Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstaje Długosza Business Park

Redakcja
We Wrocławiu trwają prace nad kolejnym etapem budowy Centrum Komercyjnego Długosza Business Park. Koniec budowy przewidywany jest w przyszłym roku

Centrum Komercyjne Długosza Business Park położone jest wzdłuż al. Marcina Kromera i ul. Bolesława Krzywoustego na obszarze między ul. Boya-Żeleńskiego i al. Poprzeczną. Teren jest oddalony o niecałe 5 km od Rynku i znajduje się blisko tras wylotowych na Poznań oraz Warszawę. Do tej pory inwestor – firma TRIADA-DOM – wybudował na tym obszarze dwa z trzech planowanych budynków. Prace nad ostatnim –                    o powierzchni użytkowej ponad 4.000,00 m2 - zostaną zakończone w 2016 r. Jego autorami są architekci z biura projektowego AP Szczepaniak.

 

Obszar Wrocławia, na którym znajduje się inwestycja od lat związany był z przemysłem. Na planie miasta z 1934 można zaobserwować tam aż trzy cegielnie. W okolicy działała także stara stocznia rzeczna. Z kolei obecnie w pobliżu funkcjonuje kilka dużych zakładów produkcyjnych.

- Świadomi tej tradycji użyliśmy motywu przemysłowej "zębatkowej taśmy" w kompozycji poszczególnych płaszczyzn elewacji. Efekt przywodzi na myśl mechanizm wielkiej maszyny - opowiada Paweł Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak. Dynamikę i nowoczesność budynku podkreśla swobodny układ metalicznych płyt aluminiowych wykorzystany jako wypełnienie pasów "taśm". Równowagę dla tych oryginalnych elementów stanowi dopasowanie wyglądu budynku do pozostałych obiektów na terenie inwestycji. Przemysłowo-biurowy charakter podkreślają zastosowana kolorystyka: biele, odcienie szarości, oraz czernie. By zachować spójność estetyczną dostosowano także gabaryty – przede wszystkim wysokość oraz podziały elewacji, gdzie dominuje układ horyzontalny. Chcieliśmy, by zaprojektowany przez nas budynek miał dobrze oświetlone wnętrze, dlatego w projekcie zastosowaliśmy układ trzytraktowy. Oznacza to, że w środku obiektu znajduje się trzon, który nie tylko zwiększa ilość światła naturalnego wpadającego do pomieszczeń, ale również pełni funkcje komunikacyjne, techniczne i socjalne - mówi Paweł Szczepaniak.

Architekci zadbali także o to, by wnętrze budynku można było łatwo zaaranżować. Przestrzenie biurowe mogą mieć dowolna strukturę: otwartą komórkową lub układ mieszany. W zależności od potrzeb i preferencji układ biura można łatwo przekształcić, by zwiększyć jego  funkcjonalność.

- Pod uwagę wzięliśmy również środowisko naturalne. W projekcie wykorzystano technologie efektywnie wykorzystujące zasoby energii, dzięki czemu zachowano równowagę ekologiczną. - dodaje Paweł Szczepaniak.

Biuro projektowe AP Szczepaniak działa na rynku usług projektowo-inżynierskich od 1999 roku, początkowo jako autorska pracownia architektów Artura Szczepaniaka i Pawła Szczepaniaka, a od 2004 roku pod nazwą AP Szczepaniak Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w przygotowaniu projektów architektonicznych i wielobranżowych, opracowań projektów branżowych oraz ekspertyz m.in. w sektorach: budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej, handlu oraz usług komercyjnych.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska