasto wybrało firmę, która zajmie się pracami na tej popularnej wrocławskiej drodze. Cena inwestycji nie jest mała, to ponad 66 milionów złotych.

W przetargu łącznie uczestniczyło 6 firm, z czego 4 mieściły się w przeznaczonym budżecie na tę inwestycję. Przypomnijmy, że limit środków wynosił maksymalnie 93,5 mln zł. Wybrana została najtańsza oferta poznańskiej spółki TORPOL S.A. Za cenę dokładnie 66 414 039,52 zł brutto kompletnie odnowi ulicę Pomorską we Wrocławiu. Chodzi o drugi etap przebudowy, czyli odcinek od ul. Dubois do pl. Staszica i zachodniej części pl. Staszica do wiaduktu kolejowego przy ul. Reymonta.

Wykonawca przebuduje ponad kilometr jezdni i torowiska tramwajowego, wybuduje ponad 2,1 km nowych dróg rowerowych, 6,2 km chodników, przystanki wiedeńskie na wysokości pl. Staszica. Ponadto zostaną posadzone drzewa i krzewy, które w zamyśle mają nadać ulicy Pomorskiej charakter alei.

Dodatkowo powstaną nowe przejścia dla pieszych z przejazdami rowerowymi na wysokości m.in. ul. Wąskiej i Biskupa Tomasza Pierwszego. Kompleksowego remontu doczekają się również sieci kanalizacyjne, których część pamięta jeszcze XIX wiek. Przy dawnej stacji kolejki wąskotorowej w okolicy Dworca Nadodrze zachowany zostanie fragment torowiska.

Inwestycja dofinansowana jest z Polskiego Ładu. Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zakończenie inwestycji, a umowa z nim zostanie podpisana już niedługo, po zakończeniu procedur przetargowych.

Wspomniany remont drugi etap prac na ul. Pomorskiej. Pierwszy przeprowadzany jest od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Dubois. Ta inwestycja kosztuje ponad 4,7 mln zł i według wcześniejszych zapowiedzi ma zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

Kliknij w zdjęcie i zobacz w galerii jak ma wyglądać ulica Pomorska po przebudowie. Na kolejne wizualizacje przejdziesz za pomocą gestów na smartfonie, strzałek lub myszki

Remont ulicy Pomorskiej we Wrocławiu pochłonie 66 milionów z...

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska